Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2017, 16:15   #1
bredzi
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 17-02-2017
Skąd: Gizycko
Model: Renaut Megan
Silnik: 1.3
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Jaki model i silnik wybrać

Witam wszystkich

Chciał bym kupić S Maxa tylko nie wiem jaki ślinki, czy manual lub automat i jaki rocznik itd. Zależy mi na sprawdzonym i nie zawodnym silniku oraz skrzyni( fajnie jak był by to automat). Nowsze po lifcie model maja już inne silniki wyposażanie itd ale czy są taka samo dobre jak te straszę bo teraz im nowsze auto tym bardzie i szybciej sie psuje. Jeśli chodzi o wydatki to widełki dość duże od 6000 euro do 12000 euro.


Autem będę jeździł głównie po mieści z 1000 km miesięcznie. Dwa razy roku na wakacje do Polski z Niemiec.

bredzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 17:03   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Jaki model i silnik wybrać

Po jakim miescie w DE jezdzisz?

Z automatow masz klasyczny automat w przedlifcie 2.0tdci lub dwusprzeglowke powershift w polifcie.

Silniki 2.2 tdci maja klasyczny automat, a benzyn z automatem bym nie bral.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 21:32   #3
bredzi
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 17-02-2017
Skąd: Gizycko
Model: Renaut Megan
Silnik: 1.3
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki model i silnik wybrać

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po jakim miescie w DE jezdzisz?

Z automatow masz klasyczny automat w przedlifcie 2.0tdci lub dwusprzeglowke powershift w polifcie.

Silniki 2.2 tdci maja klasyczny automat, a benzyn z automatem bym nie bral.

Jeździć będę po Monachium. Na pewno musi to być diesel. Tylko Jakie silnik bo jest ich parę i czy brać automat, nie wiem jak sie sprawuje i czy nie jest awaryjny?

Ostatnio edytowane przez bredzi ; 17-02-2017 o 21:41
bredzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 00:23   #4
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki model i silnik wybrać

Wszystkie diesle są w zasadzie takie same. Jeżeli do miasta to 2.0TDCi poliftowy bo ma lepszego DPFa niż przedlift. Automat w 2.0TDCi poliftowym był tylko jeden: PowerShift, póki działa to jest całkiem ok ale jak to ze wszystkimi dwusprzęgłówkami (patrz DSG): jak zacznie się sypać to do providenta.

W twoim budżecie masz do wyboru:
1. Przedlift 2.0TDCi z hydrokinetycznym automatem (znacznie tańszy w naprawach) ale gorszym DPFem
2. Polift 2.0TDCi z dolnej półki z dwusprzęgłowym PowerShiftem ale z lepszym DPFem.

Ale, że tak powiem: Diesel do Monachium? 12kkm rocznie? Jak dla mnie bez sensu, będziesz stał tym dieslem w korkach więcej niż jeździł.
Moim zdaniem najlepszym wyborem byłby przedliftowy 2.3Pb z hydrokinetycznym automatem. Tylko jest jeden problem: na całym mobile.de jest aż 16 sztuk.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 08:17   #5
GregorMUN
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-11-2014
Skąd: Monachium
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 101
Domyślnie Odp: Jaki model i silnik wybrać

Jeżdżę po Monachium. 1.6EB. Do miasta więcej nie widzę powodu. A i do Polski w 5 osób i zapakowany po dach pojedziesz...
GregorMUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 09:34   #6
bredzi
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 17-02-2017
Skąd: Gizycko
Model: Renaut Megan
Silnik: 1.3
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki model i silnik wybrać

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie diesle są w zasadzie takie same. Jeżeli do miasta to 2.0TDCi poliftowy bo ma lepszego DPFa niż przedlift. Automat w 2.0TDCi poliftowym był tylko jeden: PowerShift, póki działa to jest całkiem ok ale jak to ze wszystkimi dwusprzęgłówkami (patrz DSG): jak zacznie się sypać to do providenta.

W twoim budżecie masz do wyboru:
1. Przedlift 2.0TDCi z hydrokinetycznym automatem (znacznie tańszy w naprawach) ale gorszym DPFem
2. Polift 2.0TDCi z dolnej półki z dwusprzęgłowym PowerShiftem ale z lepszym DPFem.

Ale, że tak powiem: Diesel do Monachium? 12kkm rocznie? Jak dla mnie bez sensu, będziesz stał tym dieslem w korkach więcej niż jeździł.
Moim zdaniem najlepszym wyborem byłby przedliftowy 2.3Pb z hydrokinetycznym automatem. Tylko jest jeden problem: na całym mobile.de jest aż 16 sztuk.
Nie no tych kilometrów wychodzi wiece niż 12 tyś z 18 tyś. Jak się nie jedzie w szczytach to karków nie ma. Ślinik 2.3 ? czyli spalanie w mieście będzie na poziome 11-12 L czyli większe wydatki na benzynę.

U mnie są dwie opcje kupuje nowszy stuknięty tak jak zawsze robię tanio i go naprawiam lub np od kogos drożej taki co jest na gwarancji i można przedłużyć np:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tylko pod dacie wstawienia widać że te auta stoją trochę i to żadne okazje.


Tylko że stracenie wartość tracą w te nowsze auta.

Bump:
Cytat:
Napisał GregorMUN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdżę po Monachium. 1.6EB. Do miasta więcej nie widzę powodu. A i do Polski w 5 osób i zapakowany po dach pojedziesz...
OK i ile ci pali mi Renaut 1.3 pali koło 10 L!

Ostatnio edytowane przez bredzi ; 18-02-2017 o 09:43
bredzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 23:57   #7
GregorMUN
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-11-2014
Skąd: Monachium
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 101
Domyślnie Odp: Jaki model i silnik wybrać

Średnia 8.6, w tym 3 razy w tygodniu po 150 km Autobahn, z prędkością znacznie wyższą. Reszta to właśnie Monachium i korki.
GregorMUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 07:44   #8
Kożuch
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK IV->S-Max
Silnik: 2,o diesel
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jaki model i silnik wybrać

Ja wczoraj kupiłem S-Maxa, 2009 r, 2,0 diesel 140KM, automat. Poprzedni Właściciel ładnie go doposażył, grzane fotele, szklany dach, AKTYWNY tempomat, hak, czujniki parkowania, fotele elektryczne, fotel kierowcy z pamięcią, nie wiem po co tylko przyciemniał szyby bo ma dodatkowo roletki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj zrobiłem nim 300 km i jestem naprawdę zadowolony, jeździ mi się lepiej jak Mondeo.
Myślałem, że ten silnik będzie za mały do tej budy ale jest ok. Polecam taki zestaw.
Kożuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 08:08   #9
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki model i silnik wybrać

Nie ma kolizji rolet i przyciemnianych szyb. Według mnie się doskonale uzupełniają.

tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 14:01   #10
bredzi
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 17-02-2017
Skąd: Gizycko
Model: Renaut Megan
Silnik: 1.3
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki model i silnik wybrać

Cytat:
Napisał Kożuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wczoraj kupiłem S-Maxa, 2009 r, 2,0 diesel 140KM, automat. Poprzedni Właściciel ładnie go doposażył, grzane fotele, szklany dach, AKTYWNY tempomat, hak, czujniki parkowania, fotele elektryczne, fotel kierowcy z pamięcią, nie wiem po co tylko przyciemniał szyby bo ma dodatkowo roletki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj zrobiłem nim 300 km i jestem naprawdę zadowolony, jeździ mi się lepiej jak Mondeo.
Myślałem, że ten silnik będzie za mały do tej budy ale jest ok. Polecam taki zestaw.
Z jakim przebiegiem kopiłeś i ile dałeś?
bredzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.