Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2008, 17:42   #1
malciutki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2008
Postów: 4
Domyślnie "Miękkie" sprzegło i blokada skrzyni biegów???

witam, doswiadczyłem takiej sytuacji, podjezdzam na skrzyzowanie, wciskam pedał sprzegła zgrzyt jakby cos sie zerwało a ten wpadł mi w podłoge jakiby poszła likna, odruchowo ruszyłem biegami były zablokowane, nacisnalem ze dwa razy sprzegło dalej wpadło... zgasiłem auto, zapaliłem ponownie... wszystko jakby nic... dojechaem do domu bez problemow ale jestem troche zaniepokojony? ktos cos podpowie? autko 2004, 55 tys pozdr

malciutki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2008, 11:40   #2
salwek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Model: 100
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Re: miekie sprzeglo i blokada biegów???

Pozdrawiam to samo miałem, jechałem sobie po Warszawie a tu nic nie mogę zrobić. Sprzęgło mi wpada chciałem zjechać na prawy pas i nie dam rady , gdyż była taki ruch a jechałem na luzie. Więc włączyłem awaryjne i zacząłem kombinować pedałem to do góry to do dołu. Po jakimś czasie załapał.
Od razu umówiłem się do warsztatu, gościu pracował w Fordzie i teraz ma swój interes. Chciał obejrzeć samochód. Wstępna wycena była ok. 800 - 1000 zł.
Ponieważ nie było żadnych wycieków i nie ubywało mi płynu hamulcowego, bo hydraulika sprzęgła jest połączona z płynem hamulcowym. Fachowiec stwierdził że na początku wymieni sam płyn hamulcowy koszt ok. 150 zł. Wtedy zobaczymy jak to będzie. Do wczoraj było OK przejechałem jakieś 8 000 km i właśnie przed wczoraj pedał znów mi wpadł . Właśnie umówiłem się na wizytę w warsztacie i zobaczę co będzie.
salwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2008, 21:57   #3
Paweł Stiopa
ford::average
 
Avatar Paweł Stiopa
 
Zarejestrowany: 13-10-2005
Skąd: Łódź
Model: C-MAX Edition
Silnik: 1.6 Ti-VCT 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 54
Domyślnie Re: miekie sprzeglo i blokada biegów???

miałem podobne problemy ze sprzegłem, miękki pedał zablokowana dzwignia biegów,jak był na biegu to nie można wyrzucić na luz a jak był na luzie to biegi nie wchodzą. żadnych wycieków płynu. jestem mechanikiem ale nie praktykującym a brat tak. pracuje w warsztacie jako mechanik
diagnosta. po małej naradzie doszliśmy do wniosku że to pompa sprzęgła przepuszcza i ciśnienie płynu uchodzi spowrotem do zbiorniczka. kupiłem nową pompe w sklepie internetowym autowatin
124,50 pln zamontowałem sam na działce. JEST OK!!!!
Paweł Stiopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 07:49   #4
malciutki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: miekie sprzeglo i blokada biegów???

no dokladnie ... u mnie okazalo sie ze tez pompa sprzegla...cena w serwisie forda 124 ...tyle ze za robote zaplacilem 100 :/ bo mechanikiem nie jestem (ale trzeba dac komus zyc) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za to mechanik ktory to robil napracowal sie bo podchodzil do niej od gory, demontujac podszybie i cala reszte... podobno fatalne rozwiazanie..ale nowsze auta tak maja tj napakowane pod maska na maksa :/ wiec chyle czolo za poradzenie sobie z tym na dzialceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
malciutki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 17:36   #5
Paweł Stiopa
ford::average
 
Avatar Paweł Stiopa
 
Zarejestrowany: 13-10-2005
Skąd: Łódź
Model: C-MAX Edition
Silnik: 1.6 Ti-VCT 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 54
Domyślnie Re: miekie sprzeglo i blokada biegów???

Cytat:
Napisał malciutki
no dokladnie ... u mnie okazalo sie ze tez pompa sprzegla...cena w serwisie forda 124 ...tyle ze za robote zaplacilem 100 :/ bo mechanikiem nie jestem (ale trzeba dac komus zyc) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za to mechanik ktory to robil napracowal sie bo podchodzil do niej od gory, demontujac podszybie i cala reszte... podobno fatalne rozwiazanie..ale nowsze auta tak maja tj napakowane pod maska na maksa :/ wiec chyle czolo za poradzenie sobie z tym na dzialceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to chyba jakiś pajac z tego mechaniora, pompa jest przy pedale...hahahah, nic nie trzeba rozbierać a tym bardziej podszybia, odkręca się 2 śruby i już a od strony silnika zdejmuje dwa przewody na szybko złączkach. troche trzeba się napocić żeby sprężynke założyć :fcp18 :fcp2
Paweł Stiopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 21:18   #6
malciutki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: miekie sprzeglo i blokada biegów???

to fakt,narzekał cos o spręzynie...ze trzeba naciagnac dobre 5 cm ... ale nie wierzylem i sam bylem zerknać na robote i faktycznie porozkręcane podszybie było.... chyba ze jeleń totalny ze mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
malciutki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2008, 14:59   #7
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Re: miekie sprzeglo i blokada biegów???

w takich sytuacjach zwykle pada właśnie ta pompa co to jest przy pedale albo wysprzęglik tylko jak wysprzęglik padnie to słychać głośne trzaśnięcie takie jak już pisałem gdzieś na forum przypominające łamanie naraz 10 ołówków.

Cytat:
gościu pracował w Fordzie i teraz ma swój interes. Chciał obejrzeć samochód. Wstępna wycena była ok. 800 - 1000 zł.
Cytat:
wymieni sam płyn hamulcowy koszt ok. 150 zł.
no ale cennik to chyba sobie zachował z ASO
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2008, 16:47   #8
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Re: miekie sprzeglo i blokada biegów???

może gostek rozkręcał pompę... ale hamulcową ??
Faktycznie dostęp do pompki jest od skarpetek i trzeba się trochę nagimnastykować
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 13:35   #9
dayokezek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: miekie sprzeglo i blokada biegów???

Odświeżam wątek jako, że własnie mi się coś takiego w czwartek stało (na szczęście tuż pod domem i w związku z tym musiałem nową pompę sprzęgła zamówić (LUK ~120 pln).

Wolałbym ją wymienić samemu jeśli to mieści się na rozsądnym poziomie umiejętności (inaczej musiałbym auto holować do warsztatu a to znacznie podwyższy koszt całej imprezy) w związku z tym proszę o Wasze rady:
Ja to wstępnie widze tak:
- Wyjmuję akumulator i kosz
- wykręcam starą część od strony kabiny (pedał rozkręcać cały czy tylko przy pompie?)
- rozłaczam od strony silnika (płyn spuścić?)
- montuję nową od kabiny, podłaczam od strony silnika (wlewam płyn)
- naciągam spręzynkę , montuję akumulator itd.

Jakieś sugestie? wskazówki?

Z góry dziękuję
dayokezek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2009, 07:55   #10
mmarek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Model: Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: miekie sprzeglo i blokada biegów???

Witam. Mam pytanie, może ktoś mi odpowie jak odpowietrzyć pompę sprzęgła po całej naprawie?
mmarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.