Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2014, 17:30   #1241
darkpassenger
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 29-12-2013
Model: mk4 2.2 200ps titanium
Silnik: brak
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

to chyba kolega cię masował, że tyle opcji było...

darkpassenger jest offline  
Stary 25-10-2014, 17:44   #1242
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał anastazyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kruger a nie jest ciut mniejszy niz mondeo
Oczywiście, że jest mniejszy. Natomiast jeżeli chodzi o komfort pozycji za kierownicą jest bardzo wygodnie. Fotele są odpowiednio duże, siedzisko jest długie. Jest wrażenie, że auto Cie otula ale absolutnie nie krępuje. Siedzi się nisko jak w sportowym aucie. Z tyłu kanapa jest wygodna, długa i miękka. Ja mam 177 cm wzrostu i sam za sobą siedzę bez wrażenia ciasnoty. Bagażnik oczywiście mniejszy, 480L - dlatego wynegocjowałem poprzeczki do packa, żeby się na wakacje zabrać. Dla 3 osobowej rodziny auto ma wystarczająco miejsca.
Mnie ten samochód kupił jakością wykończenia, wyglądem kokpitu i przyjemnością z jazdy V6 w automacie. Oczywiście, że nie jest tak praktyczny jak Mundek: mniejszy bagażnik, wyższe spalanie niż mój obecny TDCI, serwis tez trochę droższy. Ale mi już kombi nie jest niezbędne a to auto daje tyle radości, że z całym szacunkiem dla Forda ale to niebo a ziemia.
kruger jest offline  
Stary 25-10-2014, 19:00   #1243
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Czy wy zdajecie sobie sprawę z tego, że to nie jest tak, że każda skrzynia pasuje do każdego silnika i nie każda da radę przenieść każdy moment?

W dieslach poprostu została skrzynia PowerShift, bo da radę przenieść ponad 400Nm, natomiast taką skrzynię nie ma sensu pchać w turbobenzyny.

Nowa skrzynia poprostu jest lepiej dopasowana do EB i dlatego zastępuje PowerShift.
Atlis jest offline  
Stary 25-10-2014, 19:31   #1244
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Atlis ty sprzedajeaz Fordy czy tak z "milosci" zachwalasz" ??
slawek-kali jest offline  
Stary 25-10-2014, 20:16   #1245
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Tak, już jednego sprzedałem i za parę miesięcy sprzedaję następnego. A co, chcesz kupić?
Atlis jest offline  
Stary 25-10-2014, 20:17   #1246
darkpassenger
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 29-12-2013
Model: mk4 2.2 200ps titanium
Silnik: brak
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał Kalik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis ty sprzedajeaz Fordy czy tak z "milosci" zachwalasz" ??
juz sie go pytano tutaj ale zaprzecza że handluje fordami. Chyba trzeba to sprawdzić, bo coś chyba ściemnia
darkpassenger jest offline  
Stary 25-10-2014, 20:24   #1247
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Podać link do LinkedIn czy co?

Nie jestem w żaden sposób z Fordem związany i nigdy nie byłem. Dyskusja wyglądała by tak samo, czy byśmy byli na forum Opel, BMW czy Toyoty. Poprostu staram wam się w prostych słowach wytłumaczyć dlaczego najprawdopodobniej Ford podjął taką a nie inna decyzję i do was nadal nie dociera. A więc będę niektóre rzeczy powtarzać tak długo aż zrozumiecie co się do was mówi...
Atlis jest offline  
Stary 26-10-2014, 00:22   #1248
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Jest taki temat na naszym forum "Lista ewentualnych usterek" który powstał w styczniu 2008, który miał w założeniu przewidywać co się stanie kiedyś i gdyby. Rozrósł się do ponad 3000 wpisów na ponad 300 stronach nie mających nic wspólnego z intencjami założyciela. Minęło 6,5 roku i mamy nowy super temat: nowy Mondeo. Jeszcze go nie ma w sprzedaży a już wiemy jaki będzie. Zły, brzydki, niewygodny. Parę osób, jak przystało na fordmaniaków broni nowej wersji. Ja również bronię. Byłem na pokazie w Gdyni, ale z powodu wielkiej ilości chętnych nie mogłem się szczegółowo przyjrzeć ani przymierzyć do auta. Mimo to uważam, że jest super. I wizualnie, i technicznie i bezpiecznie. Fotele też pewnie dopasują się dla bardzie wymagających. Gdybym miał wolne 50-60 kołaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. biorę od razu. A miłośnicy innych marek niech udzilają się później w "lista ewentualnych usterek" swojej markiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline  
Stary 26-10-2014, 08:14   #1249
midisso2010
Zablokowany
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: wawa
Model: mk4 titanium kombi
Silnik: 2.0 diesel 163km
Rocznik: 2011
Postów: 0
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał adam131 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A miłośnicy innych marek niech udzilają się później w "lista ewentualnych usterek" swojej markiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to tylko pokazuje,że albo jesteś dealerm forda albo ślepo czyli głupio zapatrzony w tę markę.
Ja jestem b.zadowolonym uzytkownikiem mondeo mk4, ale jestem w stanie jak i wielu użytkowników tego forum dostrzec wady nowego mondeo,a szczególnie nas boli pojechanie po 'taniości' i zamiast zrobienia nowego mondeo, ford dał nam przeszczep innego auta nazywając je mondeo.Dzięki czemu auto straciło kilka ze swoich największych atutów i przestaje być konukrencją dla passta czy superba.

O m6 nie wspominam, bo to jeśli chodzi o przestrzeń i funkcjnalność półka niżej.
midisso2010 jest offline  
Stary 26-10-2014, 08:49   #1250
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał midisso2010 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to tylko pokazuje,że albo jesteś dealerm forda albo ślepo czyli głupio zapatrzony w tę markę.
Kolego nie bądź śmieszny...
Cytat:
Napisał midisso2010 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jestem b.zadowolonym uzytkownikiem mondeo mk4, ale jestem w stanie jak i wielu użytkowników tego forum dostrzec wady nowego mondeo
No jasne lepiej bronić mk4 bo na mk5 mnie nie stać?
Może zacznij szukać wad w swoim mk4 bo ma ich trochę, jedne mniej ,drugie bardziej uciążliwe.
Ja nie wiem, posiedzieliście w samochodzie 5-10 minut i już samochód został przez Was przetestowany, super...


Szczerze ? To 99% tych którzy jeżdżą mk4 gdyby mieli okazję zamiany to bez zastanowienia oddają kluczyki i przesiadają się na mk5.
Takie jest moje zdanie.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 26-10-2014 o 08:52
jvc jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.