Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2010, 22:38   #1
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie czy łatwo sprzedać focusa ?

Witam, jak w temacie.

Zastanawiam się powoli a w zasadzie szykuję się do zmiany auta. Co za tym idzie muszę sprzedać mojego focusika. Pieniądze jakie uzyskam chcę zainwestować w nowe auto. Tak się zastanawiam czy w ogóle łatwo jest sprzedać focusa?. Prawdę mówiąc może się zdarzyć, że będę miał z tym problem przez jakiś czas. Na samą myśl już mi się psuje humor. Zastanawiam się czy oddać go do komisu, czy wystawić ogłoszenie itd.

Sam nie wiem czy focus jest chodliwą marką czy wręcz przeciwnie, nie ma wzięcia wśród potencjalnych klientów. Kiedyś myślałem, że kupno/sprzedaż auta to sama przyjemność. Teraz widzę, że jest to po prostu problem.

kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 00:43   #2
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: czy łatwo sprzedać focusa ?

wedlug mnie focusa latwo sprzedac. tylko fajnie jakbys napisal jaki silnik rocznik moze jakas fote.

a nie ani w dupe a ani w oko.

jak masz jakiegos zajechanego 1.8 tddi dobity poobijany 99r i chcesz 30 kola to trudno.

No wszystko zalezy co i jak gdzie.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 05:39   #3
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: czy łatwo sprzedać focusa ?

Miałem foucsa 2003 1.6 (benzyna). W zeszłym roku go sprzedałem, poszedł bez problemu. Mimo tego, że 4 pary drzwi miał zardzewiałe (dolne krawędzie drzwi). Pozatym był absolutnie sprawny i zadbany. Umieściłem ogłoszenie na otomoto, cenę dałem raczej wysoką żeby było z czego schodzić. Także ja problemów nie miałem.
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 05:40   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: czy łatwo sprzedać focusa ?

Witam
Wszystko zależy od ceny
- jak się rozmarzysz i dasz górny zakres cenowy z giełdy / ogłoszeń to mozesz się "bujać" pół roku i nie sprzedać
- kupic auto w komisie i zostawić stare auto w rozliczeniu. na pewno cena Twojego auta w rozliczeniu będzie duża niższa niż u handlarzy ale będzie szybko i po kłopocie

Klienci szukają "kwadratowych jaj" - próbowałem sprzedać swoje auta uczczciwie i nie udało się. Za znacznie nizszą cenę sprzedałem handlarzom, oni auta "podpicowali" i wtedy znaleźli sie chętni naiwni.


Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 10:04   #5
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: czy łatwo sprzedać focusa ?

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Wszystko zależy od ceny
- jak się rozmarzysz i dasz górny zakres cenowy z giełdy / ogłoszeń to mozesz się "bujać" pół roku i nie sprzedać
- kupic auto w komisie i zostawić stare auto w rozliczeniu. na pewno cena Twojego auta w rozliczeniu będzie duża niższa niż u handlarzy ale będzie szybko i po kłopocie

Klienci szukają "kwadratowych jaj" - próbowałem sprzedać swoje auta uczczciwie i nie udało się. Za znacznie nizszą cenę sprzedałem handlarzom, oni auta "podpicowali" i wtedy znaleźli sie chętni naiwni.


Arturek
to my polacy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jak artykul byl , 3 pasaty 2 od turasa zlomy 1 dobre firmowe.

Od turasa licznik cofniety plak polozony poszly w 3 dni.
tamto w dobrym stanie zadbane utrzymane 290 tys i niew mogl sprzedac przez 2 miesiace.

Kupil jakis inny handlarz cofnal licznik wypicowal poszlo w 5 dni.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 10:20   #6
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: czy łatwo sprzedać focusa ?

No tak . . .
Tak się sprzedaje auta w Polsce .
Na Allegro , czy na giełdzie widuje się często dziesięcioletnie diesle z przebiegiem max 100 tys. km.
O tym , że mają przy okazji np. wytartą do niemożliwości kierownicę , powycierane przełączniki , założone pokrowce na fotele i wyplakowane na połysk wszystkie plastiki - nie ma co gadać .
To norma .
Zadziwiający jest natomiast fakt , że znajdują się chętni na coś takiego . . .
Nie mogę się nadziwić .
Na przykład - w Focusie kierownica jest bardzo trwała , nie wyciera się szybko , zatem jaki może być przebieg Focusa z powycieraną kierownicą ?
No , kto zgadnie ?
350 tys. km ?
Nie mniej pewnie .
Albo więcej .

Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 01-04-2010 o 10:31
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 11:12   #7
baldur321
ford::average
 
Imię: ghjgj
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: slask
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 138
Domyślnie Odp: czy łatwo sprzedać focusa ?

Cytat:
Napisał Pawel1w25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak . . .
szybko , zatem jaki może być przebieg Focusa z powycieraną kierownicą ?
No , kto zgadnie ?
350 tys. km ?
Nie mniej pewnie .
Albo więcej .
Bzdura...moj poprzedni mial 120tys i mial powycierana...po samej kierownicy nikt przebiegu nie ocenia.
baldur321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 11:21   #8
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: czy łatwo sprzedać focusa ?

Cytat:
Napisał baldur321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura...moj poprzedni mial 120tys i mial powycierana...po samej kierownicy nikt przebiegu nie ocenia.
To przecież oczywiste , że nie ocenia się przebiegu wyłącznie po wyglądzie stanu samej kierownicy .
Wszyscy o tym wiedzą .
Napisałem przecież wyraźnie - na przykład .
To raz .

Dwa - mój Focus ma 150 tys. przebiegu , a kierownica jest jak nowa . Zapewniam .
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 14:54   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: czy łatwo sprzedać focusa ?

pawel duzo zalezy kto jaki ma pot , niektorzi maja tak ostry ze kierownica poprostu sie rozpuszcza.

A sami kupujacy wymagaja cofania licznika , gdybym mial sprzedawac i nikt znajomy by nie chcial to tez bym musial cofnac.

Moje auto wedlug mnie jest w dobrym stanie , silniczek ladnie chodzi , przebieg 350 tys nie sprzedalbym tego za chiny ludowe , a jak bym cofnal tak na 195 albo 180 juz by bylo pieknie.

jak z znajomym jechalem kupic auto dla niego , mowi o przebieg sie nie pytasz? ja mowie po co czy powie 90 tys czy 240 tys mi to lotto , oceniam auto po wszystkim.
Bo widzialem ladne auta po 250 tys , a widzialem dobite klamoty juz po 110 tys.
W polsce dobijane tak aby jezdzic,.

potem jak jeszcze polak sprzedaje auto to tak.
cena 8000zl ale bez
-alufelg
radia
spojlera
lampy zakladam seryjne
antenke biore
glosniki nie wchodza w cene.

paranoja....
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 16:36   #10
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: czy łatwo sprzedać focusa ?

dzięki za "kopa". Uzupełniłem czym jeżdżę. Tak czy siak w tym roku sprzedaję. Autko zadbane, godne uwagi. Z poważnych napraw jakie miałem to pompa wtryskowa. Nawet nie wiem po jakich cenach obecnie schodzą. Nie sprawdzałem jeszcze na gratce czy otomoto. Chciałbym dostać ok. 12-13 tyś zł. Pewnie jak dojdzie do konkretów to dostanę za niego max 10 tyś zł. Jak się zdecyduję to oczywiście podzielę się uwagami.
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.