Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2010, 21:32   #11
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Focus typowe awarie

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ha, wreszcie mogę dać upust!
Zatem...:
1. Gnijące lampki oświetlenia tablicy - feler w Focusach,
2. Przeciekająca podłoga - przez ześlepki technologiczne w podłodze,
3. W benzynie dostaje się woda przez spryskiwacze na świece, których nie idzie odkręcić - teraz dają gumki pod spryskiwacze :-),
4. Opadające podszybie z przodu - klej do szyb robi swoje :-),
5. Zderzak tylni po bokach ociera o nadwozie (nadkole) = korozja, której nie widać na pierwszy rzut oka :-)
6. Rdzewiejące błotniki za przednimi chlapaczami,
7. Amortyzatory przednie leją na potęge,
8. Łożyska kół z przodu w TDCI siadają po 100-130 tysiącach km,
9. Pada rura od intercoola w 1.6 TDCI na spawach :-)

Jak coś mi się przypomni, to z edytuję :-) :-)
1. Jezeli MKI to tak. W MKII nie widzialem zadnej.
2. W ktorym miejscu?
3. Zgadza sie.
4. Jezeli dobrze zamocujesz to sie trzyma. Zdejmowalem i w Focusie i C-Max wiele razy.
5. Zgadza sie. Na samym koncu najczesciej
6. Na spawach ale to podluznice i wzmocnienia. Latwe do opanowania, ale trzeba pilnowac.
7. Pewnie w Polsce. Mialem juz kilka z przebiegiem po 200k i nie zauwazylem nigdy wycieku.
8. Jak wyzej.
10. Padajace rury przy takich doladowaniach sa normalka w kazdym aucie, choc raczej nie powinny.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 22:09   #12
waldek72
ford::average
 
Avatar waldek72
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Białystok
Model: FF II
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 184
Domyślnie Odp: Focus typowe awarie

a ja dziś usunąłem "typową" usterkę focusa: wymieniłem wyłącznik pokrywy tylnej na nowy z serwisu za 83 zł. Nowy jest zalany plastikiem a nie tylko wkładka gumowa i działa bezgłośnie w przeciwieństwie do starego. Polecam wszystkim taką zmianę, cieszymy się wtedy my wykonaną naprawą a nie następni nabywcy naszego samochodu. Naprawa we własnym zakresie oczywiście.
waldek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 22:14   #13
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Focus typowe awarie

1. Jezeli MKI to tak. W MKII nie widzialem zadnej.
Tak MK2
2. W ktorym miejscu?
Jak to w którym? 100 razy na forum było. Masz takie czarne zaślepki pod autem jest uch chyba 6. U mnie ciekło przez jedną podczas jazdy po mokrym - sprawdzone z odsuniętym dywanikiem. Klej do szyb i jest OK - co ja bym bez niego zrobił:-)
3. Zgadza sie.
4. Jezeli dobrze zamocujesz to sie trzyma. Zdejmowalem i w Focusie i C-Max wiele razy.
Tak trzyma się na oryginalnej uszczelce...przez pierwsze 10km i do pierwszego słońca:-) Lipa i tyle!
5. Zgadza sie. Na samym koncu najczesciej
6. Na spawach ale to podluznice i wzmocnienia. Latwe do opanowania, ale trzeba pilnowac.
Żadne podłużnice. Za nadkolem zbiera się błoto i robi się ruda, piękna ruda - radzę sobie sprawdzić.
7. Pewnie w Polsce. Mialem juz kilka z przebiegiem po 200k i nie zauwazylem nigdy wycieku.
Nie w Polsce. Znany temat. Poprostu leją i tyle.
8. Jak wyzej.
Może w Polsce, ale jednak nie wytrzymują. Raczej to normalka, bo to ciężki slinik.
10. Padajace rury przy takich doladowaniach sa normalka w kazdym aucie, choc raczej nie powinny.
Rura metalowa padająca od ciśnienia...no way! To poprostu kicha. Uchwyt jest spawany, a do bloku na sztywno bez żadnej wibro-izolacji:-/


Chyba muszę w Fordzie popracować jako doradca :-) he he he
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 23:51   #14
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Focus typowe awarie

Każdy następny post lub częściowa treść w poście odbiegająca od tematu będzie skutkowało ostrzeżeniem za spam.

Proszę się zastosować i nie komentować wpisu moderatora.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 07:50   #15
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Focus typowe awarie

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Jezeli MKI to tak. W MKII nie widzialem zadnej.
Tak MK2
2. W ktorym miejscu?
Jak to w którym? 100 razy na forum było. Masz takie czarne zaślepki pod autem jest uch chyba 6. U mnie ciekło przez jedną podczas jazdy po mokrym - sprawdzone z odsuniętym dywanikiem. Klej do szyb i jest OK - co ja bym bez niego zrobił:-)
3. Zgadza sie.
4. Jezeli dobrze zamocujesz to sie trzyma. Zdejmowalem i w Focusie i C-Max wiele razy.
Tak trzyma się na oryginalnej uszczelce...przez pierwsze 10km i do pierwszego słońca:-) Lipa i tyle!
5. Zgadza sie. Na samym koncu najczesciej
6. Na spawach ale to podluznice i wzmocnienia. Latwe do opanowania, ale trzeba pilnowac.
Żadne podłużnice. Za nadkolem zbiera się błoto i robi się ruda, piękna ruda - radzę sobie sprawdzić.
7. Pewnie w Polsce. Mialem juz kilka z przebiegiem po 200k i nie zauwazylem nigdy wycieku.
Nie w Polsce. Znany temat. Poprostu leją i tyle.
8. Jak wyzej.
Może w Polsce, ale jednak nie wytrzymują. Raczej to normalka, bo to ciężki slinik.
10. Padajace rury przy takich doladowaniach sa normalka w kazdym aucie, choc raczej nie powinny.
Rura metalowa padająca od ciśnienia...no way! To poprostu kicha. Uchwyt jest spawany, a do bloku na sztywno bez żadnej wibro-izolacji:-/


Chyba muszę w Fordzie popracować jako doradca :-) he he he
1. Naprawde nie wiem z czym Ty masz tam problem. Dzis moze zrobie nawet zdjecie, choc nie wiem co sie dokladnie uszkadza.
2. Jezeli masz wcisnieta zaslepke to bedzie cieklo. Wiem gdzie sa zaslepki ale NIGDY nie cieklo jezeli zaslepka byla na miejscu.
4. Zrobie Ci zdjecia bo zdjemowalem ostatnio i jezdzilem w te upaly w Polsce. Trzeba dobrze zamocowac i uszczelka sie nie klei do szyby tylko uszczelnia.
6. Zdejmowalem nadkola w niejednym i nie wiem gdzie to widzisz. Jak bede zdejmowal to tez zrobie zdjecie to pokazesz gdzie masz rdze.
7. Sam mam juz drugiego z przebiegiem ponad 200k, mialem juz kilka z podobnym do robienia i ZADEN nie ciekl. Wspolpracuje z serwisem Forda i nie jest to wg nich zaden nagminny problem. Ja bym sie sklanial jak te 120 tys km w Polsce jest prawdziwe...
8. Jak wyzej.
10. Tylko, ze jak czytam to 90% uszkodzen to...gumowe rury w 1.8 tdci. Mam teraz 2.0 tdci w ktorym cieknie dolot, ale na pewno nie jest to zadna stalowa rura.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 08:05   #16
mobilefan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: FOCUS II Kombi Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 160KM 400Nm bez DPF by GCS Tuning
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Focus typowe awarie

Mój ma 102 tys. km przebiegu, w Polsce przejechane ok 5 tys. km.
- wymienione łożysko z piastą w prawym przednim kole
- wentylator od chłodnicy (korozja na module sterującym boscha)
- u mnie w kombi też obciera tylny zderzak, no i woda pod dywanikiem, ale to normalka
mobilefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 08:38   #17
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Focus typowe awarie

mkaminski100 widzę, że piszesz z UK. Tam może macie inne realia i mniej soli. Nie będę się sprzeczał, bo moderator już zwracał uwagę na pisanie głupot.

Ja też współpracuje z sewisem:-) i powiem Ci, że wszytkie usterki, które podałem to 100% real problem w FII. Większość z nich doświadczyłem na swojej foce.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 08:57   #18
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Focus typowe awarie

Tak z UK, ale ja pisze o zawieszeniu i wkladkach zabezpieczajacych, ktore u nas nie sa problemem.
Zgadzam sie ze tak od 180k zaczynaja siadac gumy w wahaczach, bo sam mam do wymiany (opona zjedzona na gladko od srodka), ale lozyska? Wychodzi na to, ze na UK byly lepsze wersje, albo w Polsce przebiegi nie sa realne... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam rdzewiejace broki w benzyniakach (woda dostajaca sie na silnik jezeli nie ma pokrywy).
No i szczotki alternatora, ale ktos juz o tym wspomnial.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 23-07-2010 o 09:06
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 10:11   #19
jasiuprezes1
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: madryt
Model: ford focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 111
Domyślnie Odp: Focus typowe awarie

cześć ,widze że piszecie z każdej strony europy więc i ja coś napiszę z hiszpani.foczka ma przejechane 120000 km lecz szczotki alternatora mi poleciały po 90000 km,jeśli chodzi o rdze to jeszcze nic nie znalazłem nawet na wachaczach,jedynie mam problem z sypiącą się kierownicą i gumami na podszybiu a to wszystko przez gorąc sięgający nawet do 44 stopni w cieniu ale na szczęście bardzo żadko.jeśli chodzi o silnik to też mam jeden problem,łańcuszek napędu pompy wtryskowej woła o wymiane z daleka już zaczyna dzwonić metalicznie prawdopodobnie trafił mi się wadliwy materiałowo bo przy tym przebiegu nie powinien nawet szumieć.
jasiuprezes1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 10:33   #20
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Focus typowe awarie

Cytat:
Napisał jasiuprezes1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cześć ,widze że piszecie z każdej strony europy więc i ja coś napiszę z hiszpani.foczka ma przejechane 120000 km lecz szczotki alternatora mi poleciały po 90000 km,jeśli chodzi o rdze to jeszcze nic nie znalazłem nawet na wachaczach,jedynie mam problem z sypiącą się kierownicą i gumami na podszybiu a to wszystko przez gorąc sięgający nawet do 44 stopni w cieniu ale na szczęście bardzo żadko.jeśli chodzi o silnik to też mam jeden problem,łańcuszek napędu pompy wtryskowej woła o wymiane z daleka już zaczyna dzwonić metalicznie prawdopodobnie trafił mi się wadliwy materiałowo bo przy tym przebiegu nie powinien nawet szumieć.
Ale czy nie piszesz o MKI?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.