Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2007, 11:33   #11
zelek31
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Opole
Postów: 20
Domyślnie

Problem moiże też tkwić w tym że masz za mało gazu w butli i na zakręcie przestaje gaz dochodzić i dlatego gaśnie. Sam mam podobny problem. Jeżeli jednak dzieje się tak również na postoju to radzę podjechać do gazownika na regulację, koszty są nieduże ok. 30 zł.

zelek31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2007, 15:38   #12
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie

A moze krokowiec pada.On jest odpowiedzialny za obroty i powinien podnieść je gdy kręcisz kierownicą
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2007, 19:55   #13
zelek31
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Opole
Postów: 20
Domyślnie

Czekam na odpowiedzi bo mam podobny problem tylko że u mnie dzieje sie to tylko przy skręcie w prawo. Natomiast na luzie wszystko jest ok.
zelek31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2007, 23:13   #14
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Cytat:
Napisał norbi333
A moze krokowiec pada.On jest odpowiedzialny za obroty i powinien podnieść je gdy kręcisz kierownicą
No ale krokowiec dziala tylko i wylacznie przy postoju/
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2007, 06:41   #15
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie

Cytat:
No ale krokowiec dziala tylko i wylacznie przy postoju/
Według mnie krokowiec cały czas odpowiada za obroty ,a nie tylko na postoju
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2007, 21:10   #16
pyton
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 199
Domyślnie

Na początku jak kupiłem Mndiego też miałem taki problem. jak wypinałem czujnik cisnienia wspomagania to obroty rosly, wiec stwierdzilem ze dziala, wymienilem krokowca i lipa az w koncu znalazlem ( przynajmniej czesciowo rozwiazanie problemu) okazalo sie ze kable do czujnika byly przetarte i czasem dzialal a czasem nie. I dlatego ciezko bylo znalesc w ktorym momencie to się działo. Teraz generalnie problem nie wystepuje, chociaz czasem przy skrecaniu obroty spadna ponizej 700 dzieje sie tak tylko podczas jazdy nigdy na postoju. Od ponad roku szukam przyczyny i zaleznosci co musze zrobic zeby obroty polecialy i niestety nie udalo mi sie tego rozwiazac hehmm
__________________
Pozdrawiam Jerzyk
MKI 1,6 16v
Uniden 520 PRO XL + AT 71 MAGNUM
pyton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2007, 22:32   #17
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie

T.T.T.M* więc przyzwyczajaj się :fcp16 :fcp27 :fcp27 :fcp27



T.T.T.M* - ten typ tak ma
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2007, 23:29   #18
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Cytat:
Napisał norbi333
Cytat:
No ale krokowiec dziala tylko i wylacznie przy postoju/
Według mnie krokowiec cały czas odpowiada za obroty ,a nie tylko na postoju
Ojj kolego nic o tym nie wiesz a piszesz. Zawor ten dziala wylacznie wtedy gdy przepustnica jest zamknieta, puszcza on powietrze i tyle. Zreszta co bede sie produkowal

Silnik krokowy
Silnik krokowy zaworu powietrza jest elementem wykonawczym, który jest wykorzystywany przez urządzenie sterujące do automatycznej regulacji prędkości normalnego i szybkiego biegu jałowego. Gdy przepustnica jest zamknięta, bardzo mało powietrza przedostaje się przez nią. Położenie przepustnicy nie będzie zatem miało wpływu na prędkość biegu jałowego.

W kolektorze wlotowym znajduje się boczny kanał, w którym ulokowano zawór. Zmiana położenia zaworu zmienia ilość powietrza przepływającego przez boczny kanał, co z kolei bezpośrednio wpływa na prędkość biegu jałowego.

Silnik krokowy jest sterowany przez urządzenie sterujące za pomocą dwóch uzwojeń silnika. Początki i końce obu uzwojeń zaczynają się i kończą w urządzeniu sterującym. Urządzenie sterujące, wysyłając impulsy sterujące do tych uzwojeń, może tak ustawić zawór, aby prędkość biegu jałowego odpowiadała wymaganej.

Po włączeniu obciążenia elektrycznego, takiego jak reflektory lub wentylator ogrzewania, prędkość biegu jałowego zmalałaby, gdyby nie urządzenie sterujące, które tak przestawia zawór napędzany silnikiem krokowym, by prędkość biegu jałowego się nie zmieniła. Podczas pracy zimnego silnika silnik krokowy tak ustawia zawór powietrza w bocznym kanale, by silnik pracował z prędkością odpowiednią dla „ szybkiego ” biegu jałowego. Po wyłączeniu silnika urządzenie sterujące najpierw zamyka otwór w bocznym kanale całkowicie (zapobiegając pracy silnika po wyłączeniu zapłonu), a następnie po kilku sekundach otwiera go nieznacznie, przygotowując do następnego rozruchu silnika.

Gdy pojazd ma prędkość większą od 25 km/h, zawór całkowicie odcina przepływ powietrza. Podczas hamowania silnikiem silnik krokowy otworzy boczny kanał i wpuści dodatkową ilość powietrza do kolektora wlotowego. Pomaga to zmniejszyć ilość CO i CH w spalinach podczas fazy hamowania silnikiem.

Wosp elektronika
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 16:30   #19
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomiscorpio
Ojj kolego nic o tym nie wiesz a piszesz. Zawor ten dziala wylacznie wtedy gdy przepustnica jest zamknieta, puszcza on powietrze i tyle. Zreszta co bede sie produkowal
Skoro ty jesteś taki mądry to bardzo dobrze.Może ja się czegoś od ciebie nauczę :fcp27
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 17:05   #20
gebus
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2014
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Spadają obroty przy skręcie kierownicy

Witam.
Jestem swierzym posiadaczem Mondeo MK3 i zauwazylem ze mam taki sam problem na luzie jak delikatnie poruszam kierownica na boki to obroty delikatnie faluja.
Moglby ktos podrzucic fotke gdzie dokladnie znajduje sie ten czujnik cisnienia od wspomagania??
gebus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.