Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2012, 19:09   #1
harmen
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 22-09-2012
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo
Silnik: 2.00
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Duże spalanie

Jestem świeżym posiadaczem Forda Mondeo Kombi 2007 2.0 Duratec 130 km TDCI. Skrzynia automatyczna. Co prawda jeszcze nie przestawiłem się bo wcześniej jeździłem małym autkiem. Do rzeczy. Kupiony samochód miał zamieniane oprogramowanie na polskie. Moje pytania:
1. pojawia mi się komunikat zmiany oleju mimo, ze olej był zmieniany 11 tys temu (przewidywana zmiana oleju za niecałe 9 tys km) -> czy to jest prawidłowe?
2. zatankowałem autko komputer wskazał zasięg 299 km (przejechałem po mieście jakieś 30 km) komputer wskazuje, że za 254 km do tankowania rozbieżność znaczna -. czy tak powinno być?
3. komputer wskazuje spalanie na poziomie 10,9 l/100 km (jak czytam, że po mieście użytkownicy maja spalanie 7,6-8,2 to mnie to zaczyna niepokoić
Proszę o pomoc

harmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 14:50   #2
Przem22
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-09-2012
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Cytat:
Napisał harmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. komputer wskazuje spalanie na poziomie 10,9 l/100 km (jak czytam, że po mieście użytkownicy maja spalanie 7,6-8,2 to mnie to zaczyna niepokoić
Proszę o pomoc
Witam. Ja też jako rodzinny samochód posiadam mondeo z końca 2009 roku (kombi, automat, 2.0 TDCI 143KM). Mam go od około pół roku i też w porównaniu do poprzedniego mondeo jaki miałem 2.0 115KM z 2003 roku spalanie dość mocno poszło mi w górę.

W poprzednim przy pomiarach przy dystrybutorze nie wychodziło więcej jak 8l/100km. przy jeździe w mieście. A nowe mondeo w tych samych warunkach to 11 l/100km.

Dlatego ja też trochę jestem zaniepokojony tym spalaniem. Czy to automat tak robi czy filtr DPF czy jeszcze coś innego?

Dlatego podam swoje spalanie według wskazań komputera. Wszystkich chętnych proszę o podobne zestawienie. Wtedy będziemy mieli porównanie:

bieg jałowy (P lub N) - 0,8 l/h
miasto przy średniej prędkości (według komputera) 19km/h - 11l/100km
trasa przy średniej prędkości (według komputera) 70km/h (spokojna jazda) - 6,8 l/100km.

To tyle. Należy jednak pamiętać że komputer wskazuje średnio o 1l mniejsze spalanie.
Przem22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 20:03   #3
harmen
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 22-09-2012
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo
Silnik: 2.00
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Pojeździłem kilak dni i chyba się uspokoiło. Komputerek wskazuje 6,1 l /100 km. Autko jakby siły nabrało dodam tylko, że nie tankowałem. Być może coś mu się przykleiło (ja to sobie tak tłumaczę) bo z delikatnego muła przepoczwarzył się w "dzika drogowego" ;p Mam nadzieję, że to już będzie normą.
harmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 20:39   #4
mstuning
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 30-08-2012
Model: bmw
Silnik: 530
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Cytat:
Napisał harmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojeździłem kilak dni i chyba się uspokoiło. Komputerek wskazuje 6,1 l /100 km. Autko jakby siły nabrało dodam tylko, że nie tankowałem. Być może coś mu się przykleiło (ja to sobie tak tłumaczę) bo z delikatnego muła przepoczwarzył się w "dzika drogowego" ;p Mam nadzieję, że to już będzie normą.
dzik drogowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dobre moim zdaniem dzik zaczyna się od 200koni w górę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja nie wierzę w takie spalania mam i diesla i benzynę różnica jest taka aby diesel spalił 6l muszę jeżdzić jak inwalida a benzynę łoję jak sukę i pali 15 (ale gazu jest to alternatywa)i tańszy w utrzymaniu żadne turbo wtryski pompy itp diesel jest dobry ale do kutraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdro
mstuning jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 07:35   #5
Przem22
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-09-2012
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Cytat:
Napisał harmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojeździłem kilak dni i chyba się uspokoiło. Komputerek wskazuje 6,1 l /100 km. Autko jakby siły nabrało dodam tylko, że nie tankowałem. Być może coś mu się przykleiło (ja to sobie tak tłumaczę) bo z delikatnego muła przepoczwarzył się w "dzika drogowego" ;p Mam nadzieję, że to już będzie normą.
No to gratulacje. Powiedź przy jakiej średniej prędkości pokazuje Ci to spalanie. I jeszcze jakie spalanie masz na biegu jałowym.
Przem22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2012, 16:03   #6
harmen
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 22-09-2012
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo
Silnik: 2.00
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Średnia prędkość 35 km/h ale w sobotę dolałem środek na przeczyszczenie wtrysków i teraz spalanie znacznie wzrosło 8,2 l/100 km. Proszę podpowiedzcie czy to tak ma być czy może powinienem coś sprawdzić. Może jakieś działania mogą poprawić to spalanie na niższe.
harmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 04:07   #7
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Spalanie rzędu 10-11 L w ruchliwym mieście i przy kilku km przejazdach w automacie jest normalne. To, że komputer zaczął Ci pokazywać nagle 6L to zapewne dzięki temu, że przejechałeś się gdzieś dalej i szybciej. Po wyzerowaniu znów pokaże Ci więcej w samym mieście.
Więcej tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez cysior ; 20-10-2012 o 04:10
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 23:20   #8
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Cytat:
Napisał harmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Średnia prędkość 35 km/h ale w sobotę dolałem środek na przeczyszczenie wtrysków i teraz spalanie znacznie wzrosło 8,2 l/100 km. Proszę podpowiedzcie czy to tak ma być czy może powinienem coś sprawdzić. Może jakieś działania mogą poprawić to spalanie na niższe.
Moż niedomyka się mały termostat i silnik jest niedogrzany,.
Nagrzewa się szybko?
__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2012, 11:49   #9
Przem22
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-09-2012
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Tak się zastanawiam jak porównać spalanie mojego autka z innymi. Wydaje mi się że spalanie na poziomie 11 l po mieście jest duże. Zresztą pewnie zależy to od tak wielu czynników (śr prędkość, ilość zatrzymań i startów ze świateł, przyśpieszanie itd.), że ciężko będzie dojść do sensownych wniosków.

Ale można zacząć od porównania spalania na biegu jałowym i na N przy wciśniętym hamulcu.

U mnie jest:
N - 0,8l/h
P - 1,4l/h po paru chwilach 1,0l/h

Pomóżcie panowie bo nie wiem czy dalej coś z tym robić czy odpuścić.
Przem22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 13:47   #10
mrletter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2012
Model: Obecnie Mondeo MK3 2,0 TDCi 115 2002 r automat
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Cytat:
Napisał MaroX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moż niedomyka się mały termostat i silnik jest niedogrzany,.
Nagrzewa się szybko?
Witam. Mogłby kolega coś wiećej o tym małym termostacie (gdzie jest ulokowany). No bo tez wydaje mi się że Mondek zbyt dużo pali. Srednia 11,5 przy naprawdę lekkiej jeździe pomieście. Na trasie 350 km tez bez szaleństw 7,5. Tylko ja mam coś z temperaturą. Ciężko osiąga normę a jadąc na trasie wskazówka potrafi spaśc na pierwszą kreskę.
W środku z nawiewów też zbyt gorące powietrze nie leci.
mrletter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.