Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2005, 00:10   #1
pyton
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 199
Domyślnie podwójne ryglowanie-gdzie impuls??

Witam
Dziś w moim mondku pojawił sie alarm Magicar 440, wszystko super pięknie tylko że pan elektryk siedział 2 godziny rozebrał dzwi coś tam majstrował i stwierdził że nie ma pojęcia jak zrobić żeby działało podwójne ryglowanie, stwierdził że w oplach czy tez VW Podwójne ryglowanie jest na jednym przewodzie a tu jest przy zamku 5 przewodów gdzie przy przekreceniu kluczyka w prawo na 3 występuje małe napięcie i nie za bardzo wie jak to zrobić, hmm pochwaliłem mu się że mam super znajomych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na grupie forda i oni z pewnościa doradza co i jak zrobić żeby ryglowanie działało. Więc jesli ktoś mógłby podać przepiś jak dokładnie się wpiąc to będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

__________________
Pozdrawiam Jerzyk
MKI 1,6 16v
Uniden 520 PRO XL + AT 71 MAGNUM
pyton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2005, 15:30   #2
deniro
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2005
Skąd: częstochowa
Postów: 79
Domyślnie

WITAM
Ten schemacik powinien ci wystarczyć
__________________
nasza nowa ludowa przyspiewka klubowa " ti ti ti ti benzynka zdrożała za cóż ja se bede w MONDIEGO wlewała ti ti ti ti ti tiri ti bęc "
deniro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2005, 16:22   #3
waldezk
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 16-09-2004
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MkI
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 246
Domyślnie

Ooooo widzę że mój schemacik robi furorę pośród magicarowców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pyton, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz troszkę opisów, jak byś chciał sprawdzić elektryka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Waldek.
waldezk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2005, 16:52   #4
pyton
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 199
Domyślnie

Nie no ogólnie wszystko działa, nie bardzo jeszcze wiem jak działa funkcja "szukanie auta" bo nie ma żadnej reakcji jak wciskam 3sek guzik 1 no i nie bardzo moge właczyć alarm z wyłaczeniem czujników dodatkowych, no i wielkie dzięki za schemacik:-)

[ Dodano: 2005-12-09, 20:40 ]
Cytat:
Napisał deniro
WITAM
Ten schemacik powinien ci wystarczyć
No super dziś elektryk popatrzył na schemat i stwierdził że sam by do tego szybko nie doszedł, tak ze wszystko działa tylko..... zaistniałą dziwna sprawa a mianowicie zamykam zamek wciskam 2 sek klawisz ryglowania słychac ciche chrobotanie w zamkach i czego wcześniej nie było w tylniej cześci auta tak jakby coś w zamku albo gdzieś z boku słychac takie samo chrobotanie jak przy zamykaniu centralnego hmm sam nie wiem co to moze byc. Dzwięk jest słyszalny tylko po wcisnieciu ryglowania hmmm
__________________
Pozdrawiam Jerzyk
MKI 1,6 16v
Uniden 520 PRO XL + AT 71 MAGNUM
pyton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2007, 14:17   #5
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie

ale w instrukcji alarmu jest napisane "2 kanał transmisji (otwieranie bagażnika)
Kiedy alarm jest włączony: Naciśnij przycisk trzeci pilota przez dwie sekundy. Bagażnik zostanie otwarty, czujniki klap i czujniki dodatkowe zostaną zablokowane, aby nie wzbudzić alarmu. Po zamknięciu klapy, czujniki zostaną ponownie włączone." W takim razie jak zarygluje drzwi to wyłączy się alarm według tego co jest napisane,a napewno wyłączy się czujnik wstrzasu i czujnik masy od klapy.
bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2007, 16:05   #6
pyton
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 199
Domyślnie

Nie wiem jak to jest u Ciebie, u mnie nie da sie otworzyć klapy bez wyłaczenia całego alarmu, znaczy da sie tylko że alarm się włączy. Generalnie u mnie działa to tak że:
1 uzbrajam alarm
2 wciskam guzik 2 kanału ( włacza sie podwujne ryglowanie)
A żeby otworzyć klape bez uruchamiania alarmu muszy wyłączyć cały alarm.
Piszesz o odłaczeniu czujek, u mnie jest taka opcja ale tylko jak załacze alarm i w ciagu 3sec wcisne jeszcze raz guzik od zamykania to mi alarm cicho piknie i wyłaczaja sie czujki dodatkowe jak ultradzwieki wstrząsówka. ale klapa i dzwi nadal sa "pod alarmem"
__________________
Pozdrawiam Jerzyk
MKI 1,6 16v
Uniden 520 PRO XL + AT 71 MAGNUM
pyton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2007, 16:36   #7
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie

Rozumiem ze masz magicara 440? Więc jak doryglujesz zamki cytuję "2 wciskam guzik 2 kanału ( włacza sie podwujne ryglowanie) " czujniki dodatkowe jak ultradzwieki wstrząsówka oraz klapy nie wyłączają się?
bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2007, 19:00   #8
pyton
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 199
Domyślnie

Cytat:
Napisał bumbum
Rozumiem ze masz magicara 440? Więc jak doryglujesz zamki cytuję "2 wciskam guzik 2 kanału ( włacza sie podwujne ryglowanie) " czujniki dodatkowe jak ultradzwieki wstrząsówka oraz klapy nie wyłączają się?
Oczywiście że nie, podwujne ryglowanie daje Ci tyle że nie otworzysz dzwi od środka ( za klamkę ) i klapy z auta, nie miało by sensu ryglowanie gdyby czujki sie wyłaczały.
__________________
Pozdrawiam Jerzyk
MKI 1,6 16v
Uniden 520 PRO XL + AT 71 MAGNUM
pyton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2007, 12:21   #9
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie

dzisiaj chciałem się zabrac za montowanie ,rozłożyłem fotki i schematy ze strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a tu niespodzianka,skrzynka bezpiecznikowa jest zupełnie inna niz na zdjęciu,
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie ma gdzie podpiąc drzwi -wyzwalanie masa.
czy muszę dostać się do krancówek czy gdzies jeszcze jest dostępna masa od krancówek ale na wierzchu.
Na tym zdjęciu widać ze dojscie jest bardzo łatwe i nie trzeba się gimnastykować a u mnie niestety jest trochę gorzej,wysuwa się szufladka ale nie do konca i jest niewygodne dojscie
bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2007, 22:28   #10
pyton
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 199
Domyślnie

Cytat:
Napisał bumbum
dzisiaj chciałem się zabrac za montowanie ,rozłożyłem fotki i schematy ze strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a tu niespodzianka,skrzynka bezpiecznikowa jest zupełnie inna niz na zdjęciu,
Obrazek

Nie ma gdzie podpiąc drzwi -wyzwalanie masa.
czy muszę dostać się do krancówek czy gdzies jeszcze jest dostępna masa od krancówek ale na wierzchu.
Na tym zdjęciu widać ze dojscie jest bardzo łatwe i nie trzeba się gimnastykować a u mnie niestety jest trochę gorzej,wysuwa się szufladka ale nie do konca i jest niewygodne dojscie
To mnie zaskoczyłeś, w zasadzie to ja sam nie montowałem swojego alarmu robił to elektryk ale cały czas widziałem co robił i mówiąć szczeże ani razu nie zaglądał do skrzynki z bezpiecznikami, wszystkie kabelki podłączał zaraz za lub przed jak kto woli orginalnym sterownikiem cntralki, do krańcówek dzwi wpinał się rónież koło orginalnej centralki, jedyne kabelki od niego dokładane to czujka otwarcia klapy wstrząsówka i ultradzwięki. Wszystko mu zajeło jakies 1,5h jedyny problem był z podłaczeniem ryglowania ale jak dostarczyłme mu schematy wszystkie jakie znalazłem na necie do alarmu to zrobił i to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
Pozdrawiam Jerzyk
MKI 1,6 16v
Uniden 520 PRO XL + AT 71 MAGNUM
pyton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.