Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2014, 19:55   #1
Thyliamris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2014
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L DURATEC 16V EFI DOHC
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Silnik gaśnie po puszczeniu sprzęgła

Witam,

Mam taki problem:
Wciskam sprzęgło, zapalam silnik, puszczam sprzęgło (jest wrzucony luz) i silnik gaśnie. Lub inaczej: zapalam silnik bez wciśniętego sprzęgła, wciskam sprzęgło - cały czas silnik pracuje, jak puszczę sprzęgło, to silnik gaśnie.

Objaw gaśnięcia silnika zauważyłem jakiś czas temu - podczas zmiany biegów, jak puszczałem sprzęgło, to samochód gasł na dosłownie 1-2 sekundy, sam odpalał i jechał dalej normalnie. Dzisiaj na parkingu jednak nie mogłem ruszyć, bo zgasł mi z 6 razy pod rząd i za każdym razem, gdy podnosiłem nogę ze sprzęgła.

Diagnostyka komputerowa nie wykazała żadnych błędów (ani w prywatnym warsztacie, ani w ASO).

Co jednak ostatnio zwróciło moją uwagę, to fakt, że jak wyłączam samochód i łapię za drzwi, żeby je zamknąć, to 'kopie' mnie prąd (coś jak złapanie za naelektryzowaną poręcz, oparcie krzesła itp.).

Jak myślicie o co może chodzić? Czy to może mieć coś wspólnego z masą? Że kabel (kable) od masy są gdzieś np. skorodowane?

O samochodzie:
Silnik benzynowy. W kwietniu miał wymieniany rozrząd z pompą wodną oraz akumulator. W międzyczasie naprawiłem klimatyzację oraz syrenę alarmu.


Ostatnio edytowane przez Thyliamris ; 26-10-2014 o 17:39
Thyliamris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 20:33   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po puszczeniu sprzęgła

Z mojej długoletniej praktyki i obserwacji różnych zjawisk w samochodach, co do elektryzowania i wyładowań miedzy kierowcą lub pasażerem, a karoserią, następuje to w zwiększonej wersji wtedy, jeżeli jest mocno zasiarczony akumulator. Nie wykazuje on żadnych oznak, ale wymiana na nowy zawsze usuwała skutek wyładowań elektrycznych.

Zdarza się to i w innych przypadkach, ale rzadziej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 21:42   #3
Thyliamris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2014
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L DURATEC 16V EFI DOHC
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po puszczeniu sprzęgła

Dzieki za odpowiedz. Niestety akumulator chyba moge odrzucic, gdyz byl wymieniany w kwietniu tego roku. Przejechalem na nim juz z 5 tys km. WIec jest raczej sprawdzony. Oczywiscie nie wykluczam takiej mozliwosci, ale jednak szukalbym przyczyny takiego gasniecia gdzies indziej. W poniedzialek na pewno wybiore sie do warsztatu, zbieram jednak liste mozliwych przyczyn takiego stanu rzeczy.
Thyliamris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 21:54   #4
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po puszczeniu sprzęgła

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - czy w Twoim samochodzie był wymieniany rozrząd?
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2014, 17:37   #5
Thyliamris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2014
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L DURATEC 16V EFI DOHC
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po puszczeniu sprzęgła

Był wymieniany w kwietniu. Od tamtej pory zrobiłem 5 tys. km. Myślisz, że wymiana rozrządu może być przyczyną? Pytanie też, czy po takim czasie i przejechanych kilometrach, można mówić o winie rozrządu tutaj?
Thyliamris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2014, 18:21   #6
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po puszczeniu sprzęgła

Nie wykluczałbym rozrządu. Gdzie był wymieniany rozrząd? W serwisie czy u "zwykłego" mechanika? Ktoś sprawdzał ustawienie rozrządu po wymianie, czy wszystko jest ok?

Czy po wymianie rozrządu zdarzały się przypadki gaśnięcia (zdławienia się) silnika podczas pracy?

Jak zachowuje się silnik na biegu jałowym? Przeprowadź próbę - wciśnij pedał gazu i "przygazuj" do ok. 3,0-3,5 tys. obr/min, następnie zdejmij nogę z pedału gazu i zobacz, do jakiej wartości spadają obroty silnika. Jeśli jest to dużo mniej niż 1000 obr/min, to znaczy, że coś nie tak może być z rozrządem.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 26-10-2014 o 20:38 Powód: dodanie słowa "niż"
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2014, 21:22   #7
Thyliamris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2014
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L DURATEC 16V EFI DOHC
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po puszczeniu sprzęgła

Kurcze, teraz nie pamiętam gdzie był rozrząd wymieniany, ale na 90% w ASO, jako, że wymieniałem rozrząd świeżo po zakupie, a to mój pierwszy samochód w życiu, to zapewne nie chciałem ryzykować gdzieś prywatnie - ale ręki nie dam sobie uciąć.

Po wymianie rozrządu nie działo się nic niepokojącego. Żadnych gaśnięć, dławień silnika.

Przeprowadziłem próbę. Po puszczeniu gazu, obroty spadają z 3000 do około 1100-1200 obr/min. Spadają normalnie, powoli, nie ma żadnych skoków. Przy tych 1100 obr/min, wskaźnik zatrzymuje się i tyle obrotów już utrzymuje stale. Nie ma chyba tutaj, w takim razie, nic niepokojącego.

Najgorsze jest to, że ostatnio wymieniane coś było około 3-4 miesiące temu. Natomiast objaw gaśnięcia przy zmianie biegów, bądź już bardziej nasilony przy puszczaniu sprzęgła, pojawił się jakiś 1 miesiąc temu. Nie ma więc tu ewidentnej korelacji między wizytą w warsztacie, a zauważoną usterką.

Ostatnio edytowane przez Thyliamris ; 26-10-2014 o 21:23 Powód: literówka
Thyliamris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2014, 08:49   #8
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po puszczeniu sprzęgła

Kolego Thyliamris - daj znać, czy samochód już naprawiony i co było przyczyna usterki.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.