Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2024, 15:20   #1
JerzySmerf
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 12-03-2024
Skąd: Rzeszów
Model: Audi A4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Ford Focus MK3 - "amatorka"

Cześć,

Witam wszystkich na forum.

Planując kupić Forda MK3 zacząłem oglądać i czytać wszystko na jego temat i po jakimś czasie wpadłem już w taki wir informacyjny, że z każdym nowym wpisem lub filmikiem zacząłem zmieniać swoje dotychczasowe zdanie.

Potrzebuje auta dla siebie czyli kierowcy jeżdżącego mało tj. ok 6k rocznie, używającego samochodu czasami raptem raz na tydzień, nie posiadam miejsca garażowego, do tej pory jeździłem 20 letnim Audi i naprawdę nie oczekuję nie wiadomo czego Budżet max 35k pln

Nie znam się na motoryzacji.. a nawet nie specjalnie ją lubię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nie znoszę za to głupio wydawać pieniędzy i stąd moje pytania:

-czy szukać samochodów przed liftingiem czyli przed 2015 ale w wersjach typu titanium (chciałbym mieć ten bajer z czujnikami parkowania) - czy jednak słabiej wyposażonych modelach, ale już po liftingu?

- tego co już wiem to że powinienem unikać silników 1.0 i 1.6 EB. Czy w silnikach EcoBoost tych o pojemności 1.5 po roku 2015 wyeliminowano część usterek z wersji 1.6 ? Sporo się naczytałem o tych silniach i wiem że są problemy z chłodzeniem (?) ale czy ogólnie polecacie te EcoBoosty czy raczej mniej przekombinowane 1.6 Ti-VCT ?

-zależy mi mocno na przyzwoitym ekranie i komputerze w aucie, abym mógł odpalić wygodnie nawigacje czy np. połączyć telefon przez apkę Android (mam już dość wpychania w gniazdo zapalniczki tych cholernych transmiterów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i podwieszaniu telefonów na szybie) W tych wersjach przed 2015 te ekrany z Sync 1 wyglądają dość biednie, ale to i tak byłaby spora zmiana dla mnie.

- jakie macie doświadczenia w kupowaniu używanych samochodów z salonów/skupów samochodowych typu AAAauto.pl serwisowanych w ASO etc., czy faktycznie to bezpieczniejsza opcja niż kupowanie od os. prywatnych?

Z góry dzięki,
J


Ostatnio edytowane przez JerzySmerf ; 13-03-2024 o 17:51
JerzySmerf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2024, 15:30   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

Cytat:
Napisał JerzySmerf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżdżącego mało tj. ok 8k rocznie
Cytat:
Napisał JerzySmerf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a nawet nie specjalnie ją lubię
Można śmiało szukać 1.6 wolnossący.
Cytat:
Napisał JerzySmerf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawigacje czy np. połączyć telefon przez apkę Android
To sugeruje szukanie polifta z sync 2 lub 3 (do telefonu raczej i tak wymiana do 3). W przedliftach da się założyć, ale fabrycznie nie było i wymaga trochę kombinacji.
Do czujników cofania nie trzeba super bogatej wersji.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2024, 22:11   #3
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

W silniku 1.5EB poprawiono/zmieniono względem 1.6EB układ chłodzenia ale i tak nie jest on pozbawiony wad. Możesz poczytać o tym w innych wątkach na naszym forum.
Jesli jeździsz mało i wokół komina to zwykły "wolnossak" 1.6 105/125KM może być wystarczający, choć i on nie jest bezproblemowy ale przynajmniej ewentualne naprawy nie będą tak bolesne dla kieszeni. Trzeba tylko pogodzić się z 5-biegową skrzynią i raczej słabymi osiągami.
Jeśli chcesz wersję po lifcie z dużym ekranem multimediów to obawiam się, że Twój budżet może ci nie wystarczyć. Niestety, używane auta, tak jak inflacja, w ostatnich latach poszły do góry.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2024, 17:00   #4
werner6
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-11-2023
Skąd: Poznań
Model: focus mk3
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

Ja mam mk3 titanium prze FL z silnikiem 1.0 125KM i na moją miejską jazdę i raz kiedyś trasa jestem bardzo zadowolony z tego silnika. Naczytałem się tyle mądrości w stylu (ja bym nie kupił bo..), a ja sobie chwalę i tysiące takich silników w Europie zjada kolejne kilometry trasy bez większych awarii. Wymiany oleju , rozrząd w czas i z uśmiechem do przodu. Nikogo nie namawiam tylko wrzucam moją opinię .Pozdrawiam.
werner6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2024, 19:23   #5
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

Szukaj innego auta, niż ford.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2024, 12:28   #6
JerzySmerf
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 12-03-2024
Skąd: Rzeszów
Model: Audi A4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

A jeśli nie Ford MK3 to co proponujesz/proponujecie ? - w podobnym segmencie i $ rzecz jasna.
JerzySmerf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2024, 18:28   #7
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

Zdecydowanie Astra K 1.4 turbo.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2024, 22:08   #8
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

Astra K czyli 5 generacja mogłaby być dobrym wyborem, gdyby nie cena. Do 35k zł ciężko będzie znaleźć przyzwoity egzemplarz ze wspomnianym silnikiem. Właściwie to ceny startują od 40k zł.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2024, 07:02   #9
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

Miałem 1.6 105hp to auta powinno być zakazane i zezłomowane w każdej sztuce. Spalanie 10-11L mocy tyle że na wyprzedzanie tira trzeba układać plan w głowie.... Jeżdżąc oszczędnie Ford EDGE 2.7 biturbo 340hp w napędzie 4x4 pali 11L.
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2024, 20:10   #10
JerzySmerf
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 12-03-2024
Skąd: Rzeszów
Model: Audi A4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem 1.6 105hp to auta powinno być zakazane i zezłomowane w każdej sztuce. Spalanie 10-11L mocy tyle że na wyprzedzanie tira trzeba układać plan w głowie.... Jeżdżąc oszczędnie Ford EDGE 2.7 biturbo 340hp w napędzie 4x4 pali 11L.
Taki wir w baku ? Trochę ręce opadają.. jeśli to nie wynika z jakiś nie wiem wad konkretnego silnika to w tym momencie to już kompletnie nie wiem co mam wybrać. Ciekawy głos w dyskusji, że tak powiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podsumuję do tej pory czego się dowiedziałem a propos FF MK3 z 1wszego posta :

1.0 gruz (w sumie nie dziwi, że 2/3 ofert używanych samochodów dotyczy tych silników),
1.6 EB (1.5 EB ) - generalnie słabo, przekombinowana wersja z częstymi usterkami układu chłodzenia - może i pali mniej ale jak coś 'jebnie' - to papa,
1.6 1.6 Ti-VCT (byłem już w miarę przekonany) - może i prosty i przez ew. usterki nie zbankrutuje - ale za to pali jak smok.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JerzySmerf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.