Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2004, 17:12   #21
slawek400
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2004
Skąd: Białystok
Postów: 14
Domyślnie

Pisałem już o swoim spalaniu w temacie "spalanie", ale powtórzę jeszcze raz :
Moje wrażenia z wyjazdu na Słowację:
Białystok - Latoszyn (niedziela, mały ruch na drodze) - 491 km, 2 osoby, dużo bagażu - spalił 28 litrów (średnia 5,7 l/100 km)

Latoszyn - Piwniczna (warunki jak wyżej) - 120 km, spalił 6,64 l (średnia 5,53 l/100 km) - hurrrrrrrrra
Piwniczna - Słowacja-Piwniczna (4 osoby, różne dni tygodnia, klima 50%) - 583 km, spalił 40 litrów (średnia 6,86 l/100 km)
Piwniczna - Lublin- Białystok - 657 km ,(wtorek, dosyć duży ruch na drodze, 2 osoby i dużo ciężkiego bagażu, czasami klima, ale niewiele)- spalił 37,8 litra (średnia 5,76 litra/100 km).
Ogólnie z wyjazdu po przejechaniu 1851 km spalił 112,44 l i średnia wyszła 6,07 l/100 km. Uważam to za rewelacyjny wynik. Aha, zapomniałem dodać, że prękości wahały się od 90 do 130 km. Dla mnie rewelacja.

slawek400 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2004, 23:22   #22
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie

W załączniku wrzucam 2 pliki excela.Tam są moje pomiary zużycia paliwa, które sam biorę z tolerancją ok 5%. Ale wg mnie dopiero takie statystyki pozwalając określić średnie zużycie paliwa.
Zwróćcie uwagę jak duże rozbieżności mogą być między tankowaniami.

Uwaga - makra można spokojnie wyłączyć - służą wyłącznie do łatwego wprowadzania danych i nie biorą udziału w przeliczaniu.

W statystyce ford nie mam ostatnich wpisów - nie miałem kiedy wklepać
denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2004, 00:30   #23
szeski
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-04-2004
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Wskaznik paliwa

Siemka,

czy jest mozliwe, ze wskaznik paliwa zmienil swoje wskazania? Na poczatku uzytkowania ja zapalala sie kontrolka braku paliwa (1/2 kreski), to wchodzilo mi okolo 40l litrow do baku. Teraz wchodzi okolo 43!!! Tankowalem na 2 roznych stacjach (Jet i Rafinerii Plockiej). Oczywiscie jak stwierdzilem przy kasie, ze mi bak nie urosl, to obuzeni stwierdzali, ze niedawno mieli kontrole i ze wszystko musi byc ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprawdze jeszcze gdzie indziej, ale moze to wina wskaznika, ktory i tak nie jest idealny...

Pozdro
Szeski

FF, 1.4 FX Gold, Benzyna
szeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2004, 10:37   #24
Wojo_2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2004
Skąd: Łódź
Postów: 48
Domyślnie

Witam, niedawno miałem dokładnie taką samą sytuację, na początku gdy się zapalała kantrolka tez wchodziło około 40 litrów a niedawno wlałem prawie 44 . A 44 l. wlałem przy pierwszym tankowaniu prosto po wyjezdzie z salonu, gdzie wskoażnik wskazywał zero. No i zrobiłem małą jatkę kierownikowi stacji i w zamian też usłyszałem o niedawnej kontroli. (Stadtoil). A przy okzaji ostatnie spalanie wyniosło na trasie Łódż - Gdańsk 6.3l/100km przy jeżdzie do 120 km/h . Pozdrawiam
__________________
Ford Fusion 1.4 16V FX Deep Navy
Wojo_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2004, 17:04   #25
Terror
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2004
Skąd: WWa - Ww
Postów: 33
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jacek
Bedzie sie mocniej pochylal, bo ma wyzej srodek ciezkosci.
Niemniej trzeba by dokladnie sprawdzic jak daleko siega ta granica pochylenia na zakretach. Moze byc tak, ze po prostu jestes nieprzyzwyczajony do takiego zachowania i najzwyczajniej odruchowo odpuszczasz gaz, itp. Co nie oznacza, ze nie mozna szybciej.
Zwroc uwage, ze np. wiekszosc aut VW w glebszym zakrecie unosi tylne zewnetrzne kolo. Ale nie ma to wplywu na pokonywanie zakretow i stabilnosc auta. Trzeba sie tylko przyzwyczaic do takiego zachowania.
Unosi jak co to już tylne wewnętrzne koło :twisted: A tak prawdę powiedziawszy to trzeba się przyzwyczaić, że autko jest wyższe. Dla mnie jest całkeim dzielne na trasie.

Pozdro
__________________
Terror
FFusion 1.4 ostrygowy ;-)
Terror jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2004, 21:38   #26
gips
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-02-2004
Skąd: Śląskie
Postów: 51
Domyślnie

U mnie nadal w granicach 8l/100
__________________
Fusion 1,4
gips jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2004, 20:14   #27
szeski
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-04-2004
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Moje statystyki

Ja mam przeszlo 10tys. na liczniku. Srednio pali 7,32 l/100km. W zalaczniku plik dla excela ze szczegolowymi statystykami. Skrypt jest dosc prosty i mam nadzieje, ze dziala bez bledow... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wpisz wlasne dane do kolumn A, B, C a policzysz wlasne statystyki.
szeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2004, 20:21   #28
szeski
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-04-2004
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wojo_2
Witam, niedawno miałem dokładnie taką samą sytuację, na początku gdy się zapalała kantrolka tez wchodziło około 40 litrów a niedawno wlałem prawie 44 . A 44 l. wlałem przy pierwszym tankowaniu prosto po wyjezdzie z salonu, gdzie wskoażnik wskazywał zero. No i zrobiłem małą jatkę kierownikowi stacji i w zamian też usłyszałem o niedawnej kontroli. (Stadtoil). A przy okzaji ostatnie spalanie wyniosło na trasie Łódż - Gdańsk 6.3l/100km przy jeżdzie do 120 km/h . Pozdrawiam
No i stalo sie... Zapalila sie kontrolka (zawsze moglem przejechac jeszcze przeszlo 50km), po 7km stanalem na gorce - no i zgasl!!! Troche KICHA!!! A co mam zrobic na autostradzie? Te powiedzmy 10km nie starczy nawet zeby znalezc stacje!!! Smutny uzytkownik FF 1.4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2004, 08:09   #29
chromol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-07-2004
Skąd: śląsk
Postów: 290
Domyślnie

właśnie wróciłem z urlopu i podaję najnowszy wynik spalania mojego FF:
- 80% trasa
- 20% miasto
- łącznie 272,7 km
- spalona benzyna to 17,2 litra
co daje 6,3 litra/100km.
co z tego jak dojeżdżając do pracy spala 7,5. małe pocieszenie :cry:
__________________
artur=chromol (dla wtajemniczonych)
czy teraz będzie już normalnie
co ja robię, rozum mi chyba odebrało i świadomie wolności się pozbywam
chromol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2004, 20:18   #30
Viva_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2004
Postów: 7
Domyślnie

Witam! Jestem na etapie decyzji .. Fiesta 1,25 czy Fusion 1,4 .. Nie ukrywam, że ważnym determinentem mojej decyzji jest poziom spalania .. Fusion podoba mi się .. jest przestronny .. znacznie większy od Fiesty .. może to oczywiście stanowić o kłopotach ze znalezieniem miejsca do parkowania (fiesta pod tym względem jest rewelacyjna - wciśnie się niemalże wszędzie) .. ale ... no właśnie .. Fiestą z silnikiem 1,25 jeździłam prawie 5 lat .. i narzekać nie mogłam .. ale zobaczyłam teraz w salonie to "nowe" .. i zachciało mi się pokombinować ..
Opinie na temat spalania paliwa są mocno rozbieżne .. zdaję sobie sprawę, że wiele zależy od tego jak kto jeździ .. ja nóżki nie mam lekkiej .. więc oawby moje tym większe .. czy aby .. to zużycie paliwa w Fusion mnie nieprzyjemnie nie zaskoczy ...??
Bardzo proszę o .. informacje .. jakiego spalania mogę oczekiwać jeżdżąc głownie po mieście? .. Czy przekroczenie prędkości 140 km/h .. jest równoznaczne z przekroczeniem spalania na poziomie 10l/100km? ...
Z góry i z ... z dołuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uprzejmie dziękuję za podzepty uzytkowników ...
Viva_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.