Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2010, 08:05   #1
tiki1981
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-11-2009
Model: Ford Focus II
Silnik: 2,0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2009
Postów: 17
Exclamation kontrolka świecy żarowej miga i gaśnie samochód

Witam
Mój nowy dzisiejszy problem jest następujący: pomimo dużego mrozu samochód 1,8 TDCI z 2004 roku odpalił za pierwszym razem bez problemu. Problem pojawił się po przejechaniu 25 km --> podczas jazdy zaczeła migać kontrolka świecy żarowej i samochód po 100 metrach zgasł. Po odczekaniu zapaliłem ponownie samochód ale historia śię powtórzyła po przejechaniu 100 metrów a dalej już lawetą do serwisu...... Co mogło się stać???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. swiece żarowe były wymienione 40 000 km wcześniej, filtr paliwa co 15000km a paliwo jest tankowane na jednej stacji choć ostatnio raz zatankowałem na innej stacji i nie wyjeździłem go do końca.... .

tiki1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 08:26   #2
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Odp: kontrolka świecy żarowej miga i gaśnie samochód

Czesc,

U mnie w takiej sytuacji byla to wina czujnika polozenia walka. Kosztowalo to ok 100zl i 5 minut roboty. Czujnik znajduje sie na pokrywie zaworow, wiec jest do niego mega latwy dostep. To jest najtansze, co moglo sie stac przy wymienionych objawach, wiec miejmy nadzieje, ze to jest to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam !
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 08:28   #3
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: kontrolka świecy żarowej miga i gaśnie samochód

Parafina zablokowała filtr paliwa. W serwisie powinni odczytać błąd pompy i zbyt niskie ciśnienie na CR. Rozmroź auto i zalej arktyczne paliwo. Polecam Statoil. Możesz też dolać depresator.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 14:29   #4
wojcikpat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2009
Skąd: Szczytno
Model: FOCUS FL mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: kontrolka świecy żarowej miga i gaśnie samochód

ja miałem podobnie w tamtą zimę (kiedy było -20 ~ -25 stopni mrozu) że autko albo gasło albo przechodziło w tryb serwisowy (i wtedy reakcja na pedał gazu była znikoma i zero przyśpieszenia).
Moje objawy przejechałem chyba z 20-25 kilometrów i się zaczęło: zapalona kontrolka świecy żarowej i albo tryb serwisowy silnika albo gasł.
okazało się po podpięciu do kompa że ropka lekko przymarzła i miałęm słabe ciśnienie na wtryskiwaczach i na pompie paliwa, jak mrozy ustąpiły to wszystko było elegancko i nic nie naprawiałem
wojcikpat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 09:21   #5
pete78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2007
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie Odpalam dziś rano i to samo...

Mam fokę mk1 2003 tdci 100KM, przebieg coś około 235kkm.
Odpalam dziś rano, mróz na pewno z -15 jak nie lepiej, wyjechałem z osiedla, wjechałem na szosę i jak tylko dałem bardziej gazu, zaczęła migać kontrolka świec, auto straciło moc i zgasło. Odpala normalnie, potem chwilę pochodzi, nie ma reguły ile, raz 3 minuty, raz 10 sekund i znowu zapala się kontrolka i gaśnie.

Zauważyłem, że jak jadę powoli na jedynce to jakoś jedzie (tak się dotoczyłem pod dom z powrotem...), ale jak tylko zacznę bardziej wkręcać silnik, to szybciej pojawiają się objawy i gaśnie.

Nigdy wcześniej nie miałem problemu z odpalaniem na mrozie, tzn. może nie odpalał za pierwszym razem, ale jak już odpalił to nie gasł i pracował równo.

Filtr paliwa zmieniany jakieś 1,5kkm temu, auto zalane do pełna goldem ze statoila, zawsze tankowane goldem albo innym lepszym olejem.

Dziwne, bo jeszcze wczoraj go odpalałem, też było zimno jak dziś i wszystko było ok.

Mam nadzieję, że to wina paliwa, a nie np. padł rozrząd (wymieniany ok. 50kkm temu...) czy coś innego grubszego...
pete78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 10:55   #6
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: kontrolka świecy żarowej miga i gaśnie samochód

Na pewno nie rozrząd. Wtedy silnik gaśnie i już nie odpala. Podłącz komputer i odczytaj błędy. Może to być czujnik położenia wałka rozrządu albo wału korbowego czy zawór regulacyjny ciśnienia CR, ale wymiana na ślepo jest bez sensu. Zapytaj jeszcze na Statoilu czy ten Gold był zimowy, bo jak od lata czekał w zbiorniku...
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 11:20   #7
pete78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2007
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie Odp: kontrolka świecy żarowej miga i gaśnie samochód

No więc tak, minęło parę godzin, ociepliło się znacznie, myślę, że jest jakieś -5 do -10.

Auto odpala prawidłowo, jak wkręcam na obroty to też wszystko jest ok, silnik nie gaśnie, kontrolka się nie zapala, mam nadzieję, że to wina paliwa, ewentualnie paliwa+niskiej temperatury...
pete78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 11:35   #8
Jędrek1964
ford::average
 
Avatar Jędrek1964
 
Zarejestrowany: 03-01-2010
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Kombi Ghia
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: kontrolka świecy żarowej miga i gaśnie samochód

Proponuje teraz dodać do paliwa uszlachetniacza i przejechać parę kilometrów aby układ paliwowy się przepłukał bo jak znowu temperatura spadnie to problemy wrócą.
Jędrek1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 12:59   #9
mwjurek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2010
Model: focus
Silnik: 1.8TDCI(100KM)
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: kontrolka świecy żarowej miga i gaśnie samochód

witam! u mnie też zaczęła nie dawno migać kontrolka świec i po podłączeniu do kompa okazało się że to pedał gazu(ok.450pln)ma błąd i trzeba go wymienić
mwjurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 07:54   #10
pete78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2007
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie Odp: kontrolka świecy żarowej miga i gaśnie samochód

U mnie to chyba paliwo, bo w 5.12 z rana znowu się dziwnie zachowywał po odpaleniu, odpalał normalnie, a potem jak dawałem gazu to tak jakby lekko szarpał, ale kontrolka nie migała. Po południu jak było cieplej, objawy minęły. Wczoraj jak było już tak koło 0 stopni, wszystko normalnie.

Stawiam na paliwo, aczkolwiek wlewałem golda ze statoil, często tankuje na tej stacji i nigdy nie miałem niespodzianek, nawet rok temu jak było z -30...

Uszlachetniacza wlewałem jakieś 2-3 kkm temu.
pete78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.