Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2012, 08:46   #31
Damian
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Model: A
Silnik: B
Rocznik: C
Postów: 96
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Ten typ tak ma. Lać i nie przejmować się, niestety jest to bolączka konstrukcji tego silnika. Bardzo wiele aut z silnikami TDDi/TDCi ma podobne głuche stukanie. Powiedziałbym, że rzadko, który nie posiada takiego dźwięku. Jednak większość użytkowników po prostu na to nie zwraca uwagi. U mnie ten dźwięk jest słabszy, ale bardzo podobny. Słyszalny jedynie na zimnym silniku. Podobnie ma sąsiad, który jest w posiadaniu Focusa 1.8 TDDi. Rozmawialiśmy o tym dźwięku ładne 100kkm temu, i do dziś jeździ bez nasilania się tego dźwięku.

Damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 11:39   #32
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 184
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Cytat:
Napisał Damian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten typ tak ma. Lać i nie przejmować się, niestety jest to bolączka konstrukcji tego silnika. Bardzo wiele aut z silnikami TDDi/TDCi ma podobne głuche stukanie. Powiedziałbym, że rzadko, który nie posiada takiego dźwięku. Jednak większość użytkowników po prostu na to nie zwraca uwagi. U mnie ten dźwięk jest słabszy, ale bardzo podobny. Słyszalny jedynie na zimnym silniku. Podobnie ma sąsiad, który jest w posiadaniu Focusa 1.8 TDDi. Rozmawialiśmy o tym dźwięku ładne 100kkm temu, i do dziś jeździ bez nasilania się tego dźwięku.
Mowisz jak moj ojciec heh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mozliwe, ze ten typ tak ma, sam zrobilem na takim pukaniu od poczatku jak mam tego focusa jakies 40 tys i puka tak samo przez caly czas, ale nie wierze za jak nasze fordy byly nowe to tez tak pukaly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec cos to pukanie musi powodowac. Osobiscie juz sie do tego przyzwyczailem ale bez niego silnik pracowalby o polowe ciszej na wolnych obrotach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jestem uparty wiec jak mi sie nie znudzi to bede szukal przyczyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiscie rozsadnie bez ladownia kasy o ile to bedzie mozliwe, bo z drugiej strony ciagle grzebac w aucie, ktore jest sprawne bo przeciez jezdzi jest tez troche bez sensu...
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 12:50   #33
Damian
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Model: A
Silnik: B
Rocznik: C
Postów: 96
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Tak, tylko chodzi o nakład pracy i finansów w stosunku do problemu jaki trapi ten silnik. Sam widzisz, przejechałeś 40kkm i fatalnych skutków tego postukiwania nie ma. Oczywiście, jak masz pieniądze i czas, można rozbierać silnik... tylko czy ma to sens biorąc naturalnie pod uwagę, że nie jest to pojedynczy incydent występujący w tym silniku. Co do pracy o połowę ciszej, trochę za pewne to stwierdzenie. Istotne jest, że odgłos występuje tylko na zimnym silniku, do tego przeważnie nie jest aż tak głośny jak na filmach. Nagrywając "wysokiej klasy" sprzętem video typu telefon komórkowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niektóre dźwięki mogą wydawać się głośniejsze, niektóre bardziej ciche.
Damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 20:38   #34
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

dzisiaj panowie sprawdzilem u siebie czy wystepuje te pukanie, z perspektywy otwartej maski i z kanalu od spodu , u mnie tego nie slychac , oczywiscie silnik byl zimny
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 09:40   #35
_KILER_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: Focus MK1
Silnik: 1.9 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem posiadaczem Forda Focusa TDDI rocznik 2001 z przebiegiem 205t/km
Chciałbym się dołączyć do tej rozmowy ponieważ w moim silniku występuje dokładnie to samo zjawisko co na filmie u kolegi hammer404 ( pierwszy post )
Dodam , że oprócz tego miarowego dosyć miękkiego stukania z silnikiem jest wszystko w jak najlepszy porządku. Autko pali w każdych warunkach przyspiesza jak należy rozpędza się do właściwych prędkości. Jest to moje drugie auto z tym silnikiem do którego mam ogromny sentyment z racji swojej niezawodności której doświadczyłem przy pierwszym aucie.
Dla osoby która ma to auto po raz pierwszy takie stukanie może sprawiać wrażenie czegoś zupełnie normalnego ale nie dla mnie . W poprzednim aucie nie miałem takiego zjawiska a tu słyszę to wyraźnie i tym samym proszę o pomoc w diagnozie.
Dodam jeszcze że to zjawisko klekotania wpada w uch podczas przechodzenia z jednego biegu na drugi kiedy dochodzi do spadku obrotów silnika i chwilowego przejścia w stan biegu jałowego.
Jestem przed wymianą rozrządu i oleju , jak się uporam z tematem to dam znać czy coś się zmieniło.
_KILER_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 10:15   #36
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Witam. Nie wiem czy wniosę coś nowego do sprawy ale napiszę co wiem.
FF silnik 1.8 tddi 90 km rocznik 2000. Aktualny przebieg 300kkm.
Przy ok 240tkm nastąpiła kolizja zaworów z tłokami. Zrobiona głowica. Dół silnika nie ruszany - na zasadzie jak będzie ok to nie idziemy w koszty. Jest ok jeździ, pali przy -25 st.C. Oleju nie ubywa, płynu też.
Co się zmieniło po naprawie... ano właśnie takie głuche pukanie głównie na zimnym silniku i w okolicy biegu jałowego. Na pewno ma to związek z przyczyną naprawy. Sądzę, że wał/panewki oberwały przy kolizji i tak się to odzywa.
Oczywiście nie sugeruję, że każdy taki przypadek to jest silnik po kolizji, jedynie wskazuję kierunek poszukiwań i zjawisko przyczyna - skutek. Ja tego jestem pewien znam to auto przed usterki i widzę co jest po.
Nic z tym nie jest robione bo... silnik pracuje bez zarzutu.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 15:32   #37
_KILER_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: Focus MK1
Silnik: 1.9 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Zastanawia mnie jedna rzecz w tym co napisałeś a mianowicie jeżeli by dostały panewki i wał to najprawdopodobniej usterka jaka miała miejsce przy 240t/km znacząco pogłębiła by się . Czy silnik jest w stanie wytrzymać 60t/km z uszkodzonymi panewkami i wałem gdzie jego stan techniczny nie ulega pogorszeniu ? Nie mniej jednak są to pewne przypuszczenia co do których nie mamy 100% pewności . Dzięki za pewne wskazówki ale ciągle pozostaje pytanie co tak miarowo klekocze( stuka ) pomijając klekot samego TDDI ?
_KILER_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 20:16   #38
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 184
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Nie wiem czy wniosę coś nowego do sprawy ale napiszę co wiem.
FF silnik 1.8 tddi 90 km rocznik 2000. Aktualny przebieg 300kkm.
Przy ok 240tkm nastąpiła kolizja zaworów z tłokami. Zrobiona głowica. Dół silnika nie ruszany - na zasadzie jak będzie ok to nie idziemy w koszty. Jest ok jeździ, pali przy -25 st.C. Oleju nie ubywa, płynu też.
Co się zmieniło po naprawie... ano właśnie takie głuche pukanie głównie na zimnym silniku i w okolicy biegu jałowego. Na pewno ma to związek z przyczyną naprawy. Sądzę, że wał/panewki oberwały przy kolizji i tak się to odzywa.
Oczywiście nie sugeruję, że każdy taki przypadek to jest silnik po kolizji, jedynie wskazuję kierunek poszukiwań i zjawisko przyczyna - skutek. Ja tego jestem pewien znam to auto przed usterki i widzę co jest po.
Nic z tym nie jest robione bo... silnik pracuje bez zarzutu.
Głowica byla planowana?? Mam prosbe, jesli to nie klopot to sprawdz kolego ile zabkow ma uszczelka pod glowica ( wystrczy zajrzec pod maske ) u mnie oprocz tego, ze puka to caly czas delikatnie pulsuje mi pedal sprzegla, a pukanie dochodzi wlasnie z lewej czesci silnika, wiec moze to wina wysprzeglika albo docisk lub tarcza bo inna przyczyna drgan pedalu sprzegla to luz osiowy walu korbowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 21:43   #39
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

jak "bije" tylko na jalowym to skrzynie mozna wykluczyc, zostaje czesc sprzegla, kolo zamachowe a dalej uklad korbowo tlokowy. Moze ktoremus z panow szykuje sie wymiana sprzegla, to by moglo rozwiklac problem, ewentualnie mozna odpalic silnik bez skrzyni biegow, i posluchac.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 07:41   #40
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Cytat:
Napisał maciejka11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głowica byla planowana?? Mam prosbe, jesli to nie klopot to sprawdz kolego ile zabkow ma uszczelka pod glowica
tak na szybko z pamięci to są 3 ząbki, pewnie była planowana ale nie wiem na 100%, pamiętam tylko cenę... (spora suma). Głowica była cała robiona łącznie z nowym wałkiem.
Co do pulsowania sprzęgła to może i w tym przypadku też takie coś jest. Nie wiem od czego to jest. Sprzęgło ma oryginalne oprócz tarczy (koło, docisk i wysprzęglik nie ruszany) także pewne zużycie ma i może to być przyczyną pukania.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.