Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2009, 18:49   #11
aandreeas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2009
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak wspomóc uruchamianie silnika diesla TD w zimie i jakie dodatki lać do paliw

Jeżeli nie masz dostępu do środków uszlachetniających paliwo w opóźnianiu wytrącania się parafiny po prostu nalej najzwyklejszą naftę ok 2l na zbiornik, ale potem wyjeździj te paliwo i zalej typowo zimowe. Pozdrawiam

aandreeas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 19:02   #12
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Jak wspomóc uruchamianie silnika diesla TD w zimie i jakie dodatki lać do paliw

tak naprawde wystarczy lac dobra rope i nie trzeba zadnych wspomagaczy
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 19:20   #13
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Jak wspomóc uruchamianie silnika diesla TD w zimie i jakie dodatki lać do paliw

Cytat:
Napisał BerniS51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wymiana filtra paliwa pomoże też jakoś ??
Ja zmieniłem i nic to nie dało
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 20:28   #14
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Jak wspomóc uruchamianie silnika diesla TD w zimie i jakie dodatki lać do paliw

Najważniejsze to, żeby się układ paliwowy nie zapowietrzał i idealnie ustawiony wtrysk na pompie i sprawne świeczki. U mnie te rzeczy zostały dopracowane i jest dobrze. Gararz mam nie ogrzewany ani nie ocieplany i temp w nim jest tylko średnio 0 2-4stopnie wyższa niż na dworze. Dwa grzania świec do pyknięcia przekaźnika potem jak zgaśnie kontorlka to 1-2obroty wałem i cyka. Na dworze jak stoi cały dzięń ( u mnie wczoraj -16-20stopni) i też nie było problemu. Powiem nawet, że akumulator mam nie za dobry bo w tamtym roku go trochę załawiłem właśnie jak mi sie układ zapowietrzał to też kręciłem po pare minut no i ma tylko 65AH i daje rade. Filtr wymieniłem też niedawno ale wcale przez rok się dużo nie zabrudził. Dodam, że jak będziesz miał już słabe ciśnienie na cylindrach to choć byś wszystko wymienił to nic nie pomoże. Ja u siebie nie wiem jakie mam ale raczej dobre skoro tak pali. No i olej mineralny też nie ułatwia rozruchu bo gęsnieje w granicach - 15 do -20 stopni (małe ma to znaczenie ale zawsze jakieś)
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 18:14   #15
tempo120
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak wspomóc uruchamianie silnika diesla TD w zimie i jakie dodatki lać do paliw

"Dwa grzania świec do pyknięcia przekaźnika potem jak zgaśnie kontorlka..."
Nie grzeje sie swiec 3x w zadnym aucie- przegrzewanie swiec (katowanie).
W mondeo jest zastosowany podgrzewacz paliwa (takie czarne przy filtrze paliwa dziala automatycznie od 0*C) wiec nie jest potrzebne stosowanie zimowego paliwa (mam zapasy letnie i chodzi normalnie).
Przychodze do mojego Mondka (tydzien ponizej -15*C pod chmurka) wlaczam zaplon gasnie kontrolka swiec, odpalam i chodzi normalnie.
tempo120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 21:02   #16
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Jak wspomóc uruchamianie silnika diesla TD w zimie i jakie dodatki lać do paliw

Cytat:
Napisał tempo120 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie grzeje sie swiec 3x w zadnym aucie- przegrzewanie swiec (katowanie).
przeciez po odpaleniu jeszcze i tak grzeją i wtedy się nie katują??? Jak nie wierzysz, że grzeją to sprawdź miernikiem.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2010, 12:14   #17
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: Jak wspomóc uruchamianie silnika diesla TD w zimie i jakie dodatki lać do paliw

Filtr paliwa wymieniamy raz na dwa lata i nie ma potrzeby częściej, jeżeli średnio rocznie robimy 100 - 120 000 tysie. Podstawą jest dobre paliwo. Ja leję disel gold ewentualnie vervę. Pali od razu bez zajęknięcia. Co trzy cztery tankowania wlewam uleprzacza do czyszczenia wtrysków. Przyznam że od kiedy leję golda pali mi dużo mniej i przede wszystkim nie ma kłopotów z rozruchem. Wcześniej na zbiorniku mogłem zrobić max 650 km w cyklu mieszanym, teraz robi 720 - 800km . Przed odpaleniem w mróz po kilkugodzinnym postoju, najpierw wzbudzamy prąd w akumulatorze poprzez zapalenie światel na parę sekund. Potem je wyłączamy i odpalamy maszynkę.
MKIII 130 automat
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez horm ; 11-01-2010 o 12:17
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2010, 14:31   #18
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Jak wspomóc uruchamianie silnika diesla TD w zimie i jakie dodatki lać do paliw

Cytat:
Napisał tempo120 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Dwa grzania świec do pyknięcia przekaźnika potem jak zgaśnie kontorlka..."
Nie grzeje sie swiec 3x w zadnym aucie- przegrzewanie swiec (katowanie).
W mondeo jest zastosowany podgrzewacz paliwa (takie czarne przy filtrze paliwa dziala automatycznie od 0*C) wiec nie jest potrzebne stosowanie zimowego paliwa (mam zapasy letnie i chodzi normalnie).
Przychodze do mojego Mondka (tydzien ponizej -15*C pod chmurka) wlaczam zaplon gasnie kontrolka swiec, odpalam i chodzi normalnie.
kolego mało wiesz widzę o konstrukcji tego silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2010, 15:11   #19
szpyrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-12-2008
Skąd: Tychy
Model: Seicento
Silnik: 1.1
Rocznik: 1999
Postów: 126
Domyślnie Odp: Jak wspomóc uruchamianie silnika diesla TD w zimie i jakie dodatki lać do paliw

To jednak olej mineralny nie jest dobry dla diesli podczas zimy? To co jest lepsze? Półsyntetyk?
__________________
CB Radio: SUNKER ELITE ONE + ANTENĘ CB SUKNER 117
szpyrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2010, 15:34   #20
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Jak wspomóc uruchamianie silnika diesla TD w zimie i jakie dodatki lać do paliw

ogólnie to mówią że mineralny wogóle jest zly dla diesla z turbina,ponieważ jest zagęsty.było dużo na ten temat ale jaka jest prawda.moim zdaniem najlepszy jest półsyntetyk.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.