Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2010, 21:35   #1
boro2511
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Kombi MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Pol-Motors Wrocław-UWAŻAJCIE!!!

Witam kolegów,
opiszę Wam sytuację, jaka dzisiaj mi się przytrafiła. Wczoraj wieczorem zauważyłem mokrą plamę pod autem. Było już ciemno więc trudno było cokolwiek ustalić. Zapytałem żonę, która jeździ nim na co dzień czy używała klimy i okazało się,że nie. Poprosiłem ją aby nazajutrz po dojechaniu do pracy zwróciła na to uwagę. Żona potwierdziła,że faktycznie na parkingu pod biurem też pojawiła się plama. Kolega na jej prośbę "zanurkował" pod auto i powiedział, że przypuszczalnie jest to płyn z układu chłodzenia. Takowy został zakupiony i zalany do zbiornika wyrównawczego (faktycznie było ponieżej minimum).
Podejrzewając nieszczelność któregoś w węży zadzwoniłem do Pana Tomka u którego robiłem nieraz auto i byłem zadowolony-pytając o możliwość wymiany. Usłyszałem (co naturalne),że musi najpierw zobaczyć o który chodzi i wtedy potrzebny zamówi bo nie ma takich rzeczy u siebie na miejscu.
Pomyślałem-wężyk to wężyk, podjade do ASO (Polmotors był najbliżej) a ponadto serwisuje tam moja firma auta służbowe, bo kto jak kto, ale oni powinni mieć takie rzeczy od ręki. Byłem skłonny zapłacić nieco więcej, ale szybko mieć sprawę z głowy tym bardziej,że żona pracuje poza Wrocławiem i oddawanie auta do naprawy w tygodniu jest dla nas nieco kłopotliwe...
Pan w ASO bardzo miło mnie przyjął, polecił wjechać autem i stwierdził,że zaraz wszystko ustalimy. Podniósł maskę do góry-nic, na podnośniku-oprócz potwierdzenia,że faktycznie coś mokro nic również nie ustalił i stwierdził,że trzeba jednak ściągnąć obudowę spod spodu auta co wiąże się z otworzeniem zlecenia za 80 PLN. Pomyślałem-trudno co zrobić, jak już tu jestem to niech będzie moja strata. Zgodziłem się. Pan zaprosił mnie do papierkowej roboty, zaproponował kawe i kazał uzbroić się w cierpliwość nie trwającą dłużej niż 30 minut.
Po jakichś 20 minutach poprosił mnie i zawyrokował:"Padła pompa wodna a koszt jej to 1200(?) PLN. Możliwe też że jak się ją rozbierze to będzie konieczność wymiana pompy wspomagania,która ponoć jest z nią jakoś połączona. Jej koszt z kolei to 1500(?). Wszystko rzekomo już po upuście. Jako,że 9 lipca planowałem z rodziną wyjazd nad morze, informacja ta ścieła mnie z nóg. Kazałem wszystko poskładać, uiściłem 8 dych i nieco załamany udałem się do domu.
Postanowiłem u Pana Tomka potwierdzić ten wyrok. Zadzwoniłem do niego, opowiedziałem mu o konieczności sprawdzenia pompy wodnej, która podejrzana jest jako przyczyna moich kłopotów. Na sam koniec, licząc,że coś tam może uda się zaoszczędzić zapytałem o koszt takiej pompy. Szok jaki przeżyłem nie da się opisać w jednym zdaniu. Otóż nowa (nie używana) pompa jest ponoć spokojnie do kupienia za niecałe 200 PLN. Gdy poinformowałem go ile Polmotors ją wycenił, Pan Tomek najpierw mi nie wierzył a potem był w równie dużym szoku jak ja po osłyszeniu tej ceny.
Jadę jutro do niego i jak okaże się, że pompa jest OK to nie popuszczę i pojadę do Polmotorsu po moje 80 PLN...
Zdziercy pieprzeni...:-(

boro2511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 18:05   #2
CzarnaMamba
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 42
Domyślnie Odp: Pol-Motors Wrocław-UWAŻAJCIE!!!

Rok temu wymieniłem amortyzatory z przodu KYB. Pojechałem do nich tylko na zbieżność, nie podając powodu. Po jej ustawieniu szanowny pan z obsługi przyniósł mi wykres komputerowy z korektami ustawień, przy okazji geometrii, siły hamowania... I koniecznie namawiał na wymianę wszystkich amortyzatorów bo już ledwo zipiąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skasowali 180 pln w promocji i tyle mnie widzieli.
CzarnaMamba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 18:09   #3
Pershingus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Wrocek
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.5
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pol-Motors Wrocław-UWAŻAJCIE!!!

Witam, wiem jak się kolega czuje ale trzeba podejść do tematu spokojnie, czy kolega ma diagnostykę z ASO na piśmie i czy diagnostykę warsztatu na piśmie. Jeżeli nie to będzie trudno. Czekam na info jak było.
Pershingus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 20:39   #4
boro2511
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Kombi MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Pol-Motors Wrocław-UWAŻAJCIE!!!

Witajcie,
Pan Tomek, u którego dziś byłem potwierdził konieczność wymiany pompy wodnej. Jej koszt (SKF) to niecałe 300 PLN. Są wprawdzie tańsze, ale zdecydowałem się na nią. Razem z wymianą 5 stówek. Przed urlopem to też nieco boli, ale i tak się cieszę,że to tylko tak się skończyło.
pzdr
boro2511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 22:13   #5
lotnik11
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus 3D
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Pol-Motors Wrocław-UWAŻAJCIE!!!

Pan Tomek doskonale orientuje się ile kosztują usługi Polmotorsu i Germazu bo tam pracował.
lotnik11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 21:32   #6
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pol-Motors Wrocław-UWAŻAJCIE!!!

czyli diagnozę trafną postawili co do pompy wody.nie ma co porównywać ceny skf do ceny oryginału w aso(chociaż poniosło ich).poza tym nie od dziś wiadomo,że ceny za usługi w aso są mocno przesadzone.


podejrzewam,że 1200zł było za kawęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 12:43   #7
clo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2015
Model: ford
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pol-Motors Wrocław-UWAŻAJCIE!!!

Ja miałem obawy po tych negatywnych opiniach o Pol Motorsie, ale w sumie ostatnio i tak do nich trafiliśmy z naszym autem (było najbliżej) i jesteśmy zadowoleni.
clo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 14:29   #8
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Pol-Motors Wrocław-UWAŻAJCIE!!!

Cytat:
Napisał boro2511 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,
Pan Tomek, u którego dziś byłem potwierdził konieczność wymiany pompy wodnej. Jej koszt (SKF) to niecałe 300 PLN. Są wprawdzie tańsze, ale zdecydowałem się na nią. Razem z wymianą 5 stówek. Przed urlopem to też nieco boli, ale i tak się cieszę,że to tylko tak się skończyło.
pzdr
Zapłaciłeś 80 zł za prawidłową diagnozę, podziękowałeś za usługę bo była za droga. Nie wiem gdzie ty widziałeś problem i na jakiej podstawie chciałeś odzyskać od nich te 80 zł ? No przykro mi ale tak uważam.
Ich prawo cenić się jako ASO z kosmicznymi cenami, Twoje prawo nie skorzystać. A że ceny w ASO najczęściej są z kosmosu powinieneś wiedzieć. Dla przykładu, zajechałem ostatnio do Germaza zapytać czy to prawda że wymieniają nieodpłatnie emblematy. Jasne że wymieniają, nie jest to żadna promocja ani akcja marketingowa ale wymiana gwarancyjna, ale dotyczy aut do 10 lat. Cena normalna takiego emblematu to 130 zł..
ASO i już.
Zdecydowałeś się na pompę SKF. Otóż, ja w lutym wymieniałem rozrząd z pompą i wstawiona została INA lub SKF. Byłem niedawno w pewnym nieautoryzowanym serwisie od Fordów bardzo tu chwalonym (nazwy nie podam bo znów będzie akcja że kryptoreklama) i odkryli że zaczyna mi pompa wody przeciekać..na razie obserwuję.
Usłyszałem od nich, że przejachali się i na SKF i na INA jeśli chodzi o pompy wody (dużeo reklamacji) i teraz stosują inne.

Ostatnio edytowane przez Luttek ; 01-09-2015 o 14:32
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2015, 12:29   #9
silko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2015
Model: Mondeo
Silnik: -
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pol-Motors Wrocław-UWAŻAJCIE!!!

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli diagnozę trafną postawili co do pompy wody.nie ma co porównywać ceny skf do ceny oryginału w aso(chociaż poniosło ich).poza tym nie od dziś wiadomo,że ceny za usługi w aso są mocno przesadzone.


podejrzewam,że 1200zł było za kawęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, ale zawsze w takich zakładach masz gwarancję na wykonana usługę plus jeszcze części zazwyczaj ma się praktycznie od ręki. No i maszyny do diagnostyki. Ja Pol Motors odwiedzam już długi czas, zazwyczaj z motocyklem, bo już mam leciwy i na razie nie mogę narzekać.

Ostatnio edytowane przez silko ; 17-09-2015 o 11:54
silko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2015, 14:41   #10
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pol-Motors Wrocław-UWAŻAJCIE!!!

Cytat:
Napisał silko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale zawsze w takich zakładach masz gwarancję na wykonana usługę plus jeszcze części zazwyczaj ma się praktycznie od ręki. No i maszyny do diagnostyki. Ja Pol Motors odwiedzam już długi czas i na razie nie mogę narzekać.
W tych czasach wszędzie masz części praktycznie od ręki więc Aso łaski nie robi. Co więcej hurtownie bez problemu dowożą je do zakładów.

Autor tego tematu napluł na Pol-motors, a okazało się,że dobrą diagnozę postawili.

Co do gwarancji, o której napisałeś....
Ja jeżdżę do mechanika co za robotę bierze 50zł i daje gwarancję, Ty w Aso płacisz za to samo 500zł i też masz gwarancję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Twój wybór

Kupowałem w Aso końcówki drążków po 100zł/szt. W pudełku były końcówki TRW(w sklepie po 50zł/szt)
Tarcza hamulcowa 260zł/szt, a w sklepie 110zł/szt.

Z innej beczki....Aso Peugeot:
Za 20cm przewodu gumowego do odmy ponad dwieście złotych. Identyczny przewód w sklepie motoryzacyjnym dostałem za darmo, a metr kosztował chyba 3zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do samego Pol-motors to uważam ich za dobry serwis. Nie raz tam kupowałem części i też swego czasu serwisowałem auto. Zawsze robota była zrobiona dobrze. Niestety finansowo wypadają tragicznie.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.