Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2014, 06:22   #1
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Zalanie sprężarki klimy olejem.

Z gory przepraszam za bledy ale klawiatura mi szfankuje...

Do rzeczy...
Klimatyzacja manualna, juz dwa razy byla napelniana i uszczelniana i dalej miala nieszczelnosci...mam wrazenie ze facet to robi specjalnie.

Kuplem wiec sobie olej do sprezarki z dodatkiem UV i czynnik R134 w butli do samodzielnego napelniania. Nieszczelnosci zlokalizowane i usuniete a olej dozowalem razem z czynnikiem jakies 50gram.
Teraz chce nabic klime juz na gotowo ale nie wiem ile dac ostatecznie oleju, jak sprawdzc stan oleju w sprezarce i ile go dolac czy moze wymienic calkowicie na nowy a stary spuscic i jak to zrobic?.

endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2014, 07:05   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zalanie sprezarki klimy olejem.

Sprężarka to nie silnik, w niej sie nie sprawdza żadnego oleju.Olej jest dodawany do czynnika chłodzącego w odpowiedniej proporcji,ale to już wiedza tajemna, nie dla kierowcy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2014, 08:42   #3
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Odp: Zalanie sprezarki klimy olejem.

Etam tajemna...
Trzeba wyjąć sprężarkę i wylać olej a później dolać ilość według specyfikacji danej sprężarki przez korek wlewowy bądź komorę ssącą...żadna to tajemnica i jak ktoś kumaty to se da rade. Myślałem tylko, że ktoś z was zna prostszy sposób ale skoro nie to trudno.
A jeśli chodzi o podanie oleju razem z czynnikiem to robi sie to tylko gdy dobijamy czynnik brakujący...i założę sie że wiele warsztatów przy dobijaniu 100 gram czynnika nie dodaje oleju, a kilka razy dobić po 100 gram daje nam znaczny brak oleju w układzie.
Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących.
endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2014, 09:00   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zalanie sprezarki klimy olejem.

Idę o zakład, że nigdy w życiu nie widziałeś sprężarki klimatyzacji rozebranej na części. Ja w którymś swoim poście zamieściłem zdjęcia spreżarki w częściach. Gdybyś chciał sie potrudzić i odnależć, to nie pisałbyś o korkach, oleju, wylewaniu, zdejmowaniu, oczywiście jak masz jakie takie pojęcie o mechanice, nie tylko o komputerach. Nie piszę tego złośliwie, ale nie mogę czytać takich odkryc.

Poszukałem ja,
Post salom nr 6 z dnia 14 07 2013 r , g 14,36, temat założony przez -koksa-
Zatarta sprężarka klimatyzacji po wymianie rozrządu a brak ładowania.
Tam jest sprężarka w proszku.

Ostatnio edytowane przez salom ; 13-06-2014 o 09:24
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 08:20   #5
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Odp: Zalanie sprezarki klimy olejem.

Ten twój post nie ma nic wspólnego z moim postem.
A twoje stwierdzenie kto się więcej namechanikował w życiu jest delikatnie mówiąc niepoważne. Może ja i nie widziałem sprężarki w środku ale dam głowe że ty nigdy nie rozebrałeś na części silnika np. Cuminns, Deutz itp...a co to ma wspólnego?, oczywiście nic. Po prostu daję ci do przemyślenia, że każdy ma swoją dziedzinę tzw. "swoje zoo i swoje małpy".
A wracając do tematu, to chyba mi nie powiesz że nowa sprężarka nie jest zalewana olejem...że niby razem z czynnikiem?, dobre żarty...od razu by sie zatarła i były by kolejne zdjęcia w necie jak te do których mnie odesłałeś...tylko nie wiem w jakim celu.
endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 10:32   #6
Michal11041
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Ełk
Model: GALAXY mk3 / SHARAN
Silnik: 2.0 163PS / 1,9 TDI 116PS
Rocznik: 2012 / 2002
Postów: 259
Domyślnie Odp: Zalanie sprezarki klimy olejem.

Zadnego oleju nie spuszczaj. Przy każdej naprawie klimy dolewa się olej ponieważ nowy element jest suchy. Jak usuneleś nieszczelność to napełniaj i będzie dobrze
Michal11041 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 19:51   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zalanie sprezarki klimy olejem.

Cuminnsa nie , ale Deutza rozbierałem na złomowisku w Berinie w dawnych czasch, koło stanu wojennego, ale nieprzekonanych nigdy nie przekona.
Jeszcze raz piszę, że w sprężarce klimatyzacji nie ma żadnego oddzielnego smarowania, smarują się trące i obracające się części wewnatrz sprężarki tylko czynnikiem z dodatkiem oleju.
Na tym koniec, więcej się nie wypowiadam na ten temat.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 22:09   #8
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Zalanie sprezarki klimy olejem.

Cytat:
Napisał endriu.kom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeśli chodzi o podanie oleju razem z czynnikiem to robi sie to tylko gdy dobijamy czynnik brakujący...i założę sie że wiele warsztatów przy dobijaniu 100 gram czynnika nie dodaje oleju, a kilka razy dobić po 100 gram daje nam znaczny brak oleju w układzie.
Bzdury opowiadasz.
Jeżeli podłączamy kombajn ustawiony na automat to ściąga on cały czynnik wraz z olejem (zwykle nie dużo ,do 20g).
Następnie po nabiciu czynnikiem do odpowiedniej ilości , dodaje olej , z automatu zwykle jest ustawione to co ściągnął z czynnikiem + 10g.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 21:50   #9
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: Zalanie sprezarki klimy olejem.

To może ja coś napiszę.
Jak sądzę sprawa rozbija się o sprężarkę z Galaxy AUY. Jest to tłokowy Sanden SD7v16. Posiadają one korek spustowo-zalewowy. Przyjmuje się dla sprężarek tłokowych, że około połowy wymaganej ilości oleju dla danego układu pozostaje w skrzyni "korbowej". Dla Galaxy 1,9 tdi 115km układ z jednym parownikiem powinno być 135 ml oleju czyli w sprężarce 60-70ml.
Błędem jest dodawanie przy każdej obsłudze układu więcej oleju niż to co zostało odzyskane. Potem po kilku serwisach mamy 50% więcej oleju, słabsze chłodzenie, wyższe ciśnienie skraplania, uszkodzenia zaworów regulujących wydatek itp.
Pozdrawiam
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.