Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2008, 17:30   #1
karolp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-11-2007
Postów: 18
Domyślnie dziwne buczenie!!!

Od pewnego czasu obserwuję w swoim focusie, gdy jest zimny (rano) dziwne (przytłumione) buczenie w silniku. Gdy autko się rozgrzeje to hałas znika. I tak np. gdy dojadę do serwisu to jest po problemie a oni nie wiedzą zbytnio co to i chcą ,żeby auto zostawić na noc lecz jest mi ono potrzebne. Może miał ktoś podobny problem i czy to coś poważnego???

__________________
karolp
karolp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2008, 22:59   #2
Robert D
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2008
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 44
Domyślnie Re: dziwne buczenie!!!

Też mam 1,8 TDDI. Podaj przebieg auta. Jaki masz olej wlany? Mój tez chwilę po odpaleniu chodzi głośniej. Ok.5 sek. Moze olej jest u ciebie zły.Jeżeli to nie trwa długo to norma na zmęczonym oleju. Myślę że kontrolki są spoko.pozd
Robert D jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 12:08   #3
karolp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-11-2007
Postów: 18
Domyślnie Re: dziwne buczenie!!!

przebieg mam 140 tyś. olej mam wlewany w/g instrukcji czyli ford formula (półsynt) i wymieniam co 10-15 tyś. myślisz, że to może być od oleju ?? ostatnia wymianę miałem w grudniu
__________________
karolp
karolp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 21:10   #4
Robert D
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2008
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 44
Domyślnie Re: dziwne buczenie!!!

Może być ale nie musi. Osłuchaj dokładnie. Czy rozrząd był robiony na czas.Wiesz rolka napinacza paska tak nieraz hałasuje, lub łożysko alternatora, pompy wody, ale to non stop robi.Jesli rozrząd nie był wymieniony to nie czekaj.
.
Robert D jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2008, 11:49   #5
karolp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-11-2007
Postów: 18
Domyślnie Re: dziwne buczenie!!!

rozrząd robiłem i mam na nim przejechane ok 8 tyś. teraz zaczynam podejrzewać alternator lub pompę wodną, czy to może być to??
__________________
karolp
karolp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2008, 10:13   #6
KR FORDZIARZ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-05-2008
Skąd: Kraków (małopolskie)
Postów: 9
Domyślnie Re: dziwne buczenie!!!

Miałem ten sam problem w moim 1.8 TDDI. W warsztacie powiedzieli mi, że to najprawdopodobniej pompa wodna lub napinacz paska rozrządu (rozrząd wymieniony przed 2 tys). Z czasem po jakimś tygodniu buczenie zanikło i jeżdżę dalej. Tylko gdy autko trochę postoi to przy ruszaniu cicho się odzywa ale zaraz cichnie. :fcp17
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam !!!
KR FORDZIARZ
KR FORDZIARZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2008, 07:14   #7
DarekU
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Model: FF II sport
Silnik: TDCI 1,8
Rocznik: 2005r.
Postów: 31
Domyślnie Re: dziwne buczenie!!!

Ja też tak miałem jak wy albo podobnie
Brzęczał przy zimnym silniku i na wolnych obrotach po nagrzaniu przechodziło, forumowicze różne rzeczy podpowiadali wszystkie możliwe wady silnika wymieniali a w ASO mało mnie nie wyśmiali auto na kilka dni chcieli bym zostawił
A było tak.
Otworzyłem maskę zapaliłem silnik na ucho znalazłem okolice brzęczenia znaczy na środku silnika blisko szyby. I dotknąłem tam wielkiej kostki z kablami (5 cm na 5 cm ogromna) i brzęczenie ustało podłożyłem kawałek plastiku pod tą kostkę która była przymocowana do jakiejś tam blachy i teraz jest ok.
Jak wam pomogłem to fajnie krzyna piwa się należy.
DarekU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.