Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2017, 23:09   #1
Marki83
 
Postów: n/a
Domyślnie Mondeo MK4 benzyna

Witam Szanownych Forumowiczów,

Zachęcony pomocnymi wpisami dla kupujących i ja proszę Was o pomoc.
Od razu klik 1:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#e4338af9b4

Nie znalazłem zbyt wiele informacji o tym komisie, wystawiają vat-marża a samochod z Polski - czy mam się czegoś obawiać? Samochód przejeżdzał niecałe 20kkm rocznie a raczej jest poleasingowy - nie wiem co o tym sądzić...
Kolor troche mi nie pasuje, ale może na żywo będzie lepszy.
VIN i inne dane w ogłoszeniu, WF0EXXGBBEBE10011
ecoboost 1.6
Samochodem będzie jeździła raczej Żona (ja mam fokę mk1 w gazieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), raczej krótkie odcinki, nierzadko 1-5km. Czy to nie szkodzi turbinie?

Klik2:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#e4338af9b4

Tego nawet oglądałem na żywo ale dość "na szybko"
VIN: WF0EXXGBBEBC43123 (mam skan dowodu rej.).
Również mały przebieg. 2.0 Duratec.

Prosiłbym o Wasze opinie w szczególności czy wydaje się coś podejrzane, czy ceny Waszym zdaniem są przyzwoite? Widziałem jak puściliście macki i wyśledziliście mondka po totalnym dzwonie który chodzi teraz jako bezwypadkowy (jestem z Wawy więc wyświetla mi się to ogłoszenie).

Szukam Mondka w benzynie w miarę świeżego i zadbanego z budżetem ok 40k przy czym wiadomo jak to jest....im taniej tym lepiej, czy w tych pieniądzach dostanę rocznik 2010 w górę z przebiegiem nie więcej niż ok 1XX tysięcy kilometrów? Czy nie przejmować się w ogóle przebiegiem bo są i takie szkoły?


Edit: w skrócie wymagania:
must: benzyna 2.0 duratec lub Ecoboost, raczej nie chcę 1.6 120ps
czujniki parkowania tylne
grzana przednia szyba
kierownica skórzana
liftback

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Marcin


Ostatnio edytowane przez Marki83 ; 03-02-2017 o 22:07
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 06:15   #2
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 benzyna

Cytat:
Napisał Marki83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie znalazłem zbyt wiele informacji o tym komisie, wystawiają vat-marża a samochod z Polski - czy mam się czegoś obawiać?
jak krajowy to od strony papierów to nie.
Cytat:
Napisał Marki83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochodem będzie jeździła raczej Żona (ja mam fokę mk1 w gazie), raczej krótkie odcinki, nierzadko 1-5km. Czy to nie szkodzi turbinie?
to trzeba żony zapytać czy będzie przestrzegać zasad użytkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Marki83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosiłbym o Wasze opinie w szczególności czy wydaje się coś podejrzane, czy ceny Waszym zdaniem są przyzwoite?
pytanie o ceny jest drażliwe na forum bo zdania zawsze są mocno podzielone.
np auto nr.2 . Fajne, niski przebieg ale to chyba najbardziej podstawowa wersja, nawet kierownica plastikowa. Jednym to nie będzie przeszkadzać, inni ( w tym i ja) woleli by choć ciut, odrobinę luksusu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 07:01   #3
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 benzyna

przy tych przebiegach to zwykły 1,6 120 ps byłby dobry 5 km !!! zanim zagrzejesz 1,6 eb tu już bym tam na piechtę doszedł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choć 1,6 eb to naprawdę super silnik.
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 07:09   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 benzyna

Cytat:
Napisał janas14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
choć 1,6 eb to naprawdę super silnik.
tylko traf na dobry egzemplarz, część z nich chodzi jak kosiarki
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 07:35   #5
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 benzyna

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko traf na dobry egzemplarz, część z nich chodzi jak kosiarki
Możesz to rozwinąć?Są jakieś różnice pomiędzy silnikami 1.6 EB? Z czego to wynika? Awaryjność,złe użytkowanie,inne historie?
Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 07:44   #6
Marki83
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 benzyna

Odnośnie krótkich tras to chodzi o zakupy, przedszkole itd, sprawy które ciężko załatwić pieszo

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 07:55   #7
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 benzyna

Cytat:
Napisał Marki83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie krótkich tras to chodzi o zakupy, przedszkole itd, sprawy które ciężko załatwić pieszo

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
I dlatego uważam 1,6 120 ps jako stworzony do takich celów , w mieście spali najmniej bo to najekonomiczniejszy silnik pod miasto 1,6 eb spali sporo więcej, a 2,0 145 ps mam taki żre paliwo w mieście jak wieloryb plankton Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 12,5 l nie mniej na takich trasach 5 km natomiast 1,6 120 poniżej 10 l , kwestia wyposażenia to sprawa indywidualna , 1,6 na trasie też daje radę jako tako chodzi głównie o wyprzedzanie ale jak ktoś wie po co jest skrzynia biegów to spokojnie da radę .
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 08:03   #8
Marki83
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 benzyna

Cytat:
Napisał janas14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I dlatego uważam 1,6 120 ps jako stworzony do takich celów , w mieście spali najmniej bo to najekonomiczniejszy silnik pod miasto 1,6 eb spali sporo więcej, a 2,0 145 ps mam taki żre paliwo w mieście jak wieloryb plankton Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 12,5 l nie mniej na takich trasach 5 km natomiast 1,6 120 poniżej 10 l , kwestia wyposażenia to sprawa indywidualna , 1,6 na trasie też daje radę jako tako chodzi głównie o wyprzedzanie ale jak ktoś wie po co jest skrzynia biegów to spokojnie da radę .
Dziękuję za info o spalaniu, od początku myślałem o 2.0 145 i do gazu z nim :-) (LPG). Teraz to faktycznie chce ze skórzaną kierownicą po poście czeslaw555...Ale nie będzie to warunek konieczny. Jeżdżę 1.6 focus mk1 100ps i trochę obawiam się że do Mondeo będzie trochę mało

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 08:14   #9
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 benzyna

Jak myślisz o lpg to nie do 1,6 EB 160 ps (bezpośredni wtrysk) jak lpg to do : 2,0 145 ps oraz 1,6 120 ps .
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 08:20   #10
Marki83
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 benzyna

Tak wiem, dziękuję, ale słyszałem że fajnie się jeździ EB więc już bym przebolał

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.