Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2009, 11:59   #1
majusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi

Podejrzane zachowanie po uruchomieniu silnika tddi

--------------------------------------------------------------------------------

witam
zaczne od tego że przypadek jest trudny.Od dłuższego czasu gdy zostawię auto po rozgrzaniu na czas od 30 do 90minut po odpaleniu słyszę stukanie w okolicy rozrządu.słychać to zjawisko do 1minuty nigdy dłużej i tylko na wolnych obrotach,jak dodam gazu cichnie a gdy spadną obroty zaczyna stukać metalicznie.Nie występuje to na zimnym silniku ani jak jest rozgrzany a postój nie przekracza 30minut.Ciekawe jest to że zanika jak ruszam kierownicą,gdy pompa wspomagania pracuje jest cisza ale jak tylko przestaje ruszać kierownicą zaczyna stukać a po minucie samo przestaje i jest ok.
Przebieg 198000
za wypowiedzi z góry dziękuje.
Dodam że pasek i rolki były wymieniane a rozrząd w serwisie stwierdzili że po 500tys mają bez wymiany i jest ok.
A czy przy wyciagniętym łańcuszku nie dzwoniłoby zawsze na rozgrzanym


--------------------------------------------------------------------------------

Posłuchaj dokładnie w którym miejscu stuka.Może poprostu coś się poluzowało(osłona jakaś czegoś)


remi


--------------------------------------------------------------------------------
występuje to na tyle krótko że nawet jak ktoś go odpali to nie jestem w stanie dokładnie tego miejsca określić.Dzwięk wydobywa sie z okolicy rozrząd,pasek.Tym bardziej że gdy pompa wspomagania zrobi obciążenie to jest dobrze.Pasek był wymieniony razem z rolkami i napinaczem.Koło pasowe zostało bo jest dobre.Tym bardziej że nie słyszy się tego cały czas tylko wtedy gdy postoi rozgrzany .To tak jak by coś nagrzewało się od silnika lub schodziło ciśnienie z pompy wspomagania a może magistrali cisnienia oleju.Osłony byly sprawdzane,szkoda że tematy nie są kończone po naprawie bo znalazłem ten przypadek poruszony na forum w 2006r.Ale osoba ta nie logowala się już od tamtej pory.

jeszcze dodam z tym ciśnieniem oleju w silniku to raczej nie bo jak stuka to dodam gazu na 1100 jest cisza zwiększe na 3000obr to przecież ciśnienie oleju jest wtedy wysokie a jak obroty zejdą do 800 odrazu stuka i aż w końcu po chwili cisza.Stukot jest metaliczny.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem lub ma jakieś pomysły.
Proszę o pomoc.

--------------------------------------------------------------------------------

Miałem kiedyś Omegę na łańcuchu i przy 278 tyś. przebiegu zaczęło mi dzwonić tylko nie pamiętam czy dzwoniło cały czas czy tylko czasami.Wtedy mechanik powiedział , że łańcuch się kończy i trzeba go wymienić.Kupił ode mnie tą Omegę bo i tak miałem ją sprzedać więc nie wiem czy to był łańcuch czy nie.Nie raz słuszałem, że jak dzwoni w rozrządzie na łańcuchu to łańcuch do wymiany.Daj to komuś mądremu do zdiagnozowania.Z drugiej strony u kolegi dzwoniło czasami i wszystkim wydawało się ,że to łańcuch.Jakie było zdziwienie jak po wymianie wydechu i czegoś tam jeszcze pod maską dzwonienie ustało.
Może po wymianie paska coś nie zostało dobrze poskręcane i jak dostaje obciążenia to przestaje stukać

Dziwi mnie fakt , że na 198 odwiedzin nikt nie napisał czy miał podobny problem, albo czy słyszał o podobnym.Chyba, że nikt nie miał stuków na rozrzadzie

--------------------------------------------------------------------------------

remi

--------------------------------------------------------------------------------

Uważam że łańcuch powinien dzwonić cały czas na rozgrzanym silniku ale może masz rację.Wydaje mi się że jeżeli jest rozciągniety to powinien dzwonić na rozgrzanym silniku,tym bardziej że w fordzie twierdzą 200tys to za mało a tak wogóle to jeszcze nie słyszeli żeby któryś serwis forda wymieniał łańcuch rozrządu.ale ciekawi mnie to że przy ruchu kierownicą zanika przecież pompa wspomagania jest po przeciwnej stronie stukania,czyli pompa daje obciążenie na wałek rozrządu a nie na ten długi pasek od koła pasowego-dwumasowego.Jest to naprawdę duża zagadka.dodam jeszcze że zima sprzyja na tyle że tego stukania nie ma lub jest bardzo rzadko.I tu moje stwierdzenie że jak silnik odda temperaturę na elementy przykręcone do niego to coś wydaje ten dzwięk,ciśnienie oleju teoretycznie po 1godz postoju jest na pewno wyższe niż w momencie zgaszenia.
-------------------------------------------------------------------------

czytam czytam ten twój przypadek i na serio dziwne...

a może stuka ci jakies łozysko czy cos w alternatorze- wkońcu jest na tym samym pasku, po której stronie sa stuki?

ruch kierownicą obciąża pompę wspomagania a ta ogolnie"motor na jedym wałku wiec moze to cos tam???albo masz za mocno naciągniety pasek i sie nagrzewa podczas jazdy, po postoku dłuzszym niz 30 min i w zimie stygnie
--------------------------------------------------------------------------------

Łożyska bym wykluczył a alternator był przeglądany przy wymianie rolek i paska(wymieniłem tylko w nim łożyska i szczotki sprzegiełko nie wskazywalo na uszkodzenie).
Zaczynam coraz bardziej podejrzewać że to coś w silniku ,tylko dlaczego obiążenie pompą wspomagania pomaga a jak załączam podgrzewanie szyb klimę i równocześnie wszystkie światła to nie pomaga.To tak jakby pomagalo obciążenie wałka głowicy a nie zmienia się przy obciążeniu wału.Podejrzewałem też popychacze hydrauliczne od strony rozrządu że schodzi z któregoś ciśnienie i zaczym napompuje pompa to stuka ale dlaczego na to ma jakiś wplyw to wspomaganie.

majusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2009, 18:52   #2
majusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi

Czy ktoś spotkał sie z takim przypadkiem lub podobnym.
Proszę o pomoc.
majusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2009, 19:44   #3
majusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi

Pokusiłem się o zdjęcie paska, odpalilem auto i nadal słysze to stukanie.Wynik z tego że jednach rozrząd ( łańcuch a może napinacz).Przebieg auta jest na 100% 200tkm olej wymieniany był na czas a tu jednak dożywotni rozrzad się upomina o wymianę.
Czy ktoś z was wymieniał lub słyszal o wymianie łańcuszka rozrzadu i ew.ile to kosztuje.
Dziekuje za wypowiedzi.
majusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2009, 14:54   #4
majusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi

czy jestem pierwszy z takim przypadkiem?Proszę o wypowiedzi na ten temat bo nie chcę rozbierać i bulić kasy w przypuszczenia,może ktoś miał do czymienia z takim objawem.
majusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2009, 06:50   #5
Snot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 168
Domyślnie Odp: podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi

Miałem bardczo podobną usterkę. Tyle ze u mnie turkotało jak cichy pociag. Okazało się że padło koło pasowe dwumasowe na dole. Było tak wykrzywione ze waliło o obudowę rozrządu. Turkotało tylko na wolnych obrotach. Dodałem gazu i cichło.
Snot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2009, 22:10   #6
kazulexia
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi

Witam,
Mam w 100% to samo, przebieg również podobny, próbuje zwalczyć problem od ponad dwóch lat, niestety z czasem problem zdaje się narastać, szczególnie przy obecnych upałach. Zacząłem od wymiany rolki napinacza napędu pompy wspomagania, przy okazji wymieniłem też pasek, sprawdzałem płyn wspomagania (idealnie czysty, brak ubytków), niedawno w dobrym warsztacie zdjęto pasek napędu alternatora celem "nasłuchu" pracy silnika bez paska - niestety grzechot zanika bardzo szybko po odpaleniu a nie mogłem blokować warsztatu do kolejnego przestygnięcia.
Nie znaleziono przyczyny, wymieniono koło pasowe (mała dwumasa) bo było u kresu żywota, sprawdzono rolki prowadzące oraz klimy/alernatora. Podejrzenie padło na pompę wtryskową więc przeprowadzono test pompy (z komputerem) który nie wykazał żadnych usterek. Obecnie jestem na etapie przygotowań do wymiany napinacza paska alternatora oraz przy okazji paska i rolek (koszt paska i rolek znikomy w porównaniu z kłopotliwą robocizną). W innym poście znalazłem niezłą teorię że to wybite tulejki gumowe napinacza mogą hałasować, a ponieważ przy uruchamianiu nieraz zdaża się paskowi "pisnąć" myślę że pora na napinacz. Miałem nadzieję że rozwiąże to też problem grzechotania po częściowym przestygnięciu, ale skoro jak piszesz - po wymianie u Ciebie nic się nie zmieniło to już mi ręce opadają. Kiedyś w starym golfie "zawieszał" mi się czasami popychacz hydrauliczny na jednym cylindrze i klekotał strasznie do momentu "przegazowania" ale dźwięk był zupełnie inny. Może to łańcuch rozrządu albo prędzej napinacz hydrauliczny tegoż łańcucha, a może pompa wody lub jej malutki łańcuch - już mi pomysłów brakuje, w każdym razie chętnie poczytam spostrzeżenia innych forumowiczów. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kazulexia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 18:27   #7
majusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi

Dziwne jest to że nikomu nie udało się tego problemu rozwiązać.Kontaktuje się z osobami ktore to mają i stwierdzenia sa różne a najciekawsze że po próbach wymiany podejrzanych rzeczy nic się nie zmienia.Wystepuje to tylko w silnikach TDDI więc trzeba szukać tego czego nie ma TDCI.Trzeba raczej stawiać nie na silnik lecz osprzet bo tym się różnią.Po ostatnim osluchaniu i wymianie spostrzeżeń podejrzenie pada na układ wtryskowy,a dokładniej pompe paliwa.W TDDI występuje czujnik ustawienia kąta wtrysku który nie lubi przegrzewania.Może gdy pompa chłodzi się przeplywajacym paliwem wszystko jest ok a gdy postoi z silnika przechodzi temperatura na pompe i po odpaleniu stuka aż przepływajace paliwo znowu jej nie schłodzi.
majusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 20:11   #8
ogodaw
ford::advanced
 
Avatar ogodaw
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-03-2008
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK3, MK4 VW Touareg
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM, 2.5T, 3,0 TDI
Rocznik: 2001 JEST 2007
Postów: 313
Domyślnie Odp: podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi

Witam to raczej nie pompa ponieważ po skręceniu kierownicą nie cichło by.
Mam dokładnie to samo i mechanik powiedział że to prawie na pewno napinacz od paska który idzie do alternatora, tam jest taka sprężynka która stuka. Sam będę wymieniał w przyszłym miesiącu, jak zniknie problem to napisze.
ogodaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 17:20   #9
majusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi

Ja wymienialem napinacz i nic nie pomogło.Zgodzil bym się z tym mechanikiem gdyby stukało cały czas na wolnych obrotach a tu tylko jak postoi nagrzany.
majusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 19:43   #10
ogodaw
ford::advanced
 
Avatar ogodaw
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-03-2008
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK3, MK4 VW Touareg
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM, 2.5T, 3,0 TDI
Rocznik: 2001 JEST 2007
Postów: 313
Domyślnie Odp: podejrzane zachowanie po odpaleniu tddi

U mnie na odwrót, jak zimny to klekocze. Tylko nie rozumie czemu cichnie przy skręcie kierownicą??
ogodaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.