Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2017, 09:01   #1
G3GRAND
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-11-2016
Skąd: Malbork
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Migająca sprężynka 2.0 TDDI takiego przypadku nie znalazłem

Witam wszystkich. Temat rzeka, ale chciałbym przedstawić moją sytuacje ponieważ nie znalazłem takiej samej na forum, a być może ktoś się z takim czymś spotkał lub ma to rozwiązanie. Wiadomo pewnego dnia pojawiła się migająca sprężynka i auto wtedy gasło. Ciężko było wtedy uruchomić silnik, na zimnym bez problemu. Kierując się przypadkami forumowiczów wymieniłem filtr paliwa i myślałem że pomoże bo kiedyś też tak miałem w masterze no i pomogło ale na 3-4 dni, no to teraz pompka pomocnicza i też 3-4 dni i znowu sprężynka. Komputer pokazał czujnik położenia wału korbowego i uszkodzony sterownik pompy. Oczywiście wszyscy namawiali mnie na regenerację pompy, ale ja wymieniłem ten czujnik i co? Oczywiście parę dni i znów to samo heh.. Oddałem auto do elektromechanika wymontował sterownik ja go zawiozłem do speca w Elblągu sprawdził przy mnie włącznie z czujnikiem halla i stwierdził że jest sprawny. Spowrotem do elektromechanika złożył wszystko do kupy i powiedział że przewody były w złym stanie i że polutował jak należy. I problem zniknął nic nie miga zero błędów auto mniej pali troszkę i ma większą piz.. Ale pojawił się nowy problem, silnik czasami chodzi jakby na 3 gary a raz normalnie, siostra mi poleciła kolegę pojechałem na i zrobił ofset. Auto czy chodzi normalnie czy jak traktor pierwszy wtrysk zero i teraz nie pamiętam ale drugi 200 coś trzeci ok 400 a ostatni 500 coś. Wtryski? Coś z elektroniką, komputerem, sterowaniem? Koniec mojej świątecznej opowieści koledzy i kolezanki także życzę pogodnych, pełnych miłości i radości i przede wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i miłego czytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

G3GRAND jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2017, 09:34   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka 2.0 TDDI takiego przypadku nie znalazłem

Pompa do regeneracji musisz się z tym pogodzic, elektronika i mechanika żadne wymiany filtrów i tego typu, to zrobisz później
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2017, 14:31   #3
G3GRAND
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-11-2016
Skąd: Malbork
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka 2.0 TDDI takiego przypadku nie znalazłem

No ok, ale czytałem i też mechanicy podpowiadali mi żeby sprawdzić, czy w ropie z filtra paliwa znajdują się drobinki metalu, bo te pompy się łuszczą. I nie ma żadnego syfu czyściutko nic, nawet na magnez nic nie załapało. Ponoć też można sprawdzić pompę bez wyjmowania jej i stwierdzić czy dupa czy nie mianowicie zmierzyć jej ciśnienie.
G3GRAND jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2017, 21:17   #4
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka 2.0 TDDI takiego przypadku nie znalazłem

Podstawowa różnica, to o czym piszesz to pompa w TDCi a nie TDDi...to dwa różne systemy wtrysku. Co do tego jak pokazuje w wtryski to należy to wsadzić między bajki, bo w TDDi dawkę nadaje pompa..i to jej wskazania widać na programie diagnostycznym.
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2017, 21:34   #5
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka 2.0 TDDI takiego przypadku nie znalazłem

Magnes, o takiej technice nie słyszałem
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.