Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2015, 19:18   #1
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Ubezpieczenie samochodu - które warto wybrać?

Zapytałam mojego dealera o ofertę ubezpieczenia OC/AC/Asistance na Europę dla nowego auta, wersja Titanium, Ecoboost 1.0, 125KM.

Zaproponowano mi pakiet dealerski, jak poniżej

Pakiet WARTA (OC, AC, NW, Assistance) za 2255,00
a w tym:
Kompleksowa obsługa poszkodowa w autoryzowanym zakładzie blacharskim Forda Grupy PGD
Zagwarantowana suma ubezpieczenia przez cały rok
Brak redukcji sumy ubezpieczenia
Naprawa na oryginalnych częściach
Zniesiony udział własny w szkodach
Zniesiona amortyzacja części
Samochód zastępczy do 10 dni w razie szkody AC, do 3-5 dni w razie awarii
Assistance w kraju i zagranicą bez franszyzy km
NNW – 15.000 zł kierowca i każdy pasażer z osobna


Z waszego doświadczenia - czy to dobra cena, czy da się coś dodatkowo wyszarpać od dealera, czy lepiej ubezpieczyć gdzie indziej?
Do tej pory miałam jedynie OC (60% zniżki za bezszkodową jazdę).


Ostatnio edytowane przez Toscana ; 01-02-2015 o 14:34
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 20:10   #2
sadam76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: B-MAX
Silnik: 1,4
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie

Moim zdaniem tak.
sadam76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 20:13   #3
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie

A które tak?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "Tak - to dobra cena", czy "tak - lepiej ubezpieczyć gdzie indziej?"
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 20:33   #4
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie

Mam to samo co Ty tylko że na Polskę , nie chciałem nic na Europę i płacę 1600-1700 ( nie pamiętam ) w Inter Risku i też nie miałem żadnych zniżek AC także warto popytać w 2-3 firmach.
Tylko że ja mam starsze auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 20:59   #5
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie

Ja celuję raczej w PZU i Wartę, bo likwidacja ewentualnych (odpukać) szkód jest tam chyba najsprawniejsza. Trochę poczytałam na innych forach i z tego co tam piszą, pakiety dealerskie to jednak korzystna opcja, więc raczej się zdecyduję, tym bardziej, że zrobiłam sobie jeszcze symulacje w swoim banku i ceny za podobny zakres ubezpieczenia są sporo wyższe, a tam można wybierac spośród kilku opcji.
Pytanie - czy ktoś z Was negocjował ubezpieczenia z dealerem? Czy można coś utargować, czy raczej cięzko o to?
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 21:19   #6
sadam76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: B-MAX
Silnik: 1,4
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie

Tak to dobra cenaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej trudno przebić ofertę dilerską. Ja tyle co Twoja oferta zapłaciłem ubezpieczając dwulatka, a zniżki mam od 12 lat.
I po raz pierwszy spotkałem się z sytuacją gdy auto według ubezpieczalni było mniej warte niż cena rynkowa (a może przepłaciłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
sadam76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 22:36   #7
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie

Pakiet Forda jest w Allianzie i często są promocje typu 3,1% za całość (2255 to za wartość ponad 72000). Wszystko zależy od wartości auta w pakietach, nie tylko pojemności silnika.

Kompleksowa obsługa poszkodowa w autoryzowanym zakładzie blacharskim Forda Grupy PGD - i chyba tylko PGD
Zagwarantowana suma ubezpieczenia przez cały rok - tak ma większość ubezpieczycieli do 3 roku.
Brak redukcji sumy ubezpieczenia - j.w.
Naprawa na oryginalnych częściach - j.w.
Zniesiony udział własny w szkodach - j.w.
Zniesiona amortyzacja części - w nowym aucie to oczywiste?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 21:54   #8
daabbeer
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Wawa
Model: S-Max, Focus II hat.
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 benz.
Rocznik: 2010, 2005
Postów: 105
Domyślnie

Pakiety dealerskie są chyba bezkonkurencyjne. Na potwierdzenie pewna historia...
W ubiegłym roku zadzwoniła do mnie "Pani Infolinia" bezpośrednio od ubezpieczyciela (Generali) i zaproponowała odnowienie kończącej się wkrótce umowy w promocyjnej cenie - uwaga! - prawie +1000PLN więcej niż w ubiegłym roku. Trochę mnie to zdziwiło - samochód o rok starszy, żadnej szkody po drodze a tu taka podwyżka. Myślę sobie - czas poszukać nowego ubezpieczyciela. Na moje watpliwosci Pani Info stwierdziła, że może fikcyjnie (!) wpisać we wniosku, że posiadam inne ubezpieczenia w Generali, to będzie dodatkowa zniżka. Poprosiłem o ofertę na maila. Było taniej, ale bez szału - nadal ponad +500 niż rok wcześniej.
Skontaktowałem się z PGD (gdzie zawierałem wcześniej umowę ) poprosiłem o ofertę. I co? Dostałem porównywalną z ubiegłoroczną, czyli taniej o prawie 500 PLN niż ta po zniżkach bezpośrednio w infolinii.
Myślałem, że Pani Infolinia to jakiś pośrednik, ale nie! W mailu jak byk stało - "Generali - Departament Sprzedaży Bezpośredniej ".
Próbowałem znaleźć inne oferty u znajomego brokera - znalazł jedną tańszą, ale z gorszymi OWU.
Dodatkowo - w ubiegłym roku naprawiałem szybę. Myślałem, że mam opcję AutoSzyby, ale infolinia przekonała mnie że nie mam. Naprawiłem z własnej kieszeni (drobna w sumie rzecz - 130 PLN). Zawierając nowe ubezpieczenie poprosiłem o tą opcję i co? Nie ma czegoś takiego, ale zostałem poinformowany, że w pakiecie dealerskim mogę naprawić szybę z AC i nie tracę zniżek. "Bo z AutoSzyby nie naprawiają oryginałem, tylko odpowiednikami innych producentów". A infolinia ani pary na ten temat nie puściła...
I jeszcze "zapomnieli“ mi powiedzieć, że do utraty zniżek bierze się pod uwagę tylko szkody na ubezpieczanym aucie. Inne nie mają ma to wpływu.

Przepraszam jeśli było przydługo...
daabbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 11:02   #9
frytek1986
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2014
Skąd: Siemianowice
Model: Golf IV -> mk4?
Silnik: TDI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie samochodu - które warto wybrać?

To ja może ciut odkopię.
Porównywanie cen jest bez sensu - każdy ma swoje zniżki itp. samochody też sa każdy inny, inna pojemność, inny silnik, kierowca, kod zamieszkania..

Ale na co zwrócić uwagę kupując AC? W chwili obecnej które towarzystwo ma godną polecenia ofertę? Chodzi mi o to, żeby nie było problemów przy kradzieży, lub innych szkodach (np. szyby.. żeby były wymieniane na oryginlane).

Co polecacie? Auto to Mondeo mk4 2011r tit.
frytek1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 11:46   #10
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie samochodu - które warto wybrać?

Jeśli chodzi o samą ubezpieczalnię, jestem za tym, aby ubezpieczać się w firmach typu PZU/Warta, bo z doświadczenia wiem, że nie bawią się w zbytnie ceregiele przy wypłacie odszkodowania, a i wycenę szkód miałam zrobioną tak, że byłam zadowolona. Z kolei znajoma ubezpieczona w mniej znanej firmie od ponad roku buja się z wypłatą należnych 7 tys.
Ja ostatecznie wzięłam pakiet dealerski w Warcie, full opcja i dokupiłam za chyba 80zł ubezpieczenie szyb (można wybrać, czy chce się ewentualnej wymiany na oryginalne fordowskie szyby, czy firmy specjalizującej się w szybach). Miałam 60% zniżki na OC, którą przenieśli mi także na AC (mimo, że wcześniej AC nie miałam).
Mam nadzieję, że nie będę musiała w praktyce testować, jak ubezpieczalnia się spisze w razie szkody.
Może popytaj dealera, czy mają jakiś ciekawy pakiet dla Ciebie?

Ostatnio edytowane przez Toscana ; 09-04-2015 o 16:09
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.