Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2011, 20:22   #21
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

Tak bylo od poczatku czy stalo sie nagle? Bo moze masz Connecta z 75 konnym TDDI i dlatego jedzie jak jedzie. To przeciez spora puszka i 90 konne TDDI mocno slabnie i dosc sporo pali. Jezdzilem tym.

Poza tym silnik do sprawdzenia - czy sa przedmuchy smierdzace spalinami (ten silnik dmucha, ale nie powinno smierdziec spalinami).
Dymienie?
Bledy (czytane z komputera nie z licznikow)

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2011, 21:28   #22
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

sam juz nie pamietam..ale chyba mowil ze tak sie mu stalo nagle bo tez o to pytalem.
a bledy -ze byl gdzies na diagnostyce- i ze tylko od pedalu gazu.
Chociarz dobrze byloby jeszcze to wyjasnic...a kompresje mozna szybko zmierzyc..to mi tez do glowy nie przyszlo. A silnik mozna szybko zatrzec...to jest fakt. wiec moze warto i zmierzyc kompresje.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2011, 15:56   #23
GrzesiuSiedlce
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: transit connect
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

I autko naprawione. Silnik cały czas był sprawny dlatego komputer nie wykazywał żadnych błędów. Powodem małej mocy był przede wszystkim filtr paliwa, a w 2giej kolejności katalizator. Po wymianie filtra i urżnięciu katalizatora samochodzik śmiga że aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzesiuSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2011, 23:11   #24
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

Cytat:
Napisał GrzesiuSiedlce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I autko naprawione. Silnik cały czas był sprawny dlatego komputer nie wykazywał żadnych błędów. Powodem małej mocy był przede wszystkim filtr paliwa, a w 2giej kolejności katalizator. Po wymianie filtra i urżnięciu katalizatora samochodzik śmiga że aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to ciekawostka..przewaznie jak jest zatkany filtr paliwa to silnik lubi poszarpywac podczas gwaltownego przyspieszania na 4-5 biegu. A katalizator...to faktycznie jest nie latwo zdiagnozowac. Przypuszczam ze w 1 kolejnosci to katalizator i moze dlatego silnik niedostawal tyle paliwa bo i powietrza mial za malo.
Moze po usunieciu katalizatora gdyby faktycznie byl zatkany zacząłby szarpac. Ale jesli sie nie myle bo niewiem czy dobrze pamietam to miałem u siebie błedy z paliwem jak miałem zatkany filtr paliwa.
PS. Fajnie ze odpisales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 29-04-2011 o 23:14
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2011, 23:52   #25
GrzesiuSiedlce
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: transit connect
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

W pierwszej kolejności wymieniłem filtr paliwa. Trochę się poprawiła moc auta i przyspieszał znacznie płynniej. Następnie ktoś ze znajomych podrzucił pomysł żeby katalizator wyciąć. I było znacznie lepiej, zastanawiam się aby w miejsce katalizatora wstawić strumienicę, dobry to pomysł ??

A odpisać musiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeżeli ktoś mi pomagał to teraz może mój problem w przyszłości komuś pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzesiuSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 19:58   #26
jcl9996
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Polska \Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

Witam wszystkich.Jestem nowym na forum więc za wszelkie błędy z góry przepraszam.
Mam problem z moim Focusem 1.8 tddi endura,chodzi o to że palił mi na dotyk a teraz musze go trochę kręcić szczególnie jak jest ciepły i za każdym razem dymi na czarno a potem przestaje.Równoczesnie wzrosło mi spalanie na około9l na 1ookm przy spokojnej jeżdzie.Proszę o rade co naprawić żeby nie wymieniać wszystkiego.Dziękuje z góry za pomoc.
jcl9996 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 21:05   #27
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

jestes jedynym uzytkownikiem?
usterka stala sie nagle?
wyglada troche na mechaniczna usterke silnika.
Ile wczesniej palil...?
9l to bardzo duzo...
moze silnik, moze turbo...czy aby ktos niezylowal silnika na wysokich obrotach?
sprawdz kompresje silnika.
Kiedy zmieniales filtr paliwa?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 05:06   #28
jcl9996
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Polska \Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

Tak jestem jedynym użytkownikiem,kupiłem go w grudniu 2010r.A tak od marca zauważyłem wzrost spalania i czarny dymek przy odpalaniu,i pogarszające odpalanie a palił z dotyku a teraz i na ciepłym silniku musze go kręcić.Również zauważyłem ze mniej więcej przy 80 km /h dziwny świst nie za każdym razem ale słychać i to stopniowo narasta i obawiam się że bedzie coraz głośniej tylko niewiem czy ma to związek.A jak sprawdzić czy to turbina,i czy samemu da sie wymienić,i czy po wymianie trzeba coś ustawiać?A wcześniej palił 6,5 7 l/100/km a na trasie max 4,5l/100km.Filtru paliwa napisze szczerze nie wymieniałem od zakup auta.

Ostatnio edytowane przez jcl9996 ; 06-05-2011 o 05:08
jcl9996 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 07:16   #29
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

swist moze sugerowac turbine, ale moze tez sugerowac dziure.
Najlepiej odkrec rure do IC i sprawdz czy jak nie gazujesz to nie rzuca oleju, czy niema opilkow, choc olej bedzie w rurze to jednak podczas dodawania gazu na postoju nie powinno nim walic. niepowinno byc zadnych smieci ani opilkow z aluminium.
Po wymianie turbiny nic niemusisz ustawiac.

Natomiast ciezkie odpalanie na cieplym to juz nie turbo..w temp. ponad 20'C jak ma silnik wyzej to niezalacza sie podgrzewanie swiec. Kontrolka od swiec swieci tylko 1 sek i gasnie i niema podgrzewania swiec. tego niewiem dlaczego nagle zaczął słabiej palić ale faktem jest ze w czasie zimy swiece grzeja min 8-10sek nawet jak kontrolka sie swieci 5 sek.

Mozesz sprawdzic w trybie serwisowym czy problem z uruchomieniem jest jak masz tem. silnika np. 21...25'C
jesli tak to sprawdziłbym kompresję jesli dobrze kreci, a w zimie odpalał.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 17:39   #30
jcl9996
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Polska \Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

W zime odpalał właśnie be z problemu czy zimny czy ciepły,wakt jest ze poprzedni właściciel wymienił w grudniu tylko dwie świeczki żarowe więc może kolejne dwie już padły?Jak jest ciepły to jeszcze ciężej ma odpalić.Zapomniałęm dodać ze teraz przy odpalaniu musze nacisnąć pedał gazu bo inaczej by nie zaskoczył a wcześniej palił czy był zimny czy ciepły bez dotykania pedału gazu.Zrobiłem test i zegary wyswietliły mi
--kody 9318 niskie napiecie akumulatora i rzeczywiscie mam zwarcie na celach nie da sie go juz naładowac.
--9359 usterka obwodu acc i tego właśnie nie rozumiem.ACC??? Proszę o radę dziękuje i pozdrawiam.

Dziś kupiłęm nowy akumulator i dostałem szoku palił ładnie aż przy którymś z kolei odpaleniu padł akumulator.odpalłem na innym i potem juz było ok ładowanie jest ponad 14v jakby wszystko ok ale zdaza sie ze nagle kreci jakby akumulatro był nie ndaładowany.Proszę o pomoc bo już sam nie wiem czy to coś z alternatorem czy coś rozładowuje czasami akum.

Ostatnio edytowane przez jcl9996 ; 08-05-2011 o 07:47 Powód: nowa usterka
jcl9996 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.