Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2016, 12:25   #51
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 278
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych - usterka P0380

Cytat:
Napisał Mieto-68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterownik świec żarowych w 2.0 TDCI znajduje się przed przednim lewym nadkolem od spodu- za zderzakiem (pomiędzy plastikowym nadkolem a zderzakiem). Jest wpinany od dołu. Żeby go wyjąć trzeba odciągnąć w bok zawleczkę plastikową a następnie wyjąć sterownik ciągnąc go w dół.
Wyciągnołem ten sterownik, ma ktoś wiedze jak go zbadać???

Bump:
Cytat:
Napisał K@mix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odkopuję temat.


Pacjent Focus 2.0 TDCi mam problem z wyrzucającym komunikatem USTERKA UKŁADU SILNIKA - komunikat pojawiał się na początku losowo w trakcie jazdy i znikał po chwili i auto śmigało ok. Po czasie błąd się nasilił i teraz jest częściej jest niż go nie ma... W PCM jedyny błąd jaki wyrzuca to P0380 - czy on może powodować takie fanaberie w silniku??? Zaznaczam, że usterka pojawia się nawet na tylko włączonym zapłonie bez odpalania auta po kilkunastu sekundach wyświetla się komunikat usterka układu silnika.


Po tym komunikacie auto traci na mocy jedzie tylko praktycznie do 2 tysięcy potem ma bardzo ciężko wkręcić się do 3.


Początkowo obstawiałem zawór sterownia turbiną ale wątpię aby to on broił. Chociaż czasami jak błąd samoczynnie się skasuje to na 4 i 5 biegu czuć przy przyspieszaniu delikatne poszarpywanie ...


Miał ktoś coś podobnego w 2.0 TDCi ??
ma własnie to samo.. i niewiem co zrobic zabardzo;/ sterownik wyciagnołem i musze zawiesc do sprawdzenia, chyba ze ktos wie jak go obadać miernikiem?

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obadaj sobie na wtyczce wiązki czy masz świece sprawne.
Wtyczka jest po lewej stronie silnika, tak jakby z tyłu. Będą w niej 4 piny (masa jest na bloku silnika). Pomiędzy pinami (we wszystkich kombinacjach) powinna być taka sama rezystancja (rzędu 2-3Ohm). Zerowa będzie oznaczać zwarcie, druga opcja to przepalenie świecy, ale to nie rozładowuje akumulatorów.
Pomierzyłem zakres 200 OHM wyskakuje ok. 1.4 Co to oznacza?


Ostatnio edytowane przez 93karol ; 12-07-2016 o 12:45
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 08:14   #52
micgowin
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-03-2016
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MKII LIFT
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych - usterka P0380

Witam,
aby odświeżyć temat opowiem mój przypadek ( w tym przypadku szukałem wsparcia na tym forum, więc dodam coś od siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Ford focus mk2 FL 2008 1.6tdci 90km .Kilka dni temu wieczorem wróciłem do domu (było gdzieś -3 stopnie) zgasiłem normlanie fokę, po około 1.5 h wracam i próbuję odpalić. Odpalił normalnie jak zawsze i od razu wyrzucił błąd : usterka silnika. Strach w oczach. Pojechałem do mechanika podłączyć pod komputer i wyrzucił błąd : świece żarowe. Na następnym dzień zostawiłem auto do sprawdzenia. Dzwoni - wszystkie świece padły (4). Wymienił na NGK, odpala na dotyk, błędu nie ma.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
micgowin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 08:46   #53
sstankie
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: Warszawa/Ostrowiec Św.
Model: C-Max/Corsa/C-Max GRAND
Silnik: 2,0 TDCI 136KM/1,3CDTi 75KM/1.6EcoBoost 150KM
Rocznik: 2004/2009/2012
Postów: 132
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych - usterka P0380

Nie chcę być Kubuś fatalista, ale wszystkie świece na raz to nie padają. Tzn. mogą paść jeżeli np. sterownik załącza je na stałe i się po prostu przepalają od zbyt długiego działania. Zwróć uwagę, czy np. podczas jazdy nie zauważysz cyklicznie rozbłyskujących świateł. To u mnie oznaczało, że sterownik niepotrzebnie co jakiś czas dołączał świece, a kiedy je wyłącza alternator zanim się dostroi to produkuje za wysokie napięcie i to objawia się lekkim rozbłyskiem lamp. Wtedy wymień sterownik.... Sugeruję nowy, bo sam kupując używany kupiłem też rozwalony...

Rocznik 2008 miał kilka błędów i jednym z nich była wadliwa wiązka od świec, oraz wadliwe sterowniki tychże....
sstankie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 22:14   #54
d3bian
ford::average
 
Avatar d3bian
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Szczecin
Model: c-max / mondeo
Silnik: 1.8 /2.0
Rocznik: 2008 /2018
Postów: 69
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych - usterka P0380

Chyba będę pierwszy w tym temacie u którego przy błędzie P0380 padł bezpiecznik F5 80A.
d3bian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 23:03   #55
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych - usterka P0380

Cytat:
Napisał d3bian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
padł bezpiecznik F5 80A.
Ten bezpiecznik jest od nagrzewnicy PTC , bezpiecznik F6 60A odpowiada za swiece zarowe

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 18-02-2017 o 23:15
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 23:09   #56
d3bian
ford::average
 
Avatar d3bian
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Szczecin
Model: c-max / mondeo
Silnik: 1.8 /2.0
Rocznik: 2008 /2018
Postów: 69
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych - usterka P0380

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten bezpiecznik jest od nagrzewnicy PTC
racja chodzi o f6. mój błąd, pewnie przez to że przymierzam się do PTC i nie mam niestety tego bezpiecznika i instalacji ;p
d3bian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 23:17   #57
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych - usterka P0380

Cytat:
Napisał d3bian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mam niestety tego bezpiecznika i instalacji ;p
Tez nie mialem i wszystko dokladalem z wyjatkiem wtyczki od sterowania PTC
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 10:05   #58
szwagier27the
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych - usterka P0380

Witam, jak w temacie bład usterka P0380 i przy tym USTERKA UKŁADU SILNIKA brak mocy jedzie połowe wolniej i teraz moje pytanie brzmi Czy to faktycznie może byc wina świec żarowych? byłem wczoraj u mechanika i powiedział mi ze jak jest usterka układu silnika i nie ma mocy to nie są świece tylko zawór EGR i teraz nie wiem co mam mysleć i robić czy dac mu do wyczyszczenia EGR czy wymienić poprostu świece? PS świece wykręcać na zimnym czy rozgrzanym silniku?
szwagier27the jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 11:11   #59
szwagier27the
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych - usterka P0380

Ps i jak wyglada wymiana świec w focus 1.6 tdci mk2 , jest tam jakis dostęp w miare aby je odkrecić czy trzeba demontować EGR?Czy lepiej zostawić to mechanikowi i mieć z głowy problem?
szwagier27the jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 11:39   #60
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych - usterka P0380

Powiedz swojemu mechanikowi że jest debilem i żeby zabrał się za pchanie karuzeli.Wymiana świec w tym silniku najlepiej powierzyć specjaliście który wymienia tylko świece żarowe i zajmuje się ewentualnym wyciąganiem urwanych.Niestety świece w tym silniku bywają przekleństwem.Gdybyś nie był leniwy to przeczytałbyś wątek w którym piszesz np mój 44 post.Masz poza tym opcję szukaj o świecach jest tu encyklopedia.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 01-03-2017 o 11:47
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , focus mk2 , świece



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.