Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2015, 19:14   #21
waski11
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Świdnica
Model: Focus Cmax GHIA
Silnik: 1.8 125KM Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: benzyna 1.8 125km szarpanie - diagnostyka

Wczoraj oddany jeszcze do innego mechanika. Zasugerowałem mu katalizator. Pooglądał i powiedział, że może być. Zobaczył jeszcze zawór EGR. I powiedział, że to też może być. Miał sprawdzić EGR i sprawdzić czy działa prawidłowo. Miał zrobić obejście katalizatora i sprawdzić czy wróci moc. A przypomniało mu się, że robił coś podobnego w focusie i prace zaczął od kolektora ssącego i znalazł padniętą gruszkę sterującą klapkami. Do tego mówi, że wszędzie w kolektorze olej. Coś wspominał, że tam jest jakiś separator oleju i to może on padł stąd olej. To się okaże. Zaraz do niego jadę i ma mi pokazać co i jak. Porobię foty i później wrzucę.
Klapki cały czas otwarte. Ciśnienie zaworów sprawdzę w późniejszym etapie. Muszę znaleźć gruszkę lub kupić kolektor.


Ostatnio edytowane przez waski11 ; 09-10-2015 o 19:41
waski11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 20:46   #22
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: benzyna 1.8 125km szarpanie - diagnostyka

nie kupuj używki , zaraz sie rozpadnie , tylko nowe aso , inaczej szkoda kasy
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 08:36   #23
waski11
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Świdnica
Model: Focus Cmax GHIA
Silnik: 1.8 125KM Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: benzyna 1.8 125km szarpanie - diagnostyka

Kupiłem gruszkę używaną. W aso występuję tylko z całym kolektorem za 1550zł. Używka z wysyłką 60zł. Działa lepiej niż ta którą mam sprawną. Auto złożone. Jeździ lepiej. 4 bieg i 50km na godzinę już nie problem. Nie ma czkawki, ale nadal jest coś nie tak bo przy zejściu 1500obrotów łapie czkawkę. Normalnie auto jak ma za wysoki bieg do prędkości/obrotów to jest zduszone. Zresztą sprawdziłem to w Mondeo MK4 2.0 benzyna i auto się dusi a nie czka. Z tego co wiem to mam jeszcze uwalony EGR i luz wzdłużny na przesłonie przepustnicy. EGR zamówiłem używkę z gwarancją rozruchową za 30zł z alledrogo. W poniedziałek będzie i zobaczymy. Jeszcze nie wiem co zrobić z tą przepustnicą bo zlikwidował ten luz skręcając śrubką od regulacji ale mówi, że gdy łapie czkawkę to wciska gaz i odpuszcza i przestaje. Stawia na elektronikę uwaloną która wysyła zły sygnał do komputera.

Ostatnio edytowane przez waski11 ; 09-10-2015 o 19:42
waski11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 13:40   #24
axel195
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-03-2013
Skąd: Tuchola
Model: c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: benzyna 1.8 125km szarpanie - diagnostyka

Gruszka, którą zaznaczyłem na zdjęciu steruje klapkami. Da się ją zdemontować bez zdejmowania kolektora? A ta druga czym steruje?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg gruszka kolektora.JPG (87.4 KB, 244 wyświetleń)
axel195 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 14:36   #25
waski11
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Świdnica
Model: Focus Cmax GHIA
Silnik: 1.8 125KM Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: benzyna 1.8 125km szarpanie - diagnostyka

Cytat:
Napisał axel195 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gruszka, którą zaznaczyłem na zdjęciu steruje klapkami. Da się ją zdemontować bez zdejmowania kolektora? A ta druga czym steruje?
Z tego co zrozumiałem mechanika to też klapkami które są niżej. W moim przypadku bez zdjęcia kolektora nie widziałbym czy klapy są otwarte czy zamknięte. A jak się okazało były cały czas otwarte. Bardziej mnie martwi skąd olej w kolektorze i filtrze powietrza. Mam nadzieję, że właśnie przez te cały czas otwarte klapki. Nawet na światłach silnik pracował a klapy otwarte i chyba olej dostał się do kolektora a z kolektora do filtru.
waski11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 21:15   #26
axel195
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-03-2013
Skąd: Tuchola
Model: c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: benzyna 1.8 125km szarpanie - diagnostyka

Wymieniłem cewki i problem z szarpaniem znikł (mam nadzieję że nie tylko na chwilę). Auto po rozgrzaniu jest dynamiczne i nie szarpie. Najpierw wymieniłem 1 cewkę, którą zamieniałem kolejno na każdym cylindrze, ale dopiero wymiana pozostałych 3 poskutkowała.
axel195 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 20:06   #27
waski11
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Świdnica
Model: Focus Cmax GHIA
Silnik: 1.8 125KM Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: benzyna 1.8 125km szarpanie - diagnostyka

Cytat:
Napisał axel195 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem cewki i problem z szarpaniem znikł (mam nadzieję że nie tylko na chwilę). Auto po rozgrzaniu jest dynamiczne i nie szarpie. Najpierw wymieniłem 1 cewkę, którą zamieniałem kolejno na każdym cylindrze, ale dopiero wymiana pozostałych 3 poskutkowała.
Cewki były wymienione. Najpierw poszła diagnostyczna a później wszystkie z mondeo. Bez zmian.
Kolejny raz u mechanika. Podziw dla niego, że jeszcze mu się chce bo ja bym powiedział "idź pan stąd i nie wracaj". Wymienione gruszki na kolektorze, EGR, przepustnica. Niestety przepustnica w gorszym stanie niż moja i została odesłana. Kolejny raz zdjęty kolektor aby sprawdzić czy jest olej i czy klapy działają. Wszystko OK. EGR został zaślepiony dla sprawdzenia ale bez zmian więc wróciliśmy do wersji bez blaszki. Zdjęty separator oleju i sprawdzony wężyk oraz zawór separatora. Wszystko OK. Zero nagaru. Zawór działa prawidłowo. Była kolejna diagnostyka u innego SUPER magika. Wyszedł błąd przepustnicy bo po kilku cyklach się zawiesiła. Później wyskoczył błąd wypadania zapłonu i sugestia o wymianę czujnika wału. Już go wymieniałem na nowy wcześniej. Wnioski są takie, że uwalona jest przepustnica. Na kompie powinna iść linia prosta a lekko faluje. Walnięta jest elektronika bo luz zlikwidowany a w elektronice widać, że brakuje końcówek potencjometru po którym się porusza.

Ponawiam pytanie czy ktoś z kolegów jest wstanie podjechać swoim cmax, focus 2 i pożyczyć przepustnicę aby potwierdzić czy jest uwalona? 4 śruby i 1 wtyczka. 30min max na sprawdzenie.

Ostatnio edytowane przez waski11 ; 23-10-2015 o 14:32
waski11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2015, 14:42   #28
waski11
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Świdnica
Model: Focus Cmax GHIA
Silnik: 1.8 125KM Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: benzyna 1.8 125km szarpanie - diagnostyka

Witam ponownie. Przepustnica przełożona od mondeo MK4 z silnikiem 2.0 145km. Jak w mondeo sama przepustnica działała prawidłowo czyli na jałowym się nie ruszała to po przełożeniu do mojego to samo co na mojej czyli lekko drga. Jazda próbna bez zmian w porównaniu do mojej przepustnicy czyli szarpanie. Wychodzi na to że coś źle steruje przepustnicą. Okazało się że wtyczka od przepustnicy jest walnięta. Wystarczy dotknąć paluszkiem i od razu check engine, błąd sterowania przepustnicy, ograniczenie prędkości. Jak ją poprawie to wraca do normy ale auto szarpie. Czekam na używaną bo ford ma tylko całą instalację.

Jakieś pomysły co to może być o ile to nie ta wtyczka?
waski11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2015, 19:03   #29
axel195
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-03-2013
Skąd: Tuchola
Model: c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: benzyna 1.8 125km szarpanie - diagnostyka

Cytat:
Napisał waski11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś pomysły co to może być o ile to nie ta wtyczka?
To został jeszcze pedał gazu do sprawdzenia.
axel195 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2015, 08:08   #30
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: benzyna 1.8 125km szarpanie - diagnostyka

Ale przepustnica 1.8 a 2.0 Duratec są chyba inne z tego co ja się orientuje. Wygląd tak ale zaprogramowana jest inaczej chyba.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.