Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2010, 12:27   #1
ufbury
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Spryskiwacze szyb

Witam.
Przeczytałem chyba już wszystkie posty apropo spryskiwaczy na tym forum i nie znalazłem nic podobnego do mojego problemu. posiadam focusa z 1999r
Dzieje się takGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.:
Przed falą mrozów i śniegu spryskiwacz przestał "lać" płynę na szybę czasem trochę plunął, ale ogólnie nie lał. Silniczek/pompka pracował, słychać było jak się męczy ale bez efektu.
Sprawdziłem wężyki i dysze i nic nie było zapchane.
Potem przyszły mrozy i przez to ze nie używałem spryskiwacza zapomniałem wlać zimowy płyn, więc zamarzło... po odtajaniu, spryskiwacz zaczął działać!
na początku lekko pryskało na szybę ale po strumieniu było widać jak ciśnienie rośnie i działał bez zarzutu. upuściłem płyn letni, zalałem zimowym i następnego dnia znów nie działa... wycieraczki bez problemu i przód i tył a spryskiwacz przestał...nie wiem czy przyczyną jest temperatura? czy jakieś inne zakłócenia to powodują?

Dzięki za ewentualną pomoc

ufbury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 12:34   #2
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Odp: Spryskiwacze szyb

Czesc,

Po zalaniu zimowego dalej jest tak, ze slychac pompke ale nic nie leci? Czy teraz juz w ogole jej nie slychac ?
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 12:35   #3
ufbury
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Spryskiwacze szyb

na samym początku było słychać, teraz nie słychać, mróz nią steruje?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ufbury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 12:52   #4
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Odp: Spryskiwacze szyb

W takim razie jest kilka mozliwosci :
1. tandetny płyn zimowy, ktory zamarzl - wtedy wlasnie nie slychac pompki. Tez mi ostatnio zamarzl (akurat letni) i tez nie bylo pompki slychac.

2. Jesli trzymales przycisk bardzo dlugo 'bo moze sie przepchnie' to a) jesli nie slychac to pompka mogla zdechnac b) jesli slychac to moze wypadl z niej wezyk (wtedy plyn by sie lał bokiem i byloby widac pod samochodem)

3. Jesli slychac, a nic nie leci i przewody drozne, mozliwe, ze zapchane jest sitko przy pompce - trzeba ja wyciagnac zeby zobaczyc jak to wyglada.

4. Zdarza sie, ze przycisk na manetce sie psuje...

5. Bezpiecznik? Ale to chyba ten sam co od wycieraczek, wiec jesli wycieraczki chodza, to pompka tez powinna.

Wiecej grzechow nie pamietam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na zime warto kupic koncentrat do spryskiwaczy, np. taki : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wlac go, dolac do pelna zwyklego plynu zimowego i zadna zima go nie ruszy poki nie pojedziemy na Syberie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 12:59   #5
ufbury
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Spryskiwacze szyb

Dzięki za odpowiedź.
Płyn jak to płyn, przycisk trzymałem długo, więc jest ryzyko zdechnięcia pompki. Możliwe jeszcze to sitko, ale jak tam się do niego dobrać? od dołu samochodu?
co do przycisku, to jeśli byłby popsuty to wycieraczek też by nie włączył a wycieraczki się włączają tak jak zawsze ze spryskiwaczem ale bez płynu:/
Bezpiecznik ok.

Dzięki za informacje, postoi przez weekend w garażu, to zobaczę co się będzie działo, posprawdzam też to sitko.

Pozdr
ufbury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 13:19   #6
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Odp: Spryskiwacze szyb

wg mojej najlepszej wiedzy pompka jest przy zbiorniku, wiec zeby dostac sie do calosci musisz zdjac przednie koło od strony kierowcy, a nastepnie nadkole i wtedy bedzie dostep do wszystkiego co trzeba.

Jak juz naprawisz, napisz co bylo przyczyna usterki. Info przyda sie dla potomnych.

Pozdr. i powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 16:02   #7
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Odp: Spryskiwacze szyb

Cytat:
Napisał ufbury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silniczek/pompka pracował, słychać było jak się męczy ale bez efektu.
Kolego chyba miałem podobny problem ze spryskiwaczem -nawet latem działał jak chciał.Raz spryskiwał szybę innym razem nie.Trochę to trwało i denerwowało-sprawdzałem wszystko-dysze ,przewody,oprócz pompki spryskiwacza.
Po wyjęciu pompki spryskiwacza,rozebrałem ją i się okazało ,że jest tak skorodowana-że nic nie można już z nią zrobić.Po wymianie wszystko działa sprawnie.
Być może i u ciebie pompka spryskiwacza padła-gdzieś czytałem ,że to częsta dolegliwość.
Ja kupiłem na szrocie od mondeo II-wszystko pasuje,oprócz wyjść na przewody-ale to nie problem.
Powodzenia.
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 16:37   #8
Dragonfly
ford::average
 
Avatar Dragonfly
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Włocławek
Model: Jeep
Silnik: o zapłonie iskrowym
Rocznik: 2014
Postów: 188
Domyślnie Odp: Spryskiwacze szyb

Cytat:
Napisał ufbury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
upuściłem płyn letni, zalałem zimowym i następnego dnia znów nie działa... wycieraczki bez problemu i przód i tył a spryskiwacz przestał
Rozumiem, że z tyłu spryskiwacz leje?
Czy po wlaniu zimowego, przepompowałeś trochę, by letni wyleciał?
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Dragonfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 16:48   #9
pawello99
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2008
Skąd: RZ/DW
Model: Focus, Focus II
Silnik: 1.6, 1.8 tdci Platinium X
Rocznik: 1999, 2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Spryskiwacze szyb

Resztkę letniego masz w przewodach i znowu zamarzło - jeżeli nie wypryskałeś przed wymianą!!
pawello99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 17:23   #10
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Spryskiwacze szyb

To co kolega wyżej pisze to prawda. Ja też tak miałem tydzień temu. Pojechałem do brata i zostawiłem auto na 8 godz. po wyjechaniu więcej wypryskałem płynu. Postanowiłem, że zrobię dolewkę. Jakie było moje zdziwienie, gdy jeszcze do zbiornika weszło ponad litr płynu. Tak że trzeba więcej wypryskać bo nie wiadomo ile płynu letniego zostało. Ja też myślałem,że wszystko wyleciało, zawsze coś tam zostaje. Przy długim trzymaniu przycisku spryskiwacza istnieje możliwość uszkodzenia silnika, zalecane nie dłużej niż 10 s.
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.