Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2007, 17:25   #1
g.pajak
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Ile może być warte MONDEO?

Witajcie,

Doradźcie mi ile może być warte MONDEO 2004 z przebiegiem 230 000 km.
Mam prawo pierwokupu tego auta po trzech latach jeżdżenia nim służbowo. W firmie powiedzieli mi, że mam zaproponować cenę ile bym chciał za nie dać a oni to zweryfikują na rynku :fcp20

Ile byście realnie zapłacili za takie auto na rynku??

Opis i wyposarzenie:

2.0 TDCI 130 KM Kombi
- Autoklima
- Alufelgi
- Komputer pokładowy
- Podgrzewana przednia szyba
- ABS
i pare tam jeszcze...

To jest chyba wersja TREND X
Autem jeździłem ja, cały czas wszystko serwisowałem w Fordzie w SZUMILAS AT w Sosnowcu. 10 000 km temu wymieniałem turbinkę, także nowa prawie. :fcp27

__________________
Ja: Focus MKII 2007 Platinium X- 1.8 TDCi 115 KM
Zona: Mondeo MKIII 2004 - 2.0 TDCi 130 KM - wkrótce ok 160 KM...
g.pajak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2007, 18:49   #2
zbys24
ford::advanced
 
Avatar zbys24
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Łódź
Model: kuga
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 367
Domyślnie

Myślę że to ty powinieneś najpierw zweryfikować ceny na rynku ,żeby wiedzieć na czym stoisz .A dopiero później postarać się ich przekonać żeby ci sprzedali za cenę jaką chcesz zapłacić. Jeździłeś autkiem więc wiesz co jest warte, ale przy pertraktacjach powinieneś trochę pomarudzić że przebieg, ze to i tamto ,i od cen rynkowych trzeba by było jakiś (spory procent ) opuścić :fcp4
__________________
zbys24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2007, 19:32   #3
g.pajak
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie

Cytat:
Napisał zbys24
powinieneś najpierw zweryfikować ceny na rynku
Dokładnie pierwsze to zrobiłem, niestety tych roczników z takim przebiegiem nie ma na rynku - dlatego tutaj piszę :fcp13

Cytat:
Napisał zbys24
postarać się ich przekonać żeby ci sprzedali za cenę jaką chcesz zapłacić
Naprawdę nie lubię tego mówić ale w tej sytuacji powiem, że na co dzień negocjuję ceny i sprzedaję specjalistyczny sprzęt warty miliony złotych - także co do argumentów to wiem co mówić. Problem w tym, że moi szefowie obracają jeszcze większymi pieniędzmi i tez znają wszystkie tego typu "sztuczki" :fcp27

Generalnie interesuje mnie cena jaką wy - doświadczeni użytkownicy - dali byście za takie auto jeśli było by wystawione... i dlaczego :fcp13

Mimo wszystko zbys24 dziękuję Ci serdecznie za Twoją odpowiedź i wierzę w Twoje dobre intencje!! Każda pomoc i otwarcie dyskusji się liczy!! dzięki wielkie!
__________________
Ja: Focus MKII 2007 Platinium X- 1.8 TDCi 115 KM
Zona: Mondeo MKIII 2004 - 2.0 TDCi 130 KM - wkrótce ok 160 KM...
g.pajak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2007, 20:06   #4
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

szwagra firma sprzedawala podobny rocznik 2.0 tdci jakies pol roku temu. tez serwisowane po serwisowaniu (a moze i wymianie) wtryskow, turbiny i jakos czas szybciej kola dwumasowego. cena za niego byla 20 tys zl. chcialem go brac ale jakos sie wystraszylem kosztow utrzymania tdci i kupilem starsze mk2. za 20 tys szybko poszedl . wyposzeniowo i przebiegowo byl zblizony chociaz dokladnie szczegolow nie pamietam bo malo nim jezdzilem
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2007, 16:54   #5
zbys24
ford::advanced
 
Avatar zbys24
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Łódź
Model: kuga
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 367
Domyślnie

Taak!! "szefostwo zawsze wie lepiej" :fcp3 znam to z autopsji. Ale wracając do tematu, ceny rynkowe tych modeli , kształtują się na poziomie 20- 50 tyś pln ( 50- zgroza ) . Zakładając że cena zakupu była by na poziomie 20 - 35 tyś pln , to i tak są to spore widełki .Biorąc pod uwagę , że jest to pojazd ze sporym przebiegiem i do tego "służbowy" (pomijam tu aspekt że znasz pojazd i wiesz co w nim piszczy) to myślę ze powinieneś zacząć od 18tyś i przyjąć jakąś górną granice, powiedzmy na poziomie 25tyś max .No nie jestem ekspertem , ale wydaje mi się to dosyć rozsądne. Niech się wypowiedzą inni , zawsze co dwie głowy to nie jedna :fcp1
__________________
zbys24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2007, 21:07   #6
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

i jak sprawa sie zakonczyla ?

25 tys ostatnio chcial kumpel dac za mondka MKIII 2,5 V6, z 2001r. Sprowadzany, tyle kosztowalby go po oplaceniu, poprawnie otartrych drzwi i zalozeniu gazu.
Gdybym mial 25, na pewno za tyle bym go wzial. To diesel, rynkowo drozszy od benzyniak. Oczywiscie jesli sam masz o nim dobre zdanie. No i 2004rl, wiec w miare mlody.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 08:31   #7
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie

Kolego.

Auto chcesz nabyc dla żony, kochanki, chłopaka..... wybieraj.
- Wysoki koszt utrzymania (ubezpieczenie + serwis)
- Spory przebieg auta
- Znasz stan techniczny pojazdu i przynajmniej nie trafisz auta po wypadku
Natomiast same podzespoły są już dosc zużyte i należy sie liczyc z inwestycjami.
- Jesteś dobrym pracownikiem, szanujesz auto i dbasz o nie (jakaś nutka sentymentu)

Od siebie powiem Ci, ze przy założeniu ze amortyzacja jest na 5 lat, to masz już zamortyzowne 60-70% wartości auta. (ceny netto)
Przyjmij cenę zakupu, wylicz te 30-40% wartości + vat i masz cenę dla siebie

Moze byc też intensywna amortyzacja - 3 letnia. Po trzech latach wartosc auta dla firmy wynosi 0 PLN. Więc auto mogą Ci sprzedac za 1 pln i wszystko będzie oki. (mimo, ze to niedożeczne)

Tak naprawdę cena rynkowa nie ma tu nic do rzeczy, a wszystko zależy od ksiąg amortyzacjyjnych. (pogadaj z księgową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Twoim pryncypałom nie bardzo będzie opłacalo się sprzedac zamortyzowane auto z zyskiem, ponieważ bedą musieli zapłacic podatek dochodowy. (znam z autopsji)
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 08:51   #8
Krzysieq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2007
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MKIII
Silnik: TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie

Osobiście odkupywałem swoje auto służbowe od firmy i to oni podali mi wartość wykupu. Ja miałem wybór albo chce je wykupić za taką wartość albo nie. Wielu moich znajomych wykupuje swoje samochody służbowe od firm w których pracują (średnio zmieniają auta co 3-4 lata),ale nigdy nie spotkałem się z praktyką że to pracownik ma podać cenę za jaką chce kupić pojazd.

Pzdr
__________________
Był: Ford Mondeo MKIII Ghia TDCi 130 KM (Schwarz Panther Metallic) - Na bogato
Jest:Ford Mondeo MKIII Ghia TDCi 130 KM MOPF(Cosmic Silver Metallic)-Na bogato+Navi Denso
Pozdrawiam
Krzysieq
Krzysieq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.