Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2011, 22:10   #181
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

To ja się tylko pochwalę tym co z typowych mnie siekło:
- zaraz po zakupie wymiana rury intercoolera (guma miała pęknięcie, prawdopodobnie ktoś ją jakimś narzędziem potraktował i zaczynało się obrywać mocowanie do bloku silnika) to mnie kosztowało trochę ponad 500PLN
- zamek klapy - zepsuł się, potem sam naprawił. Zdziwiłem się jak się okazało, że komputer jest w stanie wykminić, że się zepsuł. Pokazało mi błąd uszkodzenie wyłącznika klapy czy coś takiego - na razie nic, planuję wymienić mikrostyk sam.
- Termostat się rozszczelnił ... prawdopodobnie przez zatkanie odpowietrznika korka na zbiorniku płynu (jakieś 300PLN + 1L płynu na dolewki zanim naprawiłem + korek 40PLN)
- poducha skrzyni - 160PLN, w środę wymieniam
- zamek drzwi tylnych pasażera - samodzielna naprawa - 4h zanim rozkminiłem jak się do niego dostać. Wymyśliłem własny patent na naprawienie go, działa już prawie rok od naprawy. Koszt - mój czas.
- mocowanie dolotu - 70PLN
- mocowanie rury wydechowej - miało być 35PLN na oryginalne, skończyło się na dospawaniu kawałka płaskownika za "dziękuję", po znajomości i prawie godzinie spędzonej pod samochodem, żeby to przykręcić bez odkręcania katalizatora.
- piasta tylnego koła poleciała - 450PLN + wymiana
- łożysko przedniego amortyzatora - 2xKYB + łożyska + odboje + klocki hamulcowe jakieś 1100PLN

Wszystko to pomiędzy 128500 a 179000w ciągu 2 lat eksploatacji, przy czym w pierwszą liczbę już coraz mniej wierzę.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 20-06-2011 o 22:11 Powód: uzupełnienie
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2011, 12:21   #182
Wojciech Pasikonik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: c-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

niestety znów muszę włączyć się w wątek;
nie wiem czy to typowa awaria, w każdym razie strzeliła mi turbina (przy przebiegu 95k); słusznie lub nie (czas pokaże) kupiłem używaną, na szczęście nie najtańszą, lecz nieco droższą z 3miesięczną gwarancją; a na szczęście dla tego, że otrzymana turbina była "świszcząca"; oczywiście żeby dojść do tego że to turbina (a nie np. dziurka w intercooler`ze) musiałem zapłacić w serwisie pomp wtryskowych; przysłali mi nową i póki co jest ok; koszt 1000 pln turbina, 250 pln wymiana; 100 pln serwis pomp wtryskowych;
uff...
Wojciech Pasikonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2011, 20:20   #183
beatka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2011
Skąd: kraków
Model: focus c-max
Silnik: disel
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

....się mi ta nieszczęsna klapa wciąż otwiera w moim c-maxie i co z tym zrobić...dziekuję
beatka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2011, 20:35   #184
MMarcin76
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: Szczecinek
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 11.2004
Postów: 227
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

Cytat:
Napisał beatka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....się mi ta nieszczęsna klapa wciąż otwiera w moim c-maxie i co z tym zrobić...dziekuję
wymień mikrostyk, albo wogóle go się pozbądź
MMarcin76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2011, 11:25   #185
kanalia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2010
Skąd: Stalowa Wola
Model: CMax
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

1.6 TDCI 2003 z Niemiec 175 tys, obecnie 186 tys.
-tuleje tylne wahaczy przednich,padła prawa, dla świętego spokoju wymieniłem obie-250zł,wymiana we własnym zakresie
-klocki hamulcowe tył i przód,wymaiana we własnym zakresie
-piasta z łożyskiem prawy-przód-240zł,wymiana we własnym zakresie
-alternator,zaśpiewali w Fordzie 1500 zł!!! kupiłem zmiennik i zaś pod górkę, bo zamiennik, a konkretnie jego regulator nie "plumkał" z komputerem. Po drobnych przeróbkach we własnym zakresie założyłem "stary" oryginalny regulator i już plumka-400zł
-wyłącznik/włącznik zamka tylnej klapy - zapodałem od myszki komputerowej,bo był pod ręką akurat-bez kosztów
-dziwne stuki w zawieszeniu-"w Fordzie ma stukać"-tak wszędzie słyszałem i guzik prawda. Stukały dekielki w alusach, ale w taki sposób, że nie wiadomo było co to jest. Czysty przypadek, otóż czyściłem autko, w tym również koła i przy czyszczeniu wkurzyło mnie stukanie dekielków, stwierdziłem, że u mnie tak nie będzie. Wstępnie podkleiłem taśmą dwustronną, potem założyłem o-ringi i ku mojej radości nastała błoga cisza-około 2zł
-żarówki przód świateł postojowych i mijania. Na postojówki założyłem białe LED-7zł i już mam spokój, zaś "podleczenie" H7 polegało na zamontowaniu świateł do jazdy dziennej i też już spokój-245 zł światła,moduł załaczania jakieś 20 zł(robocizna i montaż we własnym zakresie) Myślę,że trzaskanie klapą też ma jakiś wpływ na żywotność żarówek,bo stan żarnika nijak nie wskazuje, by jego czas już się skończył, żarówki H7 - 70zł
-brzęczenie podczas ruszania - pęknięty uchwyt mocowania rury wydechowej przy skrzyni biegów - we własnym zakresie,
akumulator, z racji wieku już- 300 zł,
i na koniec,żebym nie miał za słodko,to pojawił się wyciek oleju gdzieś znad rozrusznika.
__________________
Uważaj na idiotę, który jedzie za mną...
kanalia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2011, 21:33   #186
weni
ford::average
 
Avatar weni
 
Zarejestrowany: 09-07-2006
Skąd: Bilcza
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie

mnie padł EGR 102 tys km. Koszy 673 PLN salno peugeot Rita motors Kielce

Ford 1300 PLN a słynny Łukawski 750 + robota 400 netto
salon Peugeota nie całe 700 z robotą

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 07-08-2011 o 22:35 Powód: REGULAMIN PKT 21
weni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2011, 22:21   #187
jimon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Model: A-klasa, Insignia
Silnik: 1,5 benz, 2.0 diesel
Rocznik: 2008, 2011
Postów: 61
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

cd.. 2004, 1,8 benz, 120KM, mało katowany ;P

110 kkm, 7 lat, 4 miesiące

(-)
jakiś rok temu padł alternator, na wiosnę poleciały amorki przód, tylne lewe drzwi zżera od dołu rdza, znów klapa od bagażnika chce mnie zabić, zapaćkana przepustnica dostawała wariacji przy puszczaniu gazu, chyba znów poleciały przednie tuleje (do dokładnego sprawdzenia), tylne amorki niedługo przejdą na emeryturę, odpadła izolacja termiczna wydechu (ostatni człon - trochę jej pomogłem :-) ), uszczelki... wiadomo, zmulony jest jak jest gorąco i działa klima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., miasto 12l/100 ale jadę 6 km ze średnią 25km/h

(+)
tylne klocki o dziwo jeszcze fabryczne, ciągle leję 5W30 i nic nie ubywa, mogę napakować 5 razy tyle co żona do merola A, po ostatniej wycieczce z Bieszczady merolem A żona kazała zamienić A na coś większego (strasznie się tłucze na polskich autostradach), więc dzisiaj jechaliśmy 2x starszym C-MAXem :-)))), trasa 6l/100

PS
mam nową szybę (pan na rowerze postanowił zwiedzić wnętrze) BEZ OGRZEWANIA i..

NIGDY WIĘCEJ SZYBY Z DRUTAMI !!!!!!!
__________________
_____________________________
Działa? To nie rusz, bo przestanie..
jimon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2011, 08:04   #188
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

Cytat:
Napisał jimon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulony jest jak jest gorąco i działa klima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli jednak... myślisz że to jest jakaś Awaria czy cecha?
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2011, 08:20   #189
jimon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Model: A-klasa, Insignia
Silnik: 1,5 benz, 2.0 diesel
Rocznik: 2008, 2011
Postów: 61
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

To raczej niedoróba forda.. w A silnik jest mniejszy (1,5) i nie ma takiego problemu, ale fakt, że tamtejsza klima jest zmulona - przy fordowskiej wypada bardzo blado.
__________________
_____________________________
Działa? To nie rusz, bo przestanie..
jimon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2011, 12:04   #190
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Typowe Awarie

czyli albo zmulona klima albo zmulone auto... nie wiadomo co gorsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja i tak bardzo mało używam klimatyzacji więc mi to w sumie bez różnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , c-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.