Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2011, 12:33   #1
GrzesiuSiedlce
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: transit connect
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

Witam. Ne przypadkowo wybrałem ten dział z Fordem Focusem gdyż w Moim Connecie siedzi silnik z Focusa. A mianowicie 1.8 TDDI (DI) 55 KW 75 Koni. Otuż problem wygląda następująco. autko wogole nie jedzie, cały spód turbiny mokry w oleju, wyjąłem turbinę i okazało się że przewody znajdujące się pod turbiną jeden gumowy i metalowy które są połączone na takiej blaszce były przykręcone tylko na 1 śrubę ( i to też tak leciutko) zdemontowałem turbinę i widzę iż w wężu gumowym który idzie do intercullera jest "prawie" sucho. Znajdowały się tam śladowe ilości oleju. Turbina jak na moje oględziny jest sprawna. Kręci się prawie bez oporów, luzy są minimalne. Pojechałem na szrot zobaczyć mniej więcej inne turbiny, przejrzałem 4 i wszystkie obracały się chropowato i miały większe luzy od mojej. A więc pytanie brzmi tak, czy całą winą mam obarczać niedokręcone przewody (chyba ciśnieniowe) Czy faktycznie turbinę szlag strzelił i nadaje się do wymiany. Proszę o szybką odpowiedź bo nie chcę narażać się na zbędne koszty.
Pozdrawiam Serdecznie

GrzesiuSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 12:53   #2
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

Cytat:
Napisał GrzesiuSiedlce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Ne przypadkowo wybrałem ten dział z Fordem Focusem gdyż w Moim Connecie siedzi silnik z Focusa. A mianowicie 1.8 TDDI (DI) 55 KW 75 Koni. Otuż problem wygląda następująco. autko wogole nie jedzie, cały spód turbiny mokry w oleju,
Mowisz ze turbo niby ok ale samochod nie jedzie.
Olej wycieka rozumiem z przewodow.
Silnik dymi?
Po odkreceniu weza od intercoolera czy turbo ladnie dmucha?
Posłuchaj czy niema dziwnych dźwięków z rury przed intercoolerem po zdieciu przewodu.

Olejem sie nie przejmuj ...pozakrecaj na nowo uszczelki przy turbo i sie nie martw.
Trudno z twojego opisu wyciągnąć wnioski.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 13:07   #3
GrzesiuSiedlce
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: transit connect
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

Nie za bardzo się znam na turbinach ale biorąc turbinę do ręki i obracając łopatkami wszystko kręci się elegancko. Silnik nie dymi, na 99% olej leciał właśnie z przewodów. A że nie jedzie to przykładowo jadąc za tirem 90km/h wyprzedzenie jego zajmuje mi około 3km. Autko nawet ciężko rusza, nawet zdarza się że po odpaleniu silnika i dodaniu gazu nic się nie dzieje, w dalszym ciągu pracuje na obrotach jałowych. muszę trzymać dłuższy czas gaz aż silnik się przełamie i wejdzie na obroty. Później już jakoś tam mogę jechać, ale o przyspieszeniu nie ma mowy, ostatnio z Tico na światłach nie miałem startu chociaż ja butowałem go do 4 tys a tico ruszało normalnie.
GrzesiuSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 13:21   #4
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

To nie mecz tak silnika na 4 tys bo go zajezdzisz. Pozniej faktycznie niebedzie sie zbieral.
Jesli turbo ladnie chodzi a z tego co piszesz tak jest to
problemu potrzeba szukac gdzie indziej.
Jesli na wolnych obrotach po sciagnieciu przewodu dmucha z rury od turbo i robi cisnienie po zatkaniu reką to niezmieniaj-nierob turbiny. Uszczelnij tylko przewod powrotny.

Przyczyna w sterowaniu silnika...gorzej bo u ciebie przekladka byla a nie wiadomo co bylo wczesniej-i co bylo przelozone i jak jest z bledami silnika.
Pompa wtryskowa potrafi przejsc w tryb zmniejszenia dawki ze silnik nie bedzie mial mocy.

W tddi za moc odpowiada przede wszysstkim czujnik temperatury IC-jesli jest uszkodzony to bedzie silnik slaby.

Co jest zrobione z sterownikiem silnika? sterownik jest od tddi z focusa?
A jaki byl wczesniej silnik?
Czy wczesniej samochod jezdzil ok? Czy ten silnik wczesniej byl mocniejszy?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 13:32   #5
GrzesiuSiedlce
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: transit connect
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

Z tego co wiem to żadnej przekładki samochoód nie miał. W takiej wersji silnikowej wychodzil juz z salonu. Z tego co wiem to poprzedmi właściciel naprawiał pompe wtryskową bo kable były przecięte łączone na nowo. Nie byłem jeszcze z tym samochodem na diagnostyce komputerowej. Trochę męcząca jest jazda tym samochodem. Ostatnio w trasie musiałem jechac na 4tym biegu bo na 5-tce auto poprostu zwalniało. Pod dosyc stroną górkę musiałem wjezdzac z rozpędu bo silnik nie miał poprostu siły
GrzesiuSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 13:46   #6
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

Cytat:
Napisał GrzesiuSiedlce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem to żadnej przekładki samochoód nie miał. W takiej wersji silnikowej wychodzil juz z salonu. Z tego co wiem to poprzedmi właściciel naprawiał pompe wtryskową bo kable były przecięte łączone na nowo. Nie byłem jeszcze z tym samochodem na diagnostyce komputerowej. Trochę męcząca jest jazda tym samochodem. Ostatnio w trasie musiałem jechac na 4tym biegu bo na 5-tce auto poprostu zwalniało. Pod dosyc stroną górkę musiałem wjezdzac z rozpędu bo silnik nie miał poprostu siły
Szkoda silnika lepiej odrazu jedz na diagnostyke...ALE!!!
Zapisz to sobie lub wydrukuj to co teraz napisze!!!
Jesli jedziesz i placisz za podlaczenie do komputera bo to kosztuje to domagaj sie...wydruku bledow z przed skasowaniem czyli zanim skasuja wszystkie stare bledy oraz wydruku bledow po skasowaniu i po uruchomieniu silnika. Jak nie wydruk..to sobie dokladnie zapisz. Zapisz tez nazwe urzadzenia na ktorym bledy sa sprawdzane.

Wysluchaj co najwyżej grzecznie co ci powiedza..i niepodejmuj decyzji żadnej od razu!!!
Skonsultuj sie na forum..bo to masz za free i niebedziesz pozniej zalowal niepotrzebnie podjetych decyzji.

Bez bledow nikt nie powie dlaczego nie masz mocy bo jest zbyt wiele mozliwosci aby strzelac w slepo.

Nieodpowiedziales na 1 wazne pytanie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CZY SAMOCHOD WCZESNIEJ BYL MOCNIEJSZY?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 17:54   #7
GrzesiuSiedlce
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: transit connect
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

jak juz go kupilem to taki był. Zamontowałem swoją starą turbinę dokręciłem na 2 śruby przewód ciśnieniowy i ?? jeden z gwintów w turbinie jest padnięty, ktoś go przekręcił wcześniej, I dalej cieknie właśnie z tego przewodu. Pojadę na diagnostykę i zrobię tak jak mi poradziłeś. Pozdrawiam, odezwę się w poniedziałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzesiuSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2011, 14:05   #8
GrzesiuSiedlce
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: transit connect
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

No i jednak to nie turbina. Nowa turbina wstawiona, później będę miał diagnozę komputerową. Podam ewentualne błędy, wydaje mi się że możę to być pompa wtryskowa, Czy istnieje możliwość regeneracji ?? albo jakiegoś sposobu naprawy tego. BO z tego co patrzyłem to ceny nie schodzą poniżej 1000zł ;(
GrzesiuSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2011, 14:16   #9
kristop
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2006
Skąd: Sieradz
Model: Futura 2
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

Witam
piszesz ze silnik wchodzi na obroty ale nie ma mocy ,
moze to sprzęgło sie slizga i taki efekt

Krzysiek
kristop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2011, 21:28   #10
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8 TDDI uszkodzona turbina czy nie ?? Transit Connect

bez bledow szkoda cokolwiek sie wypowiadac...
jesli elektronika pompy to za 400zl +100zl zrobisz spokojnie

jesli cos glebiej w pompie to moze byz drozej..ale to i tak nie koniecznie jest wina pompy.
Poczekamy zobaczymy.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.