Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Sierra

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2015, 08:43   #21
J@nkes
ford::expert
 
Avatar J@nkes
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Lublin
Model: Fiesta ST
Silnik: 2.0
Rocznik: "12
Postów: 2,296
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Ale jak już robić to robić kpl a nie sama wiazke silnika łaczyc z kompem, zrobić juz po bożemu z wiązka podłużnicy czyli z ładnie wyprowadzonym edisem, ze sterowaniem wentylatorami z mafem bo tez idzie w wiazce podłużnicy itd.

Nie kazde scorpio miało dwie sondy.

J@nkes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2015, 14:22   #22
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Mitaro nie wiem co się rzucasz tak.
Jesteś też u nas na ford-techu i nie jeden projekt leci i dokładnie wiem co jest przy swapach.

No a co ma wydech?? przecież rozmawiamy o silniku i sterowaniu a nie o resztach gratów. Normalne przy przy swapach jest 500 rzeczy do zrobienia , przerobienia , poprawek.

Sonda 2 akurat to najmniejszy problem a w zasadzie to żaden. Ja w jednym i drugim scorpiaku jej nie mam.

Wiązki w scorpio owszem sypią się, dlatego sięją regeneruje a potem wkłada dalej.
Nie wiem na co tyle nerwów. Chociaż fakt że tutaj jest taka atmosfera bo czytając tematu to każdy wie najlepiej a żarówkę jedzie do ASO wymieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2015, 19:02   #23
maciobyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2012
Skąd: Rondo Brzeskie-Małopolska
Model: Focus
Silnik: 2,0 ST170
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Cytat:
Napisał Mitaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maciobyk ale ty gościu orientujesz że sierra na na tył napęd? Chyba że potwierdzasz fakt że ten blok można spiąć ze skrzynią MT75. Co? Tylko mi tu jeszcze ktoś wyskoczy że zapnie się transfer box-a i będzie na tył napęd. Albo od razu na 4buty. Widzę że jak na każdym forum odzywają się ludzie nie mający pojęcia o temacie.
Miałem Sierrę kilka lat temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Latało się bokami.

Skoro spiął jeden kolega na forum FKP sierrę z ST170 to bym nie pisał. To stary silnik, więc z tego co wiem flansze pasują. Blok pasuje.

Tu przykładowy filmik tego gościa [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tyle ze gość gaźniki dał...

PS.. Mam taki silnik Do sprzedania z całą instalacją jakby co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
maciobyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2015, 14:58   #24
Dawid199423
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Hajnówka
Model: Sierra
Silnik: 2.0 Dohc
Rocznik: 1990
Postów: 2
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Wszystko już przemyślałem i będzie 2.0 DOHC 8v. Potem może wpadnie do tego kolektor ssący od RSa do tego zrobię wydech i zobaczymy co dalej będzie. Pozdrawiam
Dawid199423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 09:15   #25
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

eeee czemu taki 8v 2300 lepszy
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 10:15   #26
J@nkes
ford::expert
 
Avatar J@nkes
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Lublin
Model: Fiesta ST
Silnik: 2.0
Rocznik: "12
Postów: 2,296
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Dokladnie jak Rafal pisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Albo zrobic to tanio ale z glowa jak ja na poczatku w jedynce.

Wsadzic 2.3 odpalic na tym kompie co jest, wlozyc dobry gaz i na gazie bedzie smigal az milo. Moje 2.3 na tej smiesznej konfiguracji mialo wiecej mocy niz pozniej na oryginalnym kompie i dobrze zrobionej wiazce. Sprawdzone na rolkach.
J@nkes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.