Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2010, 23:00   #1
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Dziurawa chłodnica wymienić czy jest jakaś alternatywa ?

Witam.
Dzisiaj ustaliłem, że znikający płyn chłodzenia u mnie to gdzieś pęknięta chłodnica na wysokości wężów dochodzącego i wychodzącego(płyn wycieka spod obudowy i ścieka na plastikowe kolanko od intercoolera). Po długiej jeździe i mooocnym zagrzaniu, tak, ze wentylator hulał jak dziki a klimie włączonej na full zaczął mi kapać płyn w w/w okolicy. Ponieważ chłodnica jest meeega zabudowana - chyba, żeby ktoś jej nie ukradł, musze coś zrobić, żeby móc jeździć. Opcje są dwie i do tego mam parę pytań. Klima była dzisiaj sprawdzana w serwisie (wymiana łożyska i sprzęgiełka sprężarki) i jest ok.
1. Użycie uszczelniacza powszechnie dostępnego. Ale obawiam się, ze zatka mi też nagrzewnicę i w zimę będę miał problem z ciepełkiem. Czy jak przed zimą użyję środków do czyszczenia układu chłodzenia, to odetkam nagrzewnicę? Czy trzeba wlewać całą buteleczkę? Jakie jeszcze mogą być problemy po użyciu uszczelniacza i jak oceniacie jego skuteczność?
2. Wymiana chłodnicy. Zakładam, że musze zrobić demolke z przodu fury. Zdjąć zderzak, atrapę, lampy. Ale i tak przed chłodnicą jest chłodnica klimy. Jak ją zdemontować? Musze opróżniać układ? Jakie mogą być niespodzianki przy wymianie? Na co szczególnie zwrócić uwagę? Będę wymieniał to sam w garażu. Da radę w pojedynkę? Obawiam się o zderzak znaczy jego demontaż. Macie jakieś rady?
Dzięki pozdr.

m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 09:17   #2
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: dziurawa chłodnica

Z doświadczenia swojego nie polecam uszczelniaczy. Pomagają na miesiąc a nagrzewnica do wymiany. A w naszym aucie nagrzewnica to nielada wyzwanie.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 09:19   #3
jack111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Słupsk
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9tdi AFN
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: dziurawa chłodnica

Potwierdzam: ŻADNYCH USZCZELNIACZY! (z doświadczenia).
jack111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 16:02   #4
rozal5
ford::beginner
 
Avatar rozal5
 
Zarejestrowany: 28-07-2008
Skąd: Łęczyca
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2,3l
Rocznik: 1997
Postów: 46
Domyślnie Odp: dziurawa chłodnica

Witam.
Przerobiłem wymianę chłodnicy, bez kanału jest to udręka chyba ,że zdemontujesz całą belkę która jest pod zderzakiem ja wyciągałem od spodu ponieważ mialem pusty układ klimy i odkręciłem chłodnicę razem z chłodnicą klimy . Mnie wymiana zajeła około 6 godzin
Powodzenia.
rozal5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 20:49   #5
kristoof
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 100
Domyślnie Odp: dziurawa chłodnica

Nie zazdroszcze Ci tej roboty, wymieniałem ostatnio chłodnice, garaż bez kanału:/troche mi zeszło ale jakos specjalnie sie nie spieszyłem. Chłodnice sa ze soba połączone czterema srubkami (o ile dobrze pamietam) trzeba zdemontowac grill (przy okazji wyczysciłem sobie szkła reflektorówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i kilka rzeczy w komorze silnika, nie pisze co bo masz dieselka i napewno jest sporo róznic. Generalnie jest to do zrobienia.
kristoof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 08:34   #6
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Odp: dziurawa chłodnica

Dzięki za podpowiedzi. Ustawię się z koleżką, co by kilka browarków opróżnić a przy okazji chłodnicę zmienić, a może odwrotnie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nowa chłodnica będzie kosztowała ok. 500 zetków, więc wolę sobie 200 za wymianę zostawić w sakiewce. Najbardziej obawiam się zderzaka, zwłaszcza spinek, które pewnie popękają, ale cóż. Do odważnych świat należy.
Powiedzcie mi tylko, czy muszę opróżniać układ klimatyzacji, czy wystarczy rozkręcić chłodnicę i moja wyjdzie?
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 11:14   #7
hexe
ford::average
 
Avatar hexe
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: 3 City
Model: Sharan Carat
Silnik: Różowy autobus VR6 + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 149
Domyślnie Odp: dziurawa chłodnica

To ja się podepnę pod pytanie kolegi. Miałem niedawno małego dzwonka. W sumie nic się nie stało ale chłodnica leciutko cieknie. Powiedzcie mi prosze jak to jest z tymi uszczelniaczami przy benzynie bez żadnych dogrzewaczy itp?? W sumie ubezpieczalnia zwróci za chłodnice ale jeżeli można by to uszczelniaczem to czemuż by nie?
__________________
Drogi mej nie wytyczyły ni dźwięk werbla ni cytra,
idę póki sił starczy - idę po pół litra.....
hexe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 12:30   #8
marekwosik
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-05-2013
Skąd: Łódź
Model: ford
Silnik: s-max
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: dziurawa chłodnica

Witam wszystkich, ktorzy czytaja ta strone.Mam pytanko j/w. czy da rade wyjac chlodnice bez ruszania chlodnicy od klimy?Prosze o jakas jasniejsza wypowiedz,jezeli ktos wie i juz to robil.
marekwosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 13:33   #9
ferdek1962
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Złotoryja
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 172
Domyślnie Odp: dziurawa chłodnica

Co do uszczelniaczy to Moje doświadczenia sa pozytywne. Co tydzień rano po załączeniu silnika zapalała mi sie czerwona kontrolka informujaca o niskim stanie cieczy w układzie chłodzenia - trzeba było dolewać ok 200 ml płynu Zlokalizowany wyciek był w okolicach kolanka chłodnicy Również miałem dylemat co robic zastosowałem uszczelniacz na rozgrzany płyn chłodzący I dzięki Bogu od dwóch lat brak wycieku i co najważniejsze ciepełko zima Tak więc spróbuj najpierw uszczelniacz Po co sie ładowac w koszty i problemy przy wymianie chłodnicy Zrobisz jak uważasz Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez ferdek1962 ; 22-07-2013 o 14:02
ferdek1962 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 19:53   #10
low_radiation
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2005
Skąd: lubelszczyzna
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 170
Domyślnie Odp: Dziurawa chłodnica wymienić czy jest jakaś alternatywa ?

Witajcie! Jeżeli można to zapytam o demontaż chłodnicy. Dysponuję kanałem ale zapytam którędy łatwiej ją wyciągnąć - gorą czy dołem? Jakieś sugestie bądź ostrzeżenia mile widziane/ byle nie od admina..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum./ Co do uszczelniaczy to używałem- przy cieknącej nagrzewnicy.. nikłe efekty.
__________________
...bo nie każda morda pasuje do FORDA !

Ostatnio edytowane przez low_radiation ; 22-07-2013 o 19:54 Powód: skleroza
low_radiation jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.