Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2010, 11:22   #11
KAROL 88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Załączający się wentylator

Dokładnie chodzi o wentylator chłodnicy znajdujący się pod maska samochodu, a klimatyzacja manualna.

KAROL 88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 13:10   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Załączający się wentylator

Wlasnie mam podobny problem, z tym, ze klimatyzacja jest pusta a wentylatory chlodnicy pracuja caly czas. Nie mialem za duzo czasu, zeby sie tym zajac (dopiero co poskladalem auto) ale wstepnie widze, ze w systemie jest tylko jeden czujnik temperatury plynu (nie widzialem nic na chlodnicy). Gdyby byl uszkodzony to by podawal zla temperature, wiec wnioskowalbym uszkodzenie modulu w klimie, przekaznik, alebo zwarcie. no chyba, ze masz wlaczona klimatyzacje...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 13:30   #13
gorgief
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Focus II
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Załączający się wentylator

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiec wnioskowalbym uszkodzenie modulu w klimie, przekaznik, alebo zwarcie. no chyba, ze masz wlaczona klimatyzacje...
też tak myślałem bo to samo mi się działo, ale ustawcie przełącznik Regulacji rozprowadzania powietrza w pozycji różnej od ustawienia tylko na szybę i wtedy sprawdźcie, powinna się klima wyłączyć.
gorgief jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 13:42   #14
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Załączający się wentylator

Cytat:
Napisał gorgief Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też tak myślałem bo to samo mi się działo, ale ustawcie przełącznik Regulacji rozprowadzania powietrza w pozycji różnej od ustawienia tylko na szybę i wtedy sprawdźcie, powinna się klima wyłączyć.
Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlasnie mam podobny problem, z tym, ze klimatyzacja jest pusta...
Klima sie w ogole nie wlacza...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 15:29   #15
gorgief
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Focus II
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Załączający się wentylator

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klima sie w ogole nie wlacza...
ale pisałeś, że wentylator na chłodnicy się włącza a w FFI tak jest.
gorgief jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 15:53   #16
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Załączający się wentylator

Cytat:
Napisał gorgief Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale pisałeś, że wentylator na chłodnicy się włącza a w FFI tak jest.
Napisalem, ze klima jest pusta. Auto odpalilem po ponad rocznym postoju na 2-3 minuty i nie ruszalem od tego czasu wiec sprawe wentylatorow zostawiam na pozniej (rozrzad i podobne byly wazniejsze). Ford ma dziwne rozwiazanie z klima, wiec i tak zaczne od zabawy pokretlami, ale patzac na to co jest wydaje mi sie, ze i tak problem lezy glebiej.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 17:51   #17
Piwko
ford::beginner
 
Avatar Piwko
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: DG
Model: Focus MK I
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Załączający się wentylator

Widze ze chyba to nie jest zaden problem tylko tak musi byc skoro dzieje sie też tak i mi.....
Piwko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 19:49   #18
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Odp: Załączający się wentylator

Kumpel mial podobny problem w peugeot 406 - wentylator uruchamial sie zupelnie bezsensownie badz pracowal caly czas (od razu po przekreceniu kluczyka, bez wzgledu na to czy zimny czy goracy silnik). Powodem problemu okazala sie instalacja elektryczna - gdzies cos bylo popekane i czasem obwod zamykal sie na chwile, czasem na caly dzien, poki nie wjechalo sie w wieksza dziure Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety nie pamietam dokladnie o jaka czesc instalacji chodzi, ale to chyba wszystko jedno skoro inne auto. Chodzi jedynie o to, ze moze w Focusie zdarzaja sie podobne 'kwiatki' i nalezy dokladnie sprawdzic instalacje.

Kumpel wczesniej sprawdzal wszystkie mozliwe czujniki, oczywiste polaczenia, sam wentylator - i nic. Byl u elektryka i nic nie wyszlo. Dopiero z zaprzyjaznionym mechanikiem zabrali sie we dwoch i w koncu znalezli pekniety kabelek. Niestety takie pierdoly sa zawsze najgorsze, mam nadzieje, ze u ciebie to cos prostego i oczywistego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 19:54   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Załączający się wentylator

Cytat:
Napisał RedHat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Wiesz, do tego, ze to elektryka to doszedlem. Teraz "tylko" trzea dojsc gdzie. Problem w tym, ze kazde auto jest inne, Opel np ma nawet 4 czujniki temperatury cieczy, Focus jak widze jeden, wiec nie ma uniwersalnego rozwiazania.
A jezeli chodzi o przetarte lub zasniedziale przewody to najlepiej po prostu ruszac wiazka. Jezeli cos sie wylaczy/wlaczy to na tym odcinku trzeba szukac. Ja na razie nie szukam, bo wazniejsze bylo uruchomienie silnika. Pewnie jak poskladam to sprawdze.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 20:17   #20
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Odp: Załączający się wentylator

No wiec zadzwonilem do tego kumpla i u niego powodem byla dokladnie masa na akumulatorze + bitron. Sama masa ani sam bitron nie pomagal, dopiero obie rzeczy na raz rozwiazaly problem.
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.