Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2014, 12:41   #11
pazderskip
ford::amateur
 
Avatar pazderskip
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: ford c max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

panowie wielkie dzięki, zdjąłem klemy i zresetowałem wszystko i teraz wszystko gra i buczy. Działa. Dzięki za pomoc.

pazderskip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 14:14   #12
pazderskip
ford::amateur
 
Avatar pazderskip
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: ford c max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

koledzy mam jeszcze jedno pytanie. Zresetowałem problem przez zdjęcie klem, ale teraz co 30 min włącza mi się alarm. i muszę do za każdym razem wyłączać z kluczyka. co może być powodem tak częstego włączania się alarmu?
pazderskip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 14:48   #13
tomcios
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 18-07-2012
Skąd: Wojkowice
Model: C-max Mk1
Silnik: 1,8 Duratec-HE 120KM
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

W czasie jazdy tez sie tak dzieje?
tomcios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 18:52   #14
pazderskip
ford::amateur
 
Avatar pazderskip
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: ford c max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

nie tylko jak stoi na parkingu z zamknięty i za zbrojonym alarmem
pazderskip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2016, 12:25   #15
johnybgood
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 22-06-2015
Skąd: Opoczno
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 1,6 benzyna Ecobust
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

Witam
Parę dni temu zostawiłem samochód u elektryka z powodu nie działającego centralnego zamaka z pilota, efektem tego było wymiana modułu GEM. Po wymianie modułu teraz nie działa w ogóle cały mechanizm centralnego tzn wszystkie drzwi muszę zamykać od środka i klapy też nie otworzę. Mój samochód to Ford Focus C-max benzyna 2004r a numer modułu to 3M5T 14A073 CG. Moje pytanie jest takie czy można użyć modułu o innych numerach bo o identycznych nie mogę znaleźć w internecie, chyba że mój elektryk źle coś zrobił. Proszę o pomoc!!!
PS. Dodatkowo jest alarm otwartej pokrywy silnika
johnybgood jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2016, 15:43   #16
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

Cytat:
Napisał johnybgood Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Parę dni temu zostawiłem samochód u elektryka z powodu nie działającego centralnego zamaka z pilota, efektem tego było wymiana modułu GEM. Po wymianie modułu teraz nie działa w ogóle cały mechanizm centralnego tzn wszystkie drzwi muszę zamykać od środka i klapy też nie otworzę. Mój samochód to Ford Focus C-max benzyna 2004r a numer modułu to 3M5T 14A073 CG. Moje pytanie jest takie czy można użyć modułu o innych numerach bo o identycznych nie mogę znaleźć w internecie, chyba że mój elektryk źle coś zrobił. Proszę o pomoc!!!
PS. Dodatkowo jest alarm otwartej pokrywy silnika
GEM wymienił pytanie czy zaprogramował wszystko jak trzeba i czy wymienił na odpowiedni.

Jakby co masz stary?
Jaki masz numer części na nalepce na nowym, a jaki na starym. Stary teoretycznie sprawdzisz po VIN. Jak już wymieniałeś GEMa to trzeba było na poliftowy wymieniać.

Podeślij stary nr modułu GEM albo jak nie masz to podaj VIN.

Znajdź kogoś w okolicach, kto ma ELMConfiga i ELMa. Jakby elektryk zrobił wszystko poprawnie, to działałoby od strzała.
Zmieniałem GEMa 3 razy (przy czym raz z przedlifta na polifta) i w C-Maxie/Focusie jest to operacja bezbolesna jak się wie co się robi.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 14:01   #17
johnybgood
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 22-06-2015
Skąd: Opoczno
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 1,6 benzyna Ecobust
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GEM wymienił pytanie czy zaprogramował wszystko jak trzeba i czy wymienił na odpowiedni.

Jakby co masz stary?
Jaki masz numer części na nalepce na nowym, a jaki na starym. Stary teoretycznie sprawdzisz po VIN. Jak już wymieniałeś GEMa to trzeba było na poliftowy wymieniać.

Podeślij stary nr modułu GEM albo jak nie masz to podaj VIN.

Znajdź kogoś w okolicach, kto ma ELMConfiga i ELMa. Jakby elektryk zrobił wszystko poprawnie, to działałoby od strzała.
Zmieniałem GEMa 3 razy (przy czym raz z przedlifta na polifta) i w C-Maxie/Focusie jest to operacja bezbolesna jak się wie co się robi.
Stary nr GEM jaki miałem od początku to 3M5T 14A073 CG a teraz mam założony 3M5T 14A073 BE Jak wrócił z powrotem do starego to centralny nie działa tzn z pilota a z kluczyka tak no i klapy nie można otworzyć i włączając wycieraczki przednie migały kierunkowskazy i zapalały się światła długie, ponownie założył ten "nowy" i właśnie na nim nie działa cały mechanizm centralnego oraz klapa, wszystko inne działa i dodatkowo jest alarm otwarcia klapy silnika.
Pzdr.
johnybgood jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 18:40   #18
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

Procedura wymiany GEM wygląda w ten sposób, że o ile się da czytasz konfigurację ze starego, zapisujesz, podmieniasz GEM i ładujesz starą konfigurację do nowego.
Jeżeli nowy jest sprawny, nie jest "biedniejszy" od starego, to powinno zabanglać wszystko od strzała, łącznie z pilotami.

Miałeś C wsadziłeś B, może to z tego. No i pytanie czy go konfigurował i czym czy tylko wsadził i liczył, że będzie działać.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 19:07   #19
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

Cytat:
Napisał johnybgood Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ponownie założył ten "nowy" i właśnie na nim nie działa cały mechanizm centralnego oraz klapa, wszystko inne działa i dodatkowo jest alarm otwarcia klapy silnika.
Pzdr.
A dopisał Ci piloty do "nowego" GEM-a? Wystarczy zrobić procedurę, którą podał Kuba w #2. Klapa silnika wyświetla się, bo auto z którego wyjęto GEM miało aktywny alarm przeciwwłamaniowy. Nie masz czujnika w zamku klapy i trzeba wyłączyć alarm ELMConfig-iem, albo innym programem. Wygląda więc, że nic nie konfigurował, tylko przełożył na "pałę".
Bump:
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , stary temat mi się przypomniał odnośnie:
Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-Władek! Zagłuszacza wyłączyłeś już?
- Nie?
- No to wyłącz.

Po kilku sekundach Hokus Pokus pilot zaczął jakby nigdy nic sobie działać. Się okazało, że TV jakiś program kręciła, a że ich (szczególnie operatorów) drażnią komórki na planie, to skurczybyki sobie jammera włączają i mają spokój.
Zdarzyło mi się to kiedyś, opisane #21 i #23 tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Filmu nie kręcili, do dzisiaj nie wiem dlaczego tak się stało. Nigdy się nie powtórzyło. Ktoś, coś zagłuszał? Wolną Europę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 18-08-2016 o 19:35
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2016, 21:37   #20
fura_89
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: o/k Pszczyny
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

Witam również mam problem z otwieraniem auta z pilota, próbowałem już go programować ale nic to nie daje, jest pierwszy sygnał gotowości do programowania a gdy naciskam przycisk na pilocie to jest cisza. Obstawiam ze padł GEM. Czy można to samemu zrobić gdy ma się kabel to kompa?
fura_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , elektryczne lusterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.