Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2009, 23:52   #11
pyjter_k
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: UK
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: jeszcze raz rozrząd

jesli jestesmy juz przy zaworachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to mam pytanie do Wojtka (widze ze masz taki sam silnik jak jaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). zaraz po odpaleniu auta slysze dziwny, nieregularny dzwiek- cos pomiedzy szumieniem a stukaniem, nasila sie po wlaczeniu klimy ale... obsluchalem silnik i w 90% jestem pewien ze dzwiek ten dochodzi z klawiatury!, po zwiekszeniu obrotow i/lub rozgrzaniu silnika dzwiek znika. prosilbym o jakas informacje coz to moze byc i czy to grozne dla silnika (napewno chce sie pozbyc tego dzwieku ale nie wiem czy moge z tym poczekac poniewaz za 3 tyg bede w polsce a w uk wszelkie naprawy kosztuja kupe kasy a jakosc takiej uslugi czesto bywa dyskusyjna- znam to po swoich znajomych, a nie mam zbyt wiele czasu na latanie na poprawki:/) Prosze o w miare szybka odpowiedz!

pyjter_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2009, 08:22   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: jeszcze raz rozrząd

Po odpaleniu silnika jest przez sekundę - dwie sieczkarnia, ale zaraz hałas odpływa (kiedy tylko olej dotrze do samoregulatorów zaworów). Natomiast włączenie klimy nie powoduje żadnych słyszalnych efektów - może leciutki spadek mocy przy ruszaniu.

Jeżeli u ciebie hałas związany jest z włączaniem klimy (zmienia się), to tak na 90% ma to związek z kołem pasowym dwumasowym i (lub) ewentualnie rolkami paska (napinająca i pośrednia). To bardzo częsta awaria po większym przebiegu, na szczęście naprawa nie jest bardzo kosztowna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Posłuchaj dobrze, hałas powinien wydobywać się po stronie paska - między silnikiem i nadkolem. Twój opis jest bardzo charakterystyczny dla uszkodzonej dwumasy paska. Uszkodzone koło pasowe tak od razu nie padnie, ale jeżeli słychać już stuki, to trzeba to robić. Staraj się jeździć bez włączonej klimy, zabiera ona sporą moc (ok 3KM) którą musi przenieść dodatkowo uszkodzone koło i pasek. Nie używając klimy znacznie odciążysz koło i przedłużysz jego resztki żywota (byle do Polski... :552: )

Nie można wykluczyć samej sprężarki klimy, ale to bardzo mało prawdopodobne.
Tu masz linki do poczytania:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-06-2009 o 13:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.