Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2012, 09:09   #1
malysz86
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-01-2012
Skąd: Wielkopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 86
Domyślnie Niefabryczne podgrzewanie lusterek - jak podłączyć?

W Maleństwie nie mam podgrzewanych lusterek, co mi zimą bardzo życie utrudnia gdyż Transit śpi na dworze. No a że zima się zbliża to znalazłem na allegro takie "cuś". Wiem, że to z golfa ale działać powinno tak samo w transicie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak myślicie można to bezpiecznie podpiąć pod przełącznik od ogrzewania tylnej szyby? Na oryginalne albo zamienniki lusterek podgrzewanych fabrycznie mnie niestety w tym momencie nie stać dlatego odpuście sobie komentarze żebym kupił całe lusterka chyba, że ktoś z was ma w garażu niepotrzebne to się możemy dogadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez malysz86 ; 10-09-2012 o 21:38
malysz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 15:56   #2
markokoza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2008
Model: Transit
Silnik: 2500 Td
Rocznik: 1993
Postów: 11
Cool Odp: Podgrzewacz lusterek

Witam !!! Ja w swoim wkleiłem maty podobne jak twoje . Działają super, szybko się nagrzewają . Podłączyłem pod zwykły przełącznik . Jak odpuści to wyłączam .
markokoza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 16:18   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Podgrzewacz lusterek

Cytat:
Napisał markokoza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączyłem pod zwykły przełącznik . Jak odpuści to wyłączam .
Ogrzewanie szyb oraz lusterek oryginalnie jest połączone równolegle i podłączone do czasowego przekaźnika R22. Przekaźnik sterowany jest włącznikiem impulsowym - po pewnym czasie wyłącza podgrzewanie samoczynnie, bez udziału kierowcy.
Cytat:
Napisał markokoza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działają super, szybko się nagrzewają
No właśnie - szybko. I szybko powinno się je wyłączać.
Podłączenie takiego podgrzewania pod zwykły włącznik może skończyć się podgrzaniem obudowy do zbyt wysokiej temperatury.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-09-2012 o 16:21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 16:21   #4
markokoza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2008
Model: Transit
Silnik: 2500 Td
Rocznik: 1993
Postów: 11
Cool Odp: Podgrzewacz lusterek

Po co czekać aż się zapali ma tylko rozmrozić
markokoza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 16:23   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Podgrzewacz lusterek

Cytat:
Napisał markokoza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po co czekać aż się zapali
Zawsze wszystko pamiętasz?
Po co jest np w takim razie sygnał dźwiękowy zapalonych świateł? Bo ludzie zapominają je zgasić...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 20:19   #6
malysz86
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-01-2012
Skąd: Wielkopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 86
Domyślnie Odp: Podgrzewacz lusterek

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogrzewanie szyb oraz lusterek oryginalnie jest połączone równolegle i podłączone do czasowego przekaźnika R22. Przekaźnik sterowany jest włącznikiem impulsowym - po pewnym czasie wyłącza podgrzewanie samoczynnie, bez udziału kierowcy.
A to ten przekaźnik gdzie można znaleźć? przy klawiszu gdzieś czy przy bezpiecznikach powinien być, może da się to podpiąć pod ten przekaźnik, przecież po to on jest a skoro jest to równolegle podpięte to chyba nie powinno być już problemu no nie?
malysz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2012, 08:03   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Podgrzewacz lusterek

Cytat:
Napisał malysz86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to ten przekaźnik gdzie można znaleźć?
Przekaźnik R22 jest w skrzynce bezpieczników w przedziale pasażerskim:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał malysz86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może da się to podpiąć pod ten przekaźnik, przecież po to on jest
Tak właśnie jest fabrycznie podłączone. Sprawdź, czy do lusterek nie są podciągnięte przewody do grzania - miałbyś wtedy ułatwione zadanie... (wieczorem mogę podać kolory przewodów).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-09-2012 o 11:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2012, 20:29   #8
malysz86
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-01-2012
Skąd: Wielkopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 86
Domyślnie Odp: Niefabryczne podgrzewanie lusterek - jak podłączyć?

O super dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to czekam za tymi kolorami jak będziesz miał chwilkęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
malysz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 18:36   #9
danio1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Model: Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2007,2002
Postów: 35
Domyślnie Odp: Niefabryczne podgrzewanie lusterek - jak podłączyć?

Witam.Podepnę sie pod temat w moim transie sa przewody w lusterkach,wklady podgrzewane oryginalnie tylko nie ma wlacznika?W miejscu wlacznika zaslepka,pod zaslepka kostka przylaczeniowa.Pytanie czy wystarczy zalozyc wlacznik zeby zadzialalo grzanie i w ktorej dokladnie zaslepce powinien sie znajdowac do wyboru cztery?Pzdr.
danio1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 07:48   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Niefabryczne podgrzewanie lusterek - jak podłączyć?

Cytat:
Napisał danio1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy wystarczy zalozyc wlacznik zeby zadzialalo grzanie i w ktorej dokladnie zaslepce powinien sie znajdowac do wyboru cztery?
Tobie i i malysz86 już na pewno dzisiaj wieczorem powiem jakie przewody i jaka kostka musi być do lusterek. Wróciłem b. późno w nocy...
Co do wyboru gniazda włącznika - masz dowolność - byleby przewody nie były naciągnięte. Rozumiem, że skoro nie masz włącznika - to nie masz podgrzewanej tylnej szyby? Jeżeli tak jest - to chyba musisz jeszcze kupić ten przekaźnik R22 - nie jest tani w ASO, szukałbym na Allegro.
Jest to wysoki, z szarą obudową pięcionóżkowy przekaźnik, oznaczony następująco:

88AG18C641AA
Na wierzchu ma wydrukowaną DUŻĄ CZERWONĄ literę "R"

Ja kiedyś szukałem przekaźnika wycieraczek - też podobny dziwoląg. W ASO kosztował kilkaset zł, na Allegro znalazłem za 40 zł.
Włącznik też musi być z oznaczeniem do ogrzewania szyby - nie może być dowolny. Niestety też kosztuje niemało - w ASO coś pomiędzy 100 i 200 zł. Może będzie na Allegro...

--------------------------

Znalazłem - nawet kilka...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

--------------------------
Dopisuję:

Przewody ogrzewania idące do lusterek.
- lusterko kierowcy: pomarańczowo-czarny i czarny (masa)
- lusterko pasażera: pomarańczowo-zielony i czarny (masa).

Mam nadzieję, że nie jest odwrotnie - opis jest angielski.

--------------------------

Przewody we wtyku włącznika ogrzewania szyby i lusterek - oznaczenie i kolory: 2 i 4 czarne, 1 czarno-zielony, 8 pomarańczowo-żółty, 6 pomarańczowy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-09-2012 o 17:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.