Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2010, 11:43   #1
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Zawieszenie tył - czy pilnie wymieniać "cukierki"

ostatnio podczas oględzin mojego Focusa MK2 Kombi mechanik pokazał mi w zawieszeniu tylnym wybite tuleje w wahaczu wzdłużnym tzw. "cukierki". Mówiąc przy tym, iż praktyka pokazuje, iż nie da się odkręcić śrub mocujących, trzeba ciąć, co z kolei prowadzi do wymiany jeszcze......i wszystko w sumie 1100PLN.

Co o tym sądzicie? Ja muszę przyznać, że słyszę te tuleje tylko czasami (w zależności od pogody) jak przejeżdżam przez progi zwalniające, autko prowadzi się dobrze.
Czy dalsze jeżdżenie (tzn. do momentu jak faktycznie będzie je słychać) może doprowadzić do jakiś konsekwencji? Przyznam szczerze, że wakacje za pasem i nie bardzo mam teraz kasę....


Ostatnio edytowane przez marekki_2004 ; 13-07-2010 o 15:04
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 16:17   #2
Karkon
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Skąd: Wejherowo
Model: FF1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 116
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - czy pilnie wymieniać "cukierki"

Te śruby jak popryskasz obficie jakimś penetratorem to da radę odkręcić. Tuleje wyciskałem za pomocą podnośnika hydraulicznego, do którego przyspawałem uchwyty zapierające o wahacz. Parę ruchów i tulejka wypluta. Za tysiaka to zrobisz całe zawieszenie. Te tuleje (jak piszesz „cukierki”) kosztują po około 60 zł. Całą operację można wykonać bez kanału, trzeba mieć tylko ze dwie mocne kobyłki i ze dwa różnej wielkości podnośniki hydrauliczne. Robiłem to pierwszy raz i posiłkowałem się informacjami z forum. Jak dobrze poszukasz to pewnie znajdziesz posty na ten temat a za tego tysiaka spędzisz tydzień na Helu.
Fakt robiłem w MK1 ale te z MK2 pewnie dużo się nie różnią. Dziwi mnie tylko rocznik. Ja wymieniałem je po prawie dziesięciu latach eksploatacji.
Karkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 20:41   #3
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - czy pilnie wymieniać "cukierki"

Cytat:
Napisał marekki_2004 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wybite tuleje w wahaczu wzdłużnym tzw. "cukierki".
Przy tej tulei ''cukierku'' nie ma problemu - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ale przy innych są,radze poczytać o zawieszeniu tylnym.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 04:11   #4
NAN
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - czy pilnie wymieniać "cukierki"

Skąd te ceny, mieszkam koło Warszawy i za 1100 to robią całe tylne zawieszenie, co prawda w Mk1, ale wydaje mi się, że nie powinno być dużej różnicy w cenie.

Miesiąc temu robiłem w swoim Mk1 te cukierki jakieś tam lizaki i sworznie z przodu za wszystko zapłaciłem 550, w tym same części 350 z Intercars.
NAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 12:14   #5
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Zawieszenie tył - czy pilnie wymieniać "cukierki"

Rok temu jak kupowałem moją Foczkę mechanik w ASO stwierzdił że mam do wymiany "cukierki". Pojechałem do znajomego mechanika i powiedział mi żebym nie szukał sobie problemów . Jak samochód prowadzi ci się dobrze i nic nie stuka to narazie radzę ci nie rób nic. Tak mi doradził znajomy "szaman" . Jeżdże już ponad rok i spokój. nic nie robie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odnośnie ceny to słyszałem że za zrobienie "tyłu" żądają nawet 4000 PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. śmiech na sali . "Mechanicy naciągacze" mówią że dużo jest tam roboty. Mi tak się nie wydaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.