Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2018, 14:26   #1
Klakia
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: małopolskie
Model: S-max Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie czy pasuje silniczek do fotela z przedlifta?

Witam,
Nie działa regulacja wysokości fotela pasażera - silniczek tylko poruszy śrubą (nie słychać by nadal pracował) więc planuję wymienić silniczek razem ze śrubą regulująca. Ale na aukcjach są silniczki z kodem części 405.027 i L0077529 jednak moim jest dodatkowe oznaczenie AD 01 a w możliwych do kupienia najczęściej AC 04 (wg sprzedawcy silniczek z przedlifta). Czy te dodatkowe oznaczenia części oznaczają, że nie będzie pasować do mojego poliftowego s-maxa? Mimo poszukiwań nie znalazłem ani na forum ani w internecie czego dotyczą te oznaczenia.

Klakia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 15:22   #2
kalachan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: małopolska
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: czy pasuje silniczek do fotela z przedlifta?

Witaj
Najczęściej zużywa się przekładnia napędzająca śrubę. Widziałem dorabiane z mosiądzu za ponad 100 zł.
Mam kompletny stelaż z silnikiem AC2.
Ja miałem w swoim AC 04 a w jednym przekładałem na Anglika ACO2. Żadnych widocznych różnic.
Wysłałem wiadomość na priva
kalachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 19:13   #3
Klakia
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: małopolskie
Model: S-max Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Re: czy pasuje silniczek do fotela z przedlifta?

Po wymianie siliniczka (dzięki forumowiczom za szybki odzew) mogę sam sobie odpowiedzieć na zadane pytanie :-)
Może komuś się przyda:
ostatnie oznaczenia (AC01 lub AD02), w moim przypadku nie miały żadnego znaczenia, wszystko pasowało, Obawiałem się, że może być to oznaczenie innego rodzaju wtyczki, ale także i one są identyczne.
Jednak mimo przeczytanych opinii na forum, że można takiej wymiany dokonać bez wymontowania fotela z auta kategorycznie twierdzę, że jest to niemożliwe, w fotelach z pełną elektryką (regulacja w 4 płaszczyznach) gdyż na jednym pęcie (ośce), który jest przykręcony śrubami do stelaża, zamontowane są dwa silniczki i tym samym demontaż jest możliwy wyłącznie poza autem. Mnie zajęło to prawie dwie godziny.
Klakia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.