Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2016, 04:31   #11
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Wycena oryginalnych części po kolizji.

Znalazłeś to auto do sprzedaży?


Poza tym żadnej tragedii tam nie ma. Zwykła kolizja, a nie dzwon,że pół auta nowe wstawione. Jak ASO dobrze zrobiło to nie ma czego się bać.

Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 13:51   #12
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Wycena oryginalnych części po kolizji.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Auto miało wymieniany prawy przedni błotnik - obcierka parkingowa( mam stary błotnik, aby przyszły właściciel mógł zobaczyć jaka była szkoda)
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]

Ostatnio edytowane przez Tarmas ; 25-10-2016 o 05:19
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 13:48   #13
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Wycena oryginalnych części po kolizji.

hehehe nieźle...obcierka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 07:01   #14
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Wycena oryginalnych części po kolizji.

Koledzy, a czy dochodził ktoś z Was odszkodowania z OC sprawcy z tytułu utraty wartości rynkowej pojazdu? Czemu pytam, potrzebuję pomocy w przygotowaniu takowego pismo do ubezpieczyciela gościa który "pierdyknął" mnie na parkingu miesiąc temu. Szkody dużej nie narobił, wymiana zderzaka, grill, lotka z pakietu stylizacyjnego, nic poważnego ale że mój Mondeo ma niecałe 10 miesięcy (rocznik 2016) a że jest to jego pierwsza kolizja to chciał nie chciał pojazd w dokumentacji ASO widnieje już jako "wypadkowy" i nie mogę zatajać tego podczas sprzedaży oraz oferować go jako "bezwypadkowy" i w związku z tym chciałbym wystąpić o to odszkodowania. Słyszałem że spokojnie można coś uzyskać (nawet 15-20% wartości rynkowej z przed kolizji) nawet jeśli ubezpieczyciel będzie się wzbraniał to w sądzie (ostateczność) sprawa jest podobno łatwa do wygania. Do sądu wolałbym nie iść, chciałbym najpierw spróbować z ubezpieczycielem.
Miał ktoś z Was z czymś takim do czynienia. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, wzór pisma itp.
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 08:06   #15
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wycena oryginalnych części po kolizji.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wybacz, ale nie rozumiem Ciebie.

Przy szkodzie jaką opisałeś dałbym sobie spokój. Zderzak grill i lotka wymienione w ASO to żadna kolizja, tylko obcierka. Tymbardziej, że powstały przy niskiej prędkości.

Nie widzę żadnych przeciwwskazań do utraty statutu bezwypadkowości Twojego auta, jeśli wszystko rzeczywiście jest tak jak napisałeś.

Jeśli lakier nie został naruszony na elementach metalowych i wymienili wszystko co uszkodzone, to uwierz nie stracisz przy sprzedaży tego auta, a na pewno nie kwotę o której mówisz.

Naprawdę powinieneś się cieszyć, że sprawca po prostu nie odjechał, nie zostawiając śladu pozwalającego go odnaleźć.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 09:21   #16
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Wycena oryginalnych części po kolizji.

Nie do końca się z tobą zgodzę. W przypadku chęci sprzedaży kupujący w życiu nie uwierzy że to tylko przecierka była. Uwierzył byś? Ja napewno nie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 10:16   #17
kuba es
ford::average
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 14-09-2016
Skąd: Toruń
Model: mondeło
Silnik: dwa zeło
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wycena oryginalnych części po kolizji.

Cytat:
Napisał gandolfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca się z tobą zgodzę. W przypadku chęci sprzedaży kupujący w życiu nie uwierzy że to tylko przecierka była. Uwierzył byś? Ja napewno nie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka

zdjęcia zrób i wszystko, z drugiej strony masz kwit za wymianę - malowanie.

nie przesadzaj.
kuba es jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 10:42   #18
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Wycena oryginalnych części po kolizji.

Cytat:
Napisał kuba es Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdjęcia zrób i wszystko, z drugiej strony masz kwit za wymianę - malowanie.

nie przesadzaj.
Słuchaj, to jak ja sprzedam swój samochód to moja sprawa, a o odszkodowanie pytam tych którzy z tego skorzystali i znają swoje prawa ponieważ to odszkodowanie należy się każdemu jak psu buda tylko żadne TU Ci o tym nie powie. A myślisz dlaczego tak wzrastają ceny ubezpieczeń, między innymi właśnie dlatego. Od momentu jak zapadł pierwszy wyrok na niekorzyść TU jest to lawinowo zgłaszane tylko nie wszyscy o tym wiedzą, a można naprawdę dostać z tego tytułu niezłe pieniądze. I nie jest to żadne wyłudzenie - pieniądze się należą. Poczytajcie sobie neta.
I prosiłbym jeśli ktoś nie ma mi nic konkretnego do powiedzenia to wolałbym nie wchodzić w dyskusję na wyższością "śmiesznie" uszkodzonego zderzaka nad odszkodowaniem które się należy z tytułu utraty wartości pojazdu w związku z kolizją.

A zdjęcia to ja już nie takie widziałem a okazywało się potem co innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 12:05   #19
kuba es
ford::average
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 14-09-2016
Skąd: Toruń
Model: mondeło
Silnik: dwa zeło
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wycena oryginalnych części po kolizji.

Cytat:
Napisał gandolfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słuchaj, to jak ja sprzedam swój samochód to moja sprawa, a o odszkodowanie pytam tych którzy z tego skorzystali i znają swoje prawa ponieważ to odszkodowanie należy się każdemu jak psu buda tylko żadne TU Ci o tym nie powie. A myślisz dlaczego tak wzrastają ceny ubezpieczeń, między innymi właśnie dlatego. Od momentu jak zapadł pierwszy wyrok na niekorzyść TU jest to lawinowo zgłaszane tylko nie wszyscy o tym wiedzą, a można naprawdę dostać z tego tytułu niezłe pieniądze. I nie jest to żadne wyłudzenie - pieniądze się należą. Poczytajcie sobie neta.
I prosiłbym jeśli ktoś nie ma mi nic konkretnego do powiedzenia to wolałbym nie wchodzić w dyskusję na wyższością "śmiesznie" uszkodzonego zderzaka nad odszkodowaniem które się należy z tytułu utraty wartości pojazdu w związku z kolizją.

A zdjęcia to ja już nie takie widziałem a okazywało się potem co innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chodzi mi o utratę wartości - bo o to oczywiście powinieneś powalczyć - i jak piszesz pewnie takie otrzymasz - na Twoim miejscu skorzystał bym z wyspecjalizowanej firmy która wie jak temat ugryźć.
Chodzi mi tylko o to co napisałeś, że nowonabywca nie uwierzy, że szkoda była mała i tego dotyczył mój post powyżej.
kuba es jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 12:07   #20
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Wycena oryginalnych części po kolizji.

Cytat:
Napisał kuba es Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chodzi mi o utratę wartości - bo o to oczywiście powinieneś powalczyć - i jak piszesz pewnie takie otrzymasz - na Twoim miejscu skorzystał bym z wyspecjalizowanej firmy która wie jak temat ugryźć.
Chodzi mi tylko o to co napisałeś, że nowonabywca nie uwierzy, że szkoda była mała i tego dotyczył mój post powyżej.
ok. może trochę mnie poniosło ... sorry
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.