Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2010, 22:01   #1
piteer79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: Białystok
Model: Transit 2.4 Jumbo
Silnik: 2.4
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie koło dwumasowe czy sztywne

zaczyna mi się sypać dwumasa i zastanawiam się czy wymienić koło dwumasowe na sztywne w transicie z silnikiem 2.4 czy lepiej sobie odpuścić i zostać przy dwumasie, w warsztacie w którym naprawiam auto odradzają mi montowanie koła sztywnego twierdząc, że może posypać się skrzynia od powatających drgań, może ktoś zastąpił dwumasę sztywnym, jestem ciekawy jak ono się sprawuje jak jest różnica w jeździe i czy są jakieś skutki uboczne montowania kół sztywnych czy wystąpiły jakieś niepokojące objawy?

piteer79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 08:55   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Zdania są podzielone. Do niektórych modeli Transitów Ford nawet oficjalnie proponuje zamienniki na zwykłe koło. Ale nie do 2,4l.
Po jakim przebiegu pada ci teraz ta dwumasa?

Ja osobiście założyłbym dwumasę, a dlatego bo nigdy w życiu nie miałem tak przyjemnego sprzęgła jak na dwumasie...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 21:41   #3
piteer79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: Białystok
Model: Transit 2.4 Jumbo
Silnik: 2.4
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

dziś nastąpił nagły koniec dwumasy, a padła przy 270 tys pewnie pochodziłaby dłużej ale je dojechałem tej zimy jak się kilka razy zakopałem, zgadzam się jazda jest przyjemna ale zimą trzeba uważać żeby nie rozwalić dwumasy
piteer79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 17:19   #4
kwiatek258
ford::amateur
 
Imię: rafal
Zarejestrowany: 17-05-2013
Skąd: dąbrowa górnicza
Model: ford transit
Silnik: 2400
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

mam transita 2,4 jumbo 125 koni. 2003 rok.założyłem sztywne koło i po 3 miesiącach mam do wymiany ponownie sprzęgło i skrzynie do roboty,odradzam wszystkim nie dajcie się namówić na sztywne koło różnica 500zł.ale potem dochodzi robota skrzyni.i wymiana kolejnego sprzęgła.
kwiatek258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2013, 15:54   #5
mm666
ford::average
 
Avatar mm666
 
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: rz-ów
Model: Transit
Silnik: 2,4tddi
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

xx tys km na sztywnym i nic się u mnie nie dzieje (a lekko auto nie ma, bo to wywrotka na bliźniakach)
mm666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2013, 22:00   #6
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Jak Ktoś 1/2 życia Starem jeździł to woli sztywne ... Inny jednak 2 masę, bo ma tenisówki zamiast traperów. Ja dużo w terenie biegałem i osobiście wziąłbym sztywne. Ale w trasę lub z ludźmi zdecydowanie 2M !!!
To tak jak z Babami jeden rude, drugi szkieletory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 10:58   #7
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Byłem ostatnio na szkoleniu SACHS i generqalnie sprawa wygląda tak...że uszkodzona dwumasa powoduje zmienę kata wtryskuwiększe spalanie- błedne sygnały z czujnika), a najgorsze jest to że przenosi wibracje na wał do tego stopnia, że czesto kończy się na wywaleniu 4 korby i remontu silnika....i co ciekawe ostatnio były dwa auta u Nas w których panewki wytłukło a klienci jeździli wcześniej długo na rozsypanej 2M.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 11:39   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał AdamJ. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że czesto kończy się na wywaleniu 4 korby i remontu silnika..
Hm... U mnie właśnie niedawno wywaliło czwartą korbę i skończyło się wymianą silnika - ale dwumasa wyglądała jeszcze porządnie - nawet się zastanawiałem, czy nie zostawić starej...
Najczęściej poważna awaria powstaje przy nawarstwianiu przez dłuższy czas się dwóch lub więcej przyczyn, które razem wzięte prowadzą do katastrofy, np wypracowana dwumasa i lejący wtrysk z długotrwałym spalaniem stukowym...

Problem w tym, że współczesne silniki - zwłaszcza diesle - to są osoby specjalnej troski (osoby - bo żyją własnym życiem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 09:03   #9
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Re: Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał AdamJ. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem ostatnio na szkoleniu SACHS i generqalnie sprawa wygląda tak...że uszkodzona dwumasa powoduje zmienę kata wtryskuwiększe spalanie- błedne sygnały z czujnika), a najgorsze jest to że przenosi wibracje na wał do tego stopnia, że czesto kończy się na wywaleniu 4 korby i remontu silnika....i co ciekawe ostatnio były dwa auta u Nas w których panewki wytłukło a klienci jeździli wcześniej długo na rozsypanej 2M.
A jak się to ma, do zamiany 2masy na 1masowe koło zamachowe? Czy 1mas nie będzie powodował przekłamań itd...?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 09:19   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Re: Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał JohnLenin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zy 1mas nie będzie powodował przekłamań itd...?
To jest temat na pracę doktorską.
Szkoda tylko, że producenci robią eksperymenty naukowe kosztem... klientów.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.