Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2006, 22:06   #11
daro5555
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2006
Skąd: Gorzów Wlkp
Postów: 1
Domyślnie

Swietne auto mniej awaryjne niz TDCi - poniwaz jest mniej wrazliwe na paliwo co nie znaczy ze mozesz lac do baku co chcesz tez trzeba tankowac dobre paliwo komfortowe i bardzo rodzinne polecam

daro5555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2006, 20:40   #12
Rafał
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-01-2006
Skąd: Śląsk
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jesionki
Taki silnik był montowany bodajrze od 09.2001 roku. Bardzo elastyczna jednostka, niewielkie jak na tak duże auto zużycie paliwa, przyspieszenia niczego sobie. No i bardzo łatwy i ekonomiczny w tuningu. Moc o 20% do około 145KM i moment do 330 NM. Samochód niesamowicie wygodny.
Pozdrawiam.
Nie zupełnie ja mam ghia tddi 115 km z 01.2001
więc te silniki były wcześniej
__________________
________________________________________
Doblo`07, Mondeo`01, Lanos`99,
Rekord`64, 201`63, M20`57
Rafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2006, 19:01   #13
arek1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2004
Skąd: Czyżew
Model: Ford Mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie

Witam!
Ja jeżdżę takim fordzikiem od 2 lat kupiłem go sprowadzonego z Francji. Zrobiłem nim 160tkm teraz ma na liczniku 220tkm. Co mogę powiedzieć o tym samochodzie:
PLUSY:
- silnik TDDI
- ekonomika : 5,5 - 6,5 litra
- ergonomia: bardzo dobra
- awaryjnosc: niska- w silniku zero usterek, zawieszenie - wymiana amortyzatorów, elementy elektryczne - zero usterek, mechaniczne - zero usterek
- moc i przyśpieszenie: co najmniej wystarczająceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MINUS
- jeździ ich coraz więcej, wiec juz są mniej ciekawe na ulicy

Życzę udanego zakupu!!

Aha mój znajomy z serisu odradz silniki TDCI z rodku 2001-2003
__________________
Arek1976 Mondeo MKIV Kombi 163KM Powershift 2010
Focus CC 2.0 2006
arek1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2006, 19:18   #14
Jesionki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2006
Skąd: Mazury
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał roberto_w
Kłopoty z automatyczną klimatyzacją - słabo chłodzi w lecie, co 20 sekund na chwilę włšcza się wentylator i po 10 sekundach wyłšcza sie... i tak w kółko.
Roberto_w z klimą miałem podobny problem. Pomógł mi koleś od agregatów chłodniczych - serwis po kilku wymianach czynnika skapitulował.
Przyczyną był zapchany filterek przepływowy, znajdujący się na połączeniu śrubowym przewodów klimatyzacyjnych (wewnątrz połączenia), w okolicy filtra paliwa. Po wyczyszczeniu jak ręką odjął.
Jesionki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2006, 13:13   #15
barstan59
ford::beginner
 
Avatar barstan59
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie

jezdze tdci 115 KM od 1,5 roku (2003r) przy obrotach od 1500 do 2000 przy przyspieszaniu pojawia sie od komory silnika wstretny warkot.przy redukcji biegow gdy obroty spadaja tez go slychac w tym zakresie obrotow.dzieje sie tak tylko podczas jazdy. na wolnych obrotach nic nie slychac.najgorsze jest to ze zaden serwis nie moze sobie ztym poradzic.i co ciekawe gdy temperatura na zewnatrz byla ponizej 12 stopni to nie bylo nic slychac. moze ktos mila cos podobnego imoze cos poradzic bo mnie cos trafia .poza tym na trasie spisuje sie dobrze.ciag ma niezly.ale ruszanie z miejsca to jedno wielkie nieporozumienie.straszny mół.przy tej klasie auta to naprawde porazka.czy w 130KM ruszanie zmiejsca jest tez takie???
barstan59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2006, 14:28   #16
Jesionki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2006
Skąd: Mazury
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał barstan59
ruszanie z miejsca to jedno wielkie nieporozumienie.straszny mół.przy tej klasie auta to naprawde porazka
Znam to, bo zanim założyłem boxa przechodziłem to samo, ale teraz jest rewelacja. Box dał mi ok. 135 koników i 330 Nm. Nie ten sam samochód i koszty niewielkie. Przy ruszaniu z miejsca niejedna benzyna złapie przy mnie czkawkę, a w trasie przy moich przyspieszeniach międzyprzebiegowych nie ma szans. Momnt obrotowy jest większy przy niższych obrotach.
Jeżeli chodzi o warkot to jak zwykł mówić Pzy TTTM (ten typ tak ma), choć wydaje mi się że po zachipowaniu jest mniejszy.
Jesionki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2006, 00:20   #17
salo5
ford::average
 
Avatar salo5
 
Zarejestrowany: 02-09-2005
Skąd: Lubsko, POLAND
Model: Mondeo
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2005 FL
Postów: 182
Domyślnie

może póxno odpowiadam, i autor posta juz kupił (badz nie) Mondeo z silnikiem TDDi 115KM, bo takie ford robił, czego przykładem jest mój Ford :-)
Polecam to auto, choc jak kazde ma swoje wady.
Poczytaj sobie dział Mondeo, to zobaczysz, co jest główna bolączka Mondeo.
Pozdrawiam!
__________________
... . ... ... discjockey szczerzy kły znad konsolety ... ... . ...
http://forum.fordclubpolska.org/imag...ine=1241382287
salo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.