Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2017, 12:26   #921
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...na innego pendrive ze starszą wersją update SYNC2
...
Tomek, ręce opadają...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli użyłeś "starszej wersji", to co ma do tego kopiowanie tych plików. Przecie vehicle.edb to plik techniczny wytwarzany (a potem kasowany) przez updater Sync2 ZA KAŻDYM RAZEM w celu zebrania info o konfiguracji... Natomiast Sync_VIN_ESN...xml to raport update robiony też za każdym razem na nowo (nadpisywany dla danego auta i ESN)...
Czyli w tym otoczeniu to moim zdaniem pomogło najbardziej "poświeciłem latarką na pendrive i poszło" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napisz Tomku po ludzku : "użyłem starszej wersji jkiejś-tam" i pomogło.
Wtedy będzie bez tworzenia miejskich legend i podnoszenia mi ciśnienia...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-01-2017 o 12:32
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 12:32   #922
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomek, ręce opadają...
nie tylko Tobie .
Użyłem 3.10 stało sie co stało (ale te pliki w innym poszły) . Dograłem te dwa pliki do 3.08.15128 i poszło(bez dogrania tego nie poszło)

No a teraz kolega napisze jak przekodować lampki przednie w MK5 na "fulle" bo taka jest idea forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 13:00   #923
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Dograłem te dwa pliki do 3.08.15128 i poszło(bez dogrania tego nie poszło)...
Techniczne zagadnienia - trudne zagadnienia...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To ja teraz przetłumaczę Twoją wypowidź coby reszta ludzkości wreszcie zrozumiała na czym polega problem...

Tomek pisze:
"Ostatnio spotkała mnie przykrość i miałem problem z update Sync2 - wysypał mi się w czasie wgrywania CIP.
Ten proces nie może być przerwany i musi być dokończony, więc problem był na prawdę spory... Nie wiem czy winny był pendrive czy co, ale zacząłem wymieniać pendrivy.
Jak wiadomo ogrywanie CIP wykonywane jest przez updater Sync2 w sposób niejawny - poprzez wprowadzenie Sync2 w SafeMode przez pakiet EA5T-14D546-AEB.
Da się oczywiście wyjść z SafeMode - ale to już wyższa szkoła jazdy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No więc ponieważ mój Sync2 był w SafeMode a ja musiałem mu powymieniać pendriva, to na tym wkładanym pendrive musiałem odtworzyć stan aktualizacji z tego wątpliwego... Stan aktualizacji (kontekst) tworzą 2 pliki - vehicle.edb i raport aktualizacji Sync2_VIN_ESN...xml. Te pliki musiałem skopiować na ten podmieniany pendrive aby "wyglądał jak ten oryginalny".
Zmiana CIP na inny w czasie wgrywania nie była nazbyt przemyślana (była wręcz niezbyt rozsądna), ale o tym nie wiedziałem i mi się udało".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A o LEDach to nie ja i nie w tym wątku.

BTW - @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam nieodparte wrażenie, że Twój nośnik 3.10 po prostu nie zawiera pliku CIP EA5T-14D544-BA ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To by w pełni tłumaczyło opisany "problem"...
Miałem (mam) poczucie, że na razie to tylko mnie udało się ten plik CIP zdobyć...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-01-2017 o 13:19
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 13:19   #924
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam nieodparte wrażenie, że Twój nośnik 3.10 nie zawiera pliku CIP EA5T-14D544-BA ...
Miałem (mam) poczucie, że na razie to tylko mnie udało się ten plik CIP zdobyć...
EA5T-14D544-BA.ZIP o wadze około 348.759.xx datowany na 01.01.2017 . Jest jest cała paczka . Jak pisałem w innym aucie poszło od strzała . Wrażenie więc mylne
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 13:26   #925
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Wrażenie więc mylne
Może...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CIP.jpg (17.1 KB, 105 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 13:31   #926
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może...
No może
Załączone Obrazki
Typ Pliku: png xxxxxxx.png (4.2 KB, 84 wyświetleń)
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 13:31   #927
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a czemu o ledach nie ty ? nie chcesz się podzielić wiedzą , wiec po co to forum?? poresztą wielu takich tu kolegów, którzy wiedzą i nie powiedzą , oczywiście , nie pije do tych którzy są chętni do pomocy, za co im dziekuję
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 18:25   #928
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał kzmuda1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a czemu o ledach nie ty ? nie chcesz się podzielić wiedzą , wiec po co to forum?? ...
To tak często się TU zdarza, ale Tomek ( leszcz ) jak się tym zajmie, to z pewnością rozkmini i podzieli się tą wiedzą. Zdążyłem go już od tej strony poznać! Na szczęście jest tu parę innych osób, które bezinteresownie uraczą swoją pomocą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!

Ostatnio edytowane przez JARO7007 ; 22-01-2017 o 18:48
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 19:16   #929
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Z jednej strony ma to swoją zaletę, że przez pół roku nie szukasz magika, który postawi ci auto na koła.
Nie musisz korzystac z usług ludzi tu udzielających się. Zwyczajnie możesz pojechać do ASO i zapłacić 1000 i mieć nadzieję, że ci naprawią auto. Ewentualnie cześć tej kwoty i mieć pewność, że zaplaciles za naprawę, a nie za wizytę. Jest jeszcze opcja..., że przeszukasz forum i znajdziesz odpowiedź na twój problem. Liczyć się musisz wtedy z kupnem kabelkow... Za jakieś.... Sam sprawdź ile kosztują.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 19:34   #930
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...No a teraz kolega napisze jak przekodować lampki przednie w MK5 na "fulle" bo taka jest idea forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał JARO7007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tak często się TU zdarza, ale Tomek ( leszcz ) jak się tym zajmie, to z pewnością rozkmini i podzieli się tą wiedzą....
No więc i tu - kontynuując Waszego off-topa - odeślę Cię pod właściwy adres z Twoim problemem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nareszcie będziesz usatysfakcjonowany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo się cieszę, że chociaż tak mogłem pomóc! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bezinteresownie!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-01-2017 o 19:39
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.