Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2011, 13:12   #1
GaBB
ford::beginner
 
Avatar GaBB
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie

To jak obiecałem to zamieszczam. Miało być do 15 to jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moduł obecnie dostępny oznaczony 2.1 a nie 2.0 ma 5 zamiast 6 przewodów i właśnie takim ustrojstwem się zajmiemy.

Potrzebujemy:
-moduł sd-2.1 by kogiel
-3-4 metry kabla (ja użyłem 1,5mm)
-próbnik (bez niego nie otropiłbym kabelków...)
-obcinaczki
-nóż do tapet
-lutownica
-taśma izolacyjna
-koszulki termokurczliwe
-i coś dla siebie - tutaj co kto lubi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (piwo, wino,wódka)

1. Zaczynamy od demontażu grilla, lamp,pokrywy akumulatora i skrzynki bezpieczników koło niego.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Dobieramy się do kostki reflektora po stronie kierowcy. Podłączamy kabel pod prawy górny pin - od świateł drogowych i łączymy go z pierwszym z niebieskich kabli modułu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko izolujemy i zabezpieczamy przed dostawaniem się wody i brudu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Teraz czas na lampę po stronie pasażera, tutaj w kostce jeden kabel podłączamy analogicznie co wcześniej. Prawy górny od drogowych do niebieskiego w module. Natomiast lewy górny od świateł mijania podłączamy do brązowego kabla modułu - pojawienie się na nim +12v spowoduje wyłączenie modułu przy odpalaniu świateł mijania.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponownie izolujemy i zabezpieczamy kable i przewody.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kable ze strony pasażera pod akumulator przeprowadziłem w uszczelce maski - wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

CD
4. Czas podłączyć masę. Ja podłączyłem do miejsca przy nadkolu jak na zdjęciu. Masę łączymy z czarnym kablem modułu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5. Na umiejscowienie modułu wybrałem obudowę akumulatora - mieści się idealnie i jest osłonięty przed brudem - i nie zajmuje miejsca pod deską rozdzielczą.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zamknięciu obudowy aku i bezpieczników nie widzać go wcale.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Teraz najtrudniejsze czyli przeprowadzenie kabla +12v postacyjkowego od kolumny kierowniczej do modułu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabel poprowadziłem za pomocą "przewodnika" czyli przepchałem gruby przewód z 3żyłowego 220v przez otwór technologiczny gdzie wchodzi wiązka do kabiny i do niego przykleiłem swój przewód i przeciągnąłem.
Od środka wygląda to miejsce tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

CD
7. Kabel "postacyjkowego +12v" - żółty wychodzący z wiązki pod kolumną kierowniczą łączymy z czerwonym kablem modułu świateł dziennych.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I to koniec. Układ po włączeniu zapłonu nie uruchamia świateł - dopiero po wykryciu ładowania przez alternator włączają się światła i gasną w momencie wyłączenia silnika.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tutaj filmik z działania - kamerę miałem niefortunnie na poziomie lamp więc razi strasznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale widać zasadę działania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W razie pytań - służę pomocą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
--------------------------

Pozdrawiam, Marcin

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 11-02-2012 o 09:25
GaBB jest offline  
Stary 28-02-2011, 14:20   #2
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Dobra robota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam ten moduł już od roku, z tym że leży w schowku, bo nie miałem pomysłu jak to sprytnie podłączyć. Po takim opisie, myślę że w końcu się za to zabiorę... Dzięki za szczegółową fotorelację. Pozdr, RJ
__________________
kordyl jest offline  
Stary 13-03-2011, 23:58   #3
GTomek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

krótkie pytanie
gdzie zakupiłeś swój moduł ???
GTomek jest offline  
Stary 14-03-2011, 08:07   #4
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Cytat:
Napisał GTomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie zakupiłeś swój moduł ???
pewnie tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Speedo jest online  
Stary 15-03-2011, 23:47   #5
GTomek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pewnie tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dzięki wielkie szukałem szukałem i jakoś umkneło to moim oczom
GTomek jest offline  
Stary 29-03-2011, 13:17   #6
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

mam pytanie, czy światła świecą z całą swoją mocą, czy też są w jakiś sposób przyciemnione. Światła dzienne w reflektorach drogowych mogły by mocno oślepiać.
Jakub jest offline  
Stary 31-03-2011, 11:54   #7
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Cytat:
Napisał jakubbi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy światła świecą z całą swoją mocą
ca. 40% mocy. podobnie jak w audi i vw
jendrekmak jest offline  
Stary 01-04-2011, 22:50   #8
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Fajny opis, chociaż szczerze mówiąc, to zamontowałem ten moduł już wcześniej tak, jak radził kolega jendrekmak :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Teraz chcę sobie wymienić na ten moduł który załącza się dopiero po uruchomieniu silnika, a nie zaraz po przekręceniu kluczyka w poz.II i zastanawiam się, czy wystarczy go wypiąć i w jego miejsce włożyć następny moduł (mam go na szybkozłączkach).
martinez07 jest offline  
Stary 02-04-2011, 14:17   #9
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Cytat:
Napisał martinez07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz chcę sobie wymienić na ten moduł który załącza się dopiero po uruchomieniu silnika, a nie zaraz po przekręceniu kluczyka w poz.II i zastanawiam się, czy wystarczy go wypiąć
teoretycznie powinieneś się podpiąć pod ten zólty kabelek (który GaBB opisał w poście 3 jako postacyjkowe 12V) cienkim czerwonym z SD-2 który ja podłączyłem do zapłonu
jendrekmak jest offline  
Stary 01-05-2011, 21:38   #10
SpEcMeN
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2005
Skąd: Kalisz
Model: fiat 500x
Silnik: 1.4 MA 170KM AT9
Rocznik: 2016
Postów: 276
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

A jak ma się to do przepisów? czy używanie tego nie naraża nas na mandaty, w końcu jeździmy na długich które nie są światłami dzinnymi, brak homologacji RL
SpEcMeN jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.