Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2008, 19:10   #11
pawel_pz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Jak zgasić kontrolkę od poduszek ?? - lub za ile poduszki ??

Cytat:
Napisał oisom
a coraz częściej na przeglądzie technicznym robią mi z tego powodu problemy i straszą że nadgorliwy policjant zabierze za to dowód .

Pewnie będą Ci mówić jeszcze częściej, bo szwagier mechanika otworzył właśnie warsztat samochodowy i specjalizuje się w naprawie fordów :fcp4 A tak poważnie: poduszki, podobnie jak klimatyzacja to dodatkowe wyposażenie samochodu i ani policja, ani diagnosta nie mają prawa zatrzymać za ich brak dowodu rejestracyjnego. Jeśli już stwarzasz jakiekolwiek zagrożenie, to raczej dla siebie, a nie dla innych użytkowników.

Cytat:
Na zwykłym komputerze nie da się tego zrobić po prostu kasując błąd bo komputer samochodowy wykrywa dalej usterkę i zaraz z powrotem zaświeca ją .
Widocznie występuje jakiś błąd - kasujesz go, ale ponieważ nie usunąłeś przyczyny, to komputer dalej informuje o usterce. Posprawdzaj połączenie kostek z modułem poduszek, kabli z czujnikami - być może jakiś się poluzował. Policz też mignięcia i odczytaj co oznacza taki kod - będziesz wówczas wiedział jakiej usterki szukać.

[quote:1wdu8t9w]jaki teraz może być tego koszt wraz z odpowiednim montażem aby działało bezpiecznie ?? ( może coś potaniało ) . Dodam ze mam focusa combi 2002 r - 4 poduszki ( dwie przednie - brak , w fotelach dobre ) i wystrzelony jeden napinacz.
[/quote:1wdu8t9w]

Używane to około 1000-1200 pln za poduszki i koło 1,5k za komplet z napinaczami. Odpowiedni montaż to podłączenie kostek - najważniejsze, żeby po całym zabiegu skasować błędy, bo inaczej obwód poduszek będzie rozłączony, pomimo, że fizycznie będą na swoich miejscach.

Pamiętaj, że kupując używane poduszki finansujesz szarą strefę i być może kupujesz części, które jeszcze poprzedniego dnia któryś z kolegów miał w swoim aucie. Kup używane tylko wtedy, jeśli będziesz miał pewność, że pochodzą z legalnego źródła i że są sprawne.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 19:41   #12
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Re: Jak zgasić kontrolkę od poduszek ?? - lub za ile poduszki ??

Dzięki kolego pawel_pz za pomoc i ciesze się że mnie nie obwiniasz za próbę wyrolowania kogokolwiek tak jak piszą koledzy wyżej zarzucając " wciskanie komuś złomu " Nie wiem dlaczego oceniają ludzi według swojej miary. Musiał bym się z nimi równać intelektualnie aby wpaść na pomysł wciskania komukolwiek kitu że poduszki są sprawne - których nawet fizycznie nie ma a jedynie są plastykowe zaślepki .... przecież to z daleka widać . Samochód jest mój i dla mnie i mimo braku poduszek na pewno jest bezpieczniejszy od masy innych lichych pojazdów. Chodziło mi tylko o tymczasowy spokój na przeglądach technicznych i mam nadzieję że niebawem będę mógł sobie pozwolić na założenie poduszek.
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 19:44   #13
porzeczkowiec
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 157
Domyślnie Re: Jak zgasić kontrolkę od poduszek ?? - lub za ile poduszki ??

No w ASO to najchętniej by Ci sprzedali te poduchy dlatego tak Cię "straszą" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
porzeczkowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 20:04   #14
pawel_pz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Jak zgasić kontrolkę od poduszek ?? - lub za ile poduszki ??

Cytat:
Napisał porzeczkowiec
No w ASO to najchętniej by Ci sprzedali te poduchy dlatego tak Cię "straszą" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba nie ma w tym niczego złego :fcp4 Poduszki to element wyposażenia, na którym nie powinno się oszczędzać, podobnie jak na klockach hamulcowych, etc. A ponieważ nikt nie produkuje zamienników poduszek, trzeba kupić oryginalne, nawiasem mówiąc najdroższe lub jedne z droższych jeśli chodzi o auto z tego segmentu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 20:20   #15
ejdzej
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 143
Domyślnie Re: Jak zgasić kontrolkę od poduszek ?? - lub za ile poduszki ??

Może ty Oisom chcesz faktycznie chwilowo oszukać kontrolkę, ale to forum publiczne i może je przeczytać każdy, dlatego tematy typu "przestawił Mi się licznik-co zrobić" wylatują z tego forum. Jeżeli chcesz wiedzieć ile kosztują poduchy i napinacze napisałem w pierwszym poście, a jak oszukać komputer Tego nie napiszę na forum.
ejdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 22:50   #16
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie Re: Jak zgasić kontrolkę od poduszek ?? - lub za ile poduszki ??

niestety kompa się nie da oszukać jeśli poduszki już wystrzeliły - można jedynie jak już pisał jeden z kolegów wstawić rezystory i skasować błąd w module poduszek.

A tak do innich kolegów z forum, posiadanie poduszek nie jest obowiązkowe, więc po co te całe wywody na temat wyższości posiadania poduszek.... ?
Jeśli kogoś nie stać na wymianę, to może jeździć bez.
A co do stacji diagnostycznych to nie mają prawa nie przepuścić auta za wystrzelone poduszki.
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.