Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2014, 10:04   #1
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Blacharka, prośba o zrobienie zdjęcia.

Witam.
Trochę tu popisze żeby było dla potomnych oraz było również i przestroga dla nieświadomych.
A więc ojciec władował się do garażu i nakazał zrobienie blacharki w jego tranzolu. Powodem tego zdarzenia jest to, że tranzit nie przeszedł przeglądu, bo diagnosta powiedział że samochód jest bardzo nadgryziony. Wydawało mi się że najlepiej by było oddać wóz na przetop, aby udał się do krainy niekończących się autostrad. Jednak ojciec jest innego zdania.
Tym krótkim wstępie od razu powiem o co mi chodzi, a bardziej wytrwali poczytają dalej.
Otóż potrzebuje zdjęcia tego elementu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak go odbudować, bo po prostu zeżarła go ruda. Jak tranzol wjechał do garażu to była tam dziura i tyle.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prosiłbym o dobrej jakości zdjęcia, tak aby były widoczne krawędzie jak próg przechodzi w nadkole oraz jak szedł ten łuk pod uszczelką. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

No to jedziemy dalej.
Miejsce progu drzwi przesuwnych zgniło tak bardzo że musiałem dorobić nawet kawałki ramy. (Oryginalnie jest tam profil zamknięty, który biegnie przez cały próg, jest chyba po to aby zbierać błoto, przerabiam konstrukcje tak, aby nie robić niepotrzebnych siedlisk błota. Oczywiście jest to tak przerobione, żeby nie osłabiać konstrukcji nośnej a jedynie ją wzmocnić).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem właśnie na etapie dorabiania elementu na którym są szyny rolki drzwi.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak wyglądała kabina.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I stopnie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz tak wygląda stopień kierowcy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podłoga pod kierowca już wymieniona (nie mam zdjęcia) oraz wstawiony jest cały próg. Ogólnie zwalczyłem całą lewa stronę na gotowo, która czeka na malowanie. Walczę teraz po prawej stronie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie mam zdjęć paki ale dołu fartuchów nadkoli nie ma, miejsca w których są odbojniki tylnej belki również prawie nie istnieją, rama wzdłuż auta ma się dobrze ale elementy poprzeczne tam gdzie koło zapasowe czy między kabiną a paką prawie też nie istnieją. Pod plastykowym zderzakiem okazuje się że belka tylnego pasa, trzyma się jak umarły ręką. Po kilku strzałach z młotka odpadła. Po zdjęciu plastików pod lampami również nie ma prawie nic aż pod same tylne lampy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czek mnie jeszcze dużo pracy. Czas jaki poświęciłem na ta robote to na razie miesiąc czasu a zrobione jest 1/3. Na pytanie czemu to robię, bo przecież się nie opłaca, oraz nie jest to jakiś wyjątkowy zabytkowy, czy kultowy samochód, odpowiadam: Bo ojciec każe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I co dziennie się pyta kiedy wyjeżdża Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tłumaczenie że nawet jak zrobię tą blacharkę i odnowię zabudowę paki, a auto będzie lśniło w nowym lakierze, to pewnie zaraz motor padnie albo skrzynia się rozleci, (Nakulane jest już 380tyś km.) nie skutkuje.

Więc jeśli ktoś ma spore ogniska rdzy, to radę się tym zająć w porę, bo potem to jest budowanie do nowa auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(Temat będę uzupełniał w nowe zdjęcia, jak tylko mi czas pozwoli)
(Dodam jeszcze że auto kupione było z salonu, od nowości w rodzinie, miało tylko małą stłuczkę gdzie został wymieniony zderzak i lampa z prawej strony. Tak że nie bite, a tak zeżarło)


Ostatnio edytowane przez Mitaro ; 19-06-2014 o 10:09
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2014, 16:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

Zajrzyj na stronę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub poszukaj w innym modelu (zakładam, ze masz 2000-2006) pod linkiem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Widzę że mnóstwo części dorabiasz na piechotę, a są dostępne w handlu.
Polecam Inter Cars i BHMD, tam jest sporo blach-reperaturek.

Bardzo dużo dobrych zdjęć i opisów napraw blacharskich (także z... Polski) znajdziesz na brytyjskim forum Transita [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale trzeba znać chociaż trochę angielski.

Gratulacje za samozaparcie i świetną jakościowo robotę...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2014, 20:26   #3
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

tydzień temu pociąłem budę w ocynku 400 za złom..
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 22:47   #4
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

Mitaro jestem pełen podziwu !!!
Szczególnie za zaparcie.
Niżej fotki jak prosisz !!!
Profil progu kosztuje (jak i inne reperaturki) niewiele. Sam nie dorobisz dobrze.

Np. klapa tylna ...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Kwiecień 2007 (58).jpg (93.4 KB, 98 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Kwiecień 2007 (63).jpg (91.1 KB, 93 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Kwiecień 2007 (64).jpg (89.2 KB, 87 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Klapa.jpg (85.2 KB, 79 wyświetleń)
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 24-06-2014 o 21:51
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2014, 08:19   #5
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

Ziemek56 dzięki za zainteresowanie tematem. Masz starszą wersje tranzita (chyba MK4) i tam jest to trochę inaczej zrobione. No nic, dałem rade z tym miejscem i mam nadzieje że odbudowałem je prawie identycznie jak w oryginale. Niestety nie znalazłem dobrego zdjęcia, więc wykonałem ten element tak jak mi się to wydawało że tak ma być.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto prawie skończone, zostało mi jeszcze powalczyć z prawym przednim błotnikiem. Rama uleczona pod kabiną i za grodzią paki, zostaje mi jeszcze tył. Ale to już będę wykonywać na raty, bo auto musi wyjechać i piniądź zarobić. Jak nie zarobi, to nie będzie na malowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam wszystkich blachmajstrów którzy walczą z ruda w tych autach. Wole robić osobówkę, bo mniej skomplikowana, mniej profili zamkniętych. Do busa to trzeba mieć cierpliwość.
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2014, 08:41   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

Cytat:
Napisał Mitaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wole robić osobówkę, bo mniej skomplikowana, mniej profili zamkniętych. Do busa to trzeba mieć cierpliwość.
Dlatego nikt w usługowych warsztatach nie chce się podjąć takiej roboty...
Bardzo ładnie ci to wyszło.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2014, 12:33   #7
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

Chciałbym podzielić się z wami spostrzeżeniami po tej mojej robocie. Jak już wspomniałem, tranzol był kupiony nowy z polskiego salonu i wyprodukowany pewnie w Polsce. Niestety nie przyłożono się do tej roboty i dlatego tak zgnił. W miejscach gdzie powinien być wlany wosk do konserwacji profili zamkniętych poprzez otwory techniczne, albo go w ogóle nie było, bądź było nalane tak jak by od niechcenia. Te miejsca, gdzie jednak był on wlany, zdrowe są do tej pory. Jednak są to małe odcinki takie po 15cm, reszta w okół jest zeżarta przez rudą. Zastanawia mnie też dlaczego producent napchał gąbki w profil pod przednim błotnikiem w profilu gdzie są obsadzone mocowana zawiasów drzwi przednich. Dzięki tej gąbce, która chłonie wilgoć i ją trzyma, wyżarło dość sporą dziurę. Następna sprawa to powkładane plastikowe korki w profilu nadkola oraz słupków które trzymają się na zalanej w około piance. Za cholerę nie rozumiem też tego pomysłu producenta. Może w słupku to jakoś nie ma znaczenie ale w profilu nadkola ten paten blokuje odprowadzenie wody do progu, a tym samym ujścia wody na zewnątrz, bo jak wiadomo w progach są otwory aby ta woda wypłynęła. I właśnie w tym miejscu powstała ogromna dziura w nadkolu wewnętrznym. Rama gnije od wewnątrz. Z zewnątrz jest ona bardzo dobrze zakonserwowana i nie ma śladów korozji. Więc podczas czyszczenia byłem przez chwile zadowolony, bo myślałem że mam do czego spawać, jednak okazywało się że trzyma się to na farbie lub właśnie a owej konserwacji. Niektóre otwory techniczne ramy są źle usytuowane, co sprawia że błoto z pod kół gromadzi się jej częściach, pozostaje tam i robi piękne siedliska rudej. Po paru latach te miejscami da się wyrwać rękoma.
Dla posiadaczy znacznie młodszych roczników oraz chcących kupić nowego tranzita, polecam od razu po zakupie, lać wosk we wszystkie profile, a w szczególności we wszystkie dziury w ramie. Gdyby producent zrobił to w fabryce, to to auto nie było by ta zjedzone po tych 12latach. Świadczą o tym właśnie te miejsca w których był on wlany i które po tym czasie i tylu zimach sypanych solą mają się naprawdę dobrze.

Tu jeszcze wam zrzucę zdjęcie ile zostało z przedniego prawego nadkola, właśnie dzięki temu plastikowi na piankę.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać nic nie zostało i znowu musiałem coś sam wysmażyć, co pochłonęło roboczogodziny.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lejcie ten wosk póki jeszcze coś się trzyma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Mitaro ; 20-07-2014 o 12:54
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 22:49   #8
piorkum
ford::average
 
Avatar piorkum
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

U mnie ten sam transiti dosłownie te same dziury aż się zastanawiam czy jest sens ratować jak się może rama złamać :|
piorkum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2014, 21:06   #9
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

Teraz przyszła pora na mojego osiołka....Ile mnie to będzie kosztowało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..... nawet nie pytajcie.Wymienione wszystko przeze mnie do pierwszego przetłoczenia z zewnątrz wraz z tylnymi słupkami, resztę zleciłem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Na koniec będzie pomarańcz z dwoma czarnymi pasami a la mustang.

Bump: Trochę więcej...najgorsze że nie ma wszystkich blach zwłaszcza tył dolny narożnik i wszystko co pod spodem trzeba dorabiać. Jakość nowych blach też pozostawia wiele do życzenia nic do siebie nie pasuje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20141022_112257.jpg (83.7 KB, 50 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20141020_164823.jpg (89.6 KB, 50 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20141024_172556.jpg (94.9 KB, 47 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20141024_172639.jpg (82.9 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20141024_172538.jpg (88.8 KB, 47 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20141027_161252.jpg (85.8 KB, 47 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20141027_161306.jpg (89.2 KB, 48 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20141028_120742.jpg (83.5 KB, 44 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20141028_124018.jpg (87.8 KB, 46 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20141028_120011.jpg (85.4 KB, 52 wyświetleń)
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2014, 22:31   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

Cytat:
Napisał AKIM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na koniec będzie pomarańcz z dwoma czarnymi pasami a la mustang.
No to jak tak, to jeszcze jakieś ładne aluski trzeba dodać...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.