Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2017, 16:53   #611
robert5785
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo ST-Line, VW Polo 6R
Silnik: 2.0 TDCI 205KM, 1.2 90KM
Rocznik: 2018, 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

to i ja ponownie poproszę o pomoc - zamarzył mi się alarm, kupiłem syrenkę zwykłą, podpiąłem pod kabelek w bgażniku (był w standardzie), aktywowałem w konfiguracji samochodu. wszystko niby ok, ale.... po wzbudzeniu alarmu migają mi tylko kierunki, syrenka milczy jak zaklęta. bezpiecznik, przekaźnik jest i działa, "przejście" pomiędzy nim a syrenką jest. z rzeczy o których tutaj mowa w 1 poście nie mam zamka maski z czujnikiem i nie łączyłem go na krótko oraz mam zwykła lampkę oświetlenia wnętrza. czy to mogą być przyczyny milczącej syrenki?


Ostatnio edytowane przez robert5785 ; 25-02-2017 o 17:50
robert5785 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 16:56   #612
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

sprawdzałeś samą syrenkę ? (podepnij do aku i sprawdź)
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 17:49   #613
robert5785
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo ST-Line, VW Polo 6R
Silnik: 2.0 TDCI 205KM, 1.2 90KM
Rocznik: 2018, 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

syrenka działa
robert5785 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2017, 10:55   #614
wicekk76
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-04-2014
Model: S-max FL
Silnik: 2.0 Duratec 145
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem dokładnie jakie są typy tych lampek, bo ja mam konsolę poliftową i takiej szukałem, gdy doposażałem auto w czujniki ruchu.

W linku masz przykładowe zdjęcie lampki przed FL, z czujnikami ruchu i ledowym podświetleniem "nocnym". Jak chcesz białe przyciski, to musisz szukać dalej.
Poczytaj też ten wątek, bo już na jego początku jest trochę informacji o lampkach.
Jak doposażałeś auto w czujniki to kupywałes całą lampke z czujkami, czy same czujki mozna dokupić i dołożyć ?

Bump:
wicekk76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2017, 11:24   #615
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

W poliftowych konsolach dachowych nie ma czegoś takiego jak "cała lampka z czujnikami". W poliftach wszystko zależy jaką masz wersję konsoli, a tych jest kilka typów.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to ja akurat kupiłem całą konsolę z czujnikami ruchu dedykowanymi dla konsol poliftowych. Znaleźć sam moduł i czujniki jest ciężko.

Na stronie 58 tego wątku jest napisane (żeby tylko się chciało poszukaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), że nie jest to jedyna możliwość. Można kupić czujniki ruchu z wersji przedliftowej i wkleić je do konsoli poliftowej. Działać będą. Moduły są takie same - trzeba tylko pilnować, żeby były dedykowane dla MONDEO MK4 / GALAXY MK3 / S-MAX MK1.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 07:15   #616
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Niedawno przy pomocy nieocenionego kolegi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wymieniłem BCMi z wersji "bieda" (BG9T-14A073-AD) na wersję "full wypas" (BG9T-14A073-CM). Po wymianie BCMi zaczął mi się wreszcie wyświetlać komunikat o otwartej pokrywie silnika, którego wcześniej nie było.
W związku z powyższym są dwie możliwości, albo BCMi z końcówką -Ax (x - dowolna litera) nie "obsługuje" takiego komunikatu, albo moje "stare" BCMi jest uwalone na tym fragmencie.
Druga opcja wydaje mi się jakoś mało prawdopodobna ponieważ cała reszta zarówno dołożonego alarmu (obwód, czujniki ruchu, BBS), jak i innych urządzeń funkcjonowała bez zarzutu.

Zatem aby zweryfikować opcję pierwszą miałbym prośbę do kolegów/koleżanek, którzy mają alarm i BCMi z końcówką -Ax. Oczywiście chodzi o auta po FL.
Czy wyświetla się wam komunikat o otwartej pokrywie silnika?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2017, 21:36   #617
kpietrek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-04-2014
Skąd: Głogów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TdCi
Rocznik: 2013
Postów: 83
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Podpowiedzcie w wersji kombi polifcie by się dostać do instalacji syrenki w bagażniku musze oprócz wykładziny po bokach zdemontowac tez te plastiki (z prowadnica) rolety??

Widziałem że plastik jest na dwóch środkach. Czy są tam jeszcze jakieś zatrzaski? Na co zwrócić uwagę rozbierajac te okładziny by czegoś nie zepsuć?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
kpietrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2017, 20:37   #618
ddzilins
ford::advanced
 
Avatar ddzilins
 
Zarejestrowany: 18-05-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 163PS (184PS by Polarny/Heko)
Rocznik: 2011
Postów: 251
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Przymierzam się do dołożenia alarmu w swoim Mondeo. W tym celu zakupiłem lampkę z czujnikami i diodami (6G9N-15K607-CF) i nie wiem jak podłączyć diody doświetlające wnętrze żeby działały.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wcześniej miałem taką lampkę jak na zdjęciach poniżej i w przeciwieństwie do lampki z czujnikami tutaj do zasilenia diod używany jest osobny przewód. Czy ktoś mógłby powiedzieć w jaki sposób podłączyć diody w lampce z czujnikami aby działały?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Focus MK1 1.6 16V GHIA -> Focus MK2 2.0 TDCI Titanium -> Mondeo MK4 2.0 TDCI Titanium X
ddzilins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2017, 20:19   #619
marekkato
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-02-2017
Skąd: Katowice
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

W podsufitce obok przewodu z zielona kostką do podłączenia czujników alarmu, powinien być jeszcze jeden pojedynczy przewód,właśnie ten osobny o którym piszesz,który wpinasz w miejsce,które zaznaczyłem na fotce.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 03162621d66157881e7aafbdfb054b64.jpg (45.4 KB, 127 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez marekkato ; 12-03-2017 o 13:11
marekkato jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2017, 09:00   #620
fura_89
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: o/k Pszczyny
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam,
W jednym z postów padło hasło, że we wszystkich fordach jest pociągnięta instalacja pod alarm. A orientuje się ktoś gdzie znajdę wiązkę kabla do zamka maski w C-maxie 07' LF? I po co jest zaślepiona wtyczka od syreny klaksonu?
fura_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.