Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2017, 09:12   #81
Rafał78
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-02-2017
Skąd: Sieradz
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 0
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Czy byłby ktoś chętny zamontować podświetlanie w drzwiach z województwa Łódziego :>? (oczywsicie za drobna opłata )

Rafał78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 11:36   #82
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Najpierw to sobie podjedź do kogoś z ForScanem, żeby Ci sprawdził jakie masz moduły w przednich drzwiach, bo się może okazać, że nie obsługują lampek.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 17:59   #83
hors_e
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Słupsk
Model: S-Max, Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007 i 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Pozwolę sobie odświeżyć temat - do rzeczy - lamki zamontowane, moduły zmienione i aktywowane i tu pojawia się problem - o ile lampka w drzwiach kierowcy zapala się normalnie to ze strony pasażera nie świeci. Żarówka sprawdzona, moduł ma wymagane piny(oba wymontowane z jednego auta). Czy ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny?
hors_e jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 18:00   #84
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Zresetuj moduł.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2019, 09:50   #85
hors_e
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Słupsk
Model: S-Max, Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007 i 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Problem rozwiązany - zapomniałem o diodzie w lampce, zmieniłem polaryzację i wszystko świeci jak trzeba.
hors_e jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 00:06   #86
mjoker
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: FSW
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 101
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Koledzy czy ktorys z Was mógłby pokazać mi jakie to są potrzebne piny do wtyczki modułu? Np na alledrogo?
mjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 00:28   #87
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

WDR: Kup cały moduł z wtyczkami i kikutami kabelków. Będziesz miał oryginalne piny. Na wymienionym przez Ciebie portalu można takie moduły kupić nawet za 15-20 zeta.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 12:40   #88
mjoker
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: FSW
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 101
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

myślałem, że nowe można kupić, ale OK. Zamowilem.

EDIT:
dziś przy wymianie lusterka przyjrzałem się instalacji modułu drzwiowego.
Otóż pin 14 pod który podpinamy lampkę wykorzystany jest jako masa do wtyczki od Blis'a. jeśli nie mamy Blis'a to możnaby przepiąć drugi kabelek od Blis'a (zielono biały) na pin nr 3 i mamy gotowe wyjście na lampki.
W ten sposób pozbywamy się problemu skąd wziąć dodatkowe piny by podłączyć lampki.

Ostatnio edytowane przez mjoker ; 02-07-2019 o 20:58
mjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 16:44   #89
mjoker
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: FSW
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 101
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Koledzy, ręce mi opadły.
Zrobiłem instalacje pod lampki z projektorem logo w drzwiach. W ElmConfigu "wyposażyłem" w nie auto i pupa.
Okazało się, że ford tak przyoszczędził, że mój moduł drzwiowy nie jest wyposażony w pin 3 i 14. Po prostu brakuje w nim bolców.

Powiedzcie mi po czym szukać modułu odpowiedniego?

Moj oryginalny to 9G9T 14B533 FC - prawe drzwi.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Na dawcę pinów kupiłem taki moduł (na nim działają lampki, ale nie wiem co nie będzie działać, bo ilość bolców jest inna):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tu moje wykonanie instalacji:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

Ostatnio edytowane przez mjoker ; 07-07-2019 o 17:12
mjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 17:15   #90
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Cytat:
Napisał mjoker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzcie mi po czym szukać modułu odpowiedniego?
Ja bym spróbował użyć narzędzia forumowego. Jest specjalna zakładka "szukaj". Jak tam wpiszesz szukaną frazę, np. "moduł drzwiowy", to w wynikach wyszukiwania znajdziesz temat, który idealnie pasuje do Twojego problemu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z niego dowiesz się nawet tego, że te ledowe projektorki, co to je sobie wymyśliłeś raczej nie będą działać.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.