Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2016, 17:27   #1
manius76
ford::beginner
 
Avatar manius76
 
Imię: Mani
Zarejestrowany: 26-10-2016
Skąd: Legnica
Model: S-Max
Silnik: 2.5 Duratec + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Tłumiki - dorobienie i wymiana S-Max 2,5t - zakład na Dolnymśląsku.

Witam użytkowników.
Tłumiki w moim Esim 2,5t właśnie postanowiły odłączyć się od reszty wydechu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po przetrząśnięciu sklepów, hurtowni i internetów - zamienników brak.

ASO postanowiło przeprowadzić na mnie zamach i zaproponowało ceny:
- lewy: 1950 PLN
- prawy: 1700 PLN
Co pozostawię bez komentarza dalszego.

Pozostaje dorobienie.
Jestem po rozmowie z zakładem Proex z Kostrzyna, który przedstawił pełną ofertę jednak chciałem jeszcze zapytać czy może znacie jakiś zakład bliżej, dokładnie Dolnyśląsk, może okolice Wrocławia (jestem z Legnicy) który również taki tłumik dorobi i jest sprawdzony.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

manius76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 14:07   #2
manius76
ford::beginner
 
Avatar manius76
 
Imię: Mani
Zarejestrowany: 26-10-2016
Skąd: Legnica
Model: S-Max
Silnik: 2.5 Duratec + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Tłumiki - dorobienie i wymiana S-Max 2,5t - zakład na Dolnymśląsku.

Witam.
Odpowiem jak sprawę rozwiązałem, może komuś pomoże.

Ostatecznie tłumiki zamówiłem w firmie Proex, wziąłem model delikatnie bardziej rasowo brzmiący powyżej 4000 rpm. Montaż odbył się w warsztacie, który mi polecili ale jako że mechanik ten na co dzień zajmuje się innymi rzeczami i nie jest to jego profil działalności i zgodził się "warunkowo" to nie będę podawał jego danych.
Same tłumiki wykonane bardzo dobrze, ale niestety "buczenie" w granicach 2000-3000 rpm jest wg mnie za duże. Aby to wyeliminować osobiście pojechałem do Proex, a Pan właściciel (bardzo z resztą przyjemny facet) wskazał na zbyt długie złącze elastyczne.
Bo wymianie złącza niestety problem rozwiązał się w ok 30% i buczenie pozostało.
Z racji, że do Proex mam około 190 km, a do montażysty ok 120 km - w odwrotnym kierunku - to się poddałem i przyzwyczaiłem - koszty wygrały.

Podsumowując, kontakt super, wykonanie super, pomoc też, ale efekt dzwiękowy tych tłumików nie do końca mi odpowiada.

Pozdrawiam i szerokiej drogi.
manius76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 11:21   #3
okoo
ford::amateur
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 16-02-2018
Skąd: Tarnów
Model: FOCUS ST
Silnik: 2.5 T 20V
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Tłumiki - dorobienie i wymiana S-Max 2,5t - zakład na Dolnymśląsku.

Witam. Kolego, ja tłumiki takie dedykowane do danej wersji pojadu z certyfikatami mam do załatwienia pod zamówienie - import z Europy, nie ma wydechu którego by się nie znalazło, trzeba po prostu się zagłębić w temat. W razie problemów proszę o wiadomośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
okoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.