Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2010, 17:27   #101
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nidogrzewanie się silnika MKIII TDDI 115KM

witam
mam podobny problem, tylko ze u mnie w TDCI 130KM zauwazylem ze od 2-3 dni przy temp spadajacej ledwo do -3 stopni silnik ledwo sie nagrzewa do 1/4 przy wiekszych predkosciach, przy mniejszych temp spada, tydzien przed swietami jak bylem w niezaleznym serwisie forda by wymienic wszystkie filtry powiedzialem by sprawdzili plyn chlodniczy czy jest dobry bo auto zostalo sprowadzone z luxemburga i okazalo sie ze plyn jest dobry. sadze ze bede musial wymienic te termostaty,zastanawiam sie tez nad czujnikiem.

pozdrawiam i zycze szerokosci w nowym roku

llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 06:21   #102
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Nidogrzewanie się silnika MKIII TDDI 115KM

Ja opisze swój problem z jakim się uporałem. Najpierw wymiana małego termostatu i nic, potem dużego też nic.Po tym wszystkim wymiana płynu w chłodnicy też nic, więc zadzwoniłem już do mechanika zajmujący się fordami a on przeprogramował mi komputer i wszystko oki.Wcześniej tez mi temp dochodziła do 1/4 skali i opadała do prawie 0.Teraz nieważne czy jadę wolno czy stoję na światłach temperatura jak wejdzie na środek skali to stoi jak gwoździem przybita. Teraz szybko sie nagrzewa i po ok. 5km może do 10km max wskazówka jest na środku skali przy temperaturze na zewnątrz -11. Dodam że dzwoniłem do ASO a oni nic nie wiedzieli że jakikolwiek komputer trzeba przeprogramować tylko upierali się przy termostatach, więc za bardzo to douczeni nie byli.

Ostatnio edytowane przez nkluivert ; 04-01-2010 o 06:25
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2010, 22:14   #103
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nidogrzewanie się silnika MKIII TDDI 115KM

witam
dzisiaj przy jeździe po mieście zauważyłem taką sytuacje mianowicie jak jade z wyłączoną klimą to silnik powoli ale się nagrzewa do odpowiedniej temp,jak tylko włączę klimę to strzałka nagle spada w okolice 1/4 a z czasem prawie do 0.(temp na dworze oscylowała w granicach od 0 do -3)
teraz pytanie do kolegów czy ktoś wie co to może być?czy to wina któregoś termostatu czy może trzeba jak mowił "nkluivert" trzeba przeprogramować komputer??
bylem juz nawet w ASO w Gdańsku zapytać się ile kosztują te termostaty i zaśpiewali mały jak i duży w okolicach 80-100zl.
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 08:57   #104
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Nidogrzewanie się silnika MKIII TDDI 115KM

nkluivert, sądzę, że przeprogramowanie polega na podwyższeniu temperatury silnika, przy której wyłączają się świece żarowe. Świece bowiem nie przestają pracować w momencie zgaśnięcia lampki, ale jeszcze jakiś czas po odpaleniu silnika, aż osiągnie on zadaną temperaturę.
Silnik teraz szybko ci się nagrzewa, ale powstaje pytanie - jak szybko wymienisz świece?....

W naszym klimacie wszystkie nowoczesne diesle powinny mieć dodatkowe dogrzewacze elektryczne lub paliwowe. Problem w tym, że do Polski importuje się prawie milion używanych samochodów rocznie, z czego większość z obszaru o umiarkowanym atlantyckim klimacie, gdzie nie występują kontynentalne wyże z mrozami -15 lub -20 stopni.
Tzw wersje skandynawskie diesli jakoś nie mają problemów z dogrzaniem silnika...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 12:56   #105
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Nidogrzewanie się silnika MKIII TDDI 115KM

tzn o jakie świece żarowe ci chodzi bo cię nie rozumiem?Świece żarowe są po to żeby nam ogrzać komorę cylindrów przed odpaleniem. Mam podgrzewacz dodatkowy do wody pod samochodem, który był już zamontowany w którym są 3 świece i na pewno są dobre bo je sprawdzałem a temp do jakiej ten podgrzewacz działa to 50 stopni. Jak mi mówił ten mechanik to właśnie jest jakiś błąd w oprogramowaniu i komputer wysyła błędne dane do licznika dlatego te falowania wskazówki są poniżej temp 5 stopni, mówił też że przez to mogła być jakaś turbo dziura. Wcześniej po wymianie tego co wcześniej pisałem nagrzewał się ale były falowania wskazówki temperatury, dochodziła do 1/4 skali a jak puściłem z gazu to opadała do 0 a po przeprogramowaniu problem znikł. Dodam też że samochód sprowadzałem z Francji sam osobiście od właściciela a nie z jakiegoś komisu.

Ostatnio edytowane przez nkluivert ; 06-01-2010 o 13:09
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 15:28   #106
filipwolsztyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Wolszty
Model: Mondeo mkIII
Silnik: TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nidogrzewanie się silnika MKIII TDDI 115KM

Kolego nkluivert moglbys podac jakies namiary na tego mechanika jakis numer tel abo adres ?
filipwolsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 22:24   #107
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Nidogrzewanie się silnika MKIII TDDI 115KM

To jest Zakład Mechaniki Pojazdowej, Kielce ul. Zalesie 119 tel. (41)3465522, gość zajmuję się tylko Fordami. Zadzwoń do niego i zapytaj co i jak a później daj znać.
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 11:12   #108
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nidogrzewanie się silnika MKIII TDDI 115KM

Witam
Po wymianie duzego termostatu zauwazylem, ze jak wskazowka temp przekroczy 1/4 to wlaczaja sie wentylatory silnika, czy to przypadkiem nie jest zbyt szybko na studzenie silnika?
Mechanior z jednego z warsztatow w Gdańsku powiedział ze tak powinno byc, ze to jest normalna temp pracy, ze kazde fordy tak maja. Nie chce mi sie to za bardzo wierzyć bo w focusie 1.8TDCI 100KM z 2003 mojego ojca wentylatory chlodzace silnika wlaczaja sie dopiero jak wskazowka stoi w pionie.
Czy ktos z was kolegow mial podobny przypadek?
Pozdrawiam
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 12:24   #109
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Nidogrzewanie się silnika MKIII TDDI 115KM

Wentylatory włanczają mi się jak w lato włączę klimę. Mondki mają raczej tendencje do niedogrzewania się. Może przepaliła Ci się wtyczka przy rezystorze wentylatorów chłodnicy. Jak przewody w niej się zewrą to wentylatory będą pracowały cały czas.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145

Ostatnio edytowane przez Luk@s ; 09-02-2010 o 12:28
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 19:45   #110
kubek86
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Mondeo MK 3 FL
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 54
Domyślnie Zmienna temperatura cieczy chlodzacej

Czesc!

Dzisiaj w trasie (3/4 autostrada reszta miasto) zauważyłem, że gdy tylko obroty silnika spadaly ponizej 2 tys. temperatura cieczy chłodzącej niemal w oczach ze środka skali spada do około 60 stopni. Powiem szczerze zaniepokoilo mnie to, poniewaz do tej pory jak silnik osiagnal temperature okolo srodka skali wskazówka stała jak wryta cały czas.
Czy powinienem sie tym martwic? Czy cos padlo (termostaty?). Spotkal się ktoś z czymś takim?
kubek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.