Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2009, 07:37   #11
darek29a
ford::beginner
 
Imię: ...
Zarejestrowany: 18-09-2008
Model: ...
Silnik: ...
Rocznik: ...
Postów: 10
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.

Jeżeli to łożyska lub jakieś luzy to dlaczego po przetoczeniu tarcz, i tych starych i nowych, przez jakiś czas było wszystko ok? Jeżeli chodzi o pytanie, w jakich warunkach "trzepie" kierownicą to odpowiadam- w prawie każdych, jak jadę wolno to drgania są wolniejsze i trochę mniejsze, jak szybko to kierownicę chce wyrwać. Jak jadę bardzo wolno to jest prawie dobrze. Najgorsze że w tej sprawie byłem w dwóch różnych stacjach diagnostycznych i nic nie znaleźli (powiedzieli że to prawdopodobnie wina tarcz). Robiłem tydzień temu przegląd i też nic nie znaleźli. Czy to możliwe żebym miał takiego pecha i kupił felerne tarcze (niestety nie pamiętam producenta, ale sprzedawca mówił mi że są z... "tych lepszych") ale nie wiadomo czy to prawda....


Ostatnio edytowane przez darek29a ; 10-11-2009 o 07:39
darek29a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 07:52   #12
kiku
ford::average
 
Avatar kiku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus II kombi
Silnik: 1.6 B+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 86
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.

Mialem rowniez drgania kierownicy w czasie hamowania jak rowniez w czasie szybkiej jazdy - powyzej 100 km/h. Sprawdzilem wywazenie kol i bylo ok. A;e panowie wulkanizatorzy zauwazyli na maszynie, ze mam lekko pokrzywione felgi. Po wymianie felg problem zniknal !
kiku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 08:58   #13
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.

Łatwo sprawdzić czy koła mają z tym coś wspólnego. Odkręć każde i obróć tak aby zamontować je przekręcone np o 1 śrubę (1/4 obrotu). Jeśli drgania ustąpią to problem leży w kołach, jeśli nie - musisz szukać głębiej.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 18:44   #14
hooper
ford::beginner
 
Avatar hooper
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Podkarpacie
Model: Ford Focus ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.

Czesc odnośnie tarcz "darek29a" jeżeli kupiłeś lepsze to może spróbuj je reklamować, jeśli się nie da ja poleciłbym Ci TRW ,zrobiłem na jednych tarczach około 200 tkm i zaczeły mieć też bicie odczuwalne przy hamowaniu powyżej 100/h, z grubości wyglądały całkiem dobrze ale niestety. Tydzień temu założyłem nowe zrobiłem około 2,5tkm i wygląda że też bedzie dobrze nadłuższy czas.
__________________
Pozdrawiam bb

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Focus/45921
hooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 19:09   #15
piko36
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Przemków
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 66
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.

też miałem z tym problem myślałem ze to felgi wymieniłem na nowe jest ciut lepiej ale mi tylko drga lekko przy mocnym hamowaniu przy dużych prędkościach i tylko na bardzo równym asfalcie tarcze mam oryginalne fordoskie z serwisu niemieckiego na diagnostyce tez wszystko wyszlo ok
piko36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 11:37   #16
ADom78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2009
Skąd: Brodnica
Model: Focus
Silnik: 1,8 Benzyna + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.

U mnie było to samo. Pomogła wymiana tarcz hamulcowych. Poprzednie skrzywiły się najprawdopodobniej podczas gwałtownego ochłodzenia mocno rozgrzanych tarcz np.: wjazd do kałuży po kilkukrotnym ostrym hamowaniu lub dłuższej jeździe w upale.
ADom78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 10:18   #17
Zbyszek K
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy podczas hamowania.

Po założeniu tarcz hamulcowych należy sprawdzić bicie tarcz czujnikiem zegarowym.
Maksymalne wartości bicia dochodzą do 0,06 mm.Gdy będą większe po założeniu nowych tarcz na początku nic się nie dzieje, ale wkrótce poczujesz drgania na kierownicy.
Nie wspomnę już o zachowaniu czystości przy wymianie tarcz i dokładnym oczyszczeniu piasty w miejscu styku z tarczą.Pomiar bicia po zamontowaniu tarczy pomaga ustalić w jakim położeniu tarczę przykręcić, bo po jej przekręceniu względem szpilek wartości te są różne,należy wybrać najbardziej korzystne położenie.
Zbyszek K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.