Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2015, 22:24   #11
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał gorilla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli rozpoczales manewr wyprzedzania i tym samym zmusiles nadjezdzajace z tylu auto do hamowania. to ty wlasnie ty popelniles wykroczenie. A to bez wzgledu na to z jaka predkoscia on jechal. Wiec nie mow nam tu o przyzwoleniu do popelniania wykroczen bo ty ich popelniles duzo wiecej. Co gorsza twoje wykroczenia potencjalnie niosly wieksze ryzyko.
Chyba nie czytasz ze zrozumieniem jadę 100km/h bo tyle zezwalają na to przepisy ruchu drogowego, które ty masz za nic bo masz swoje. Jeśli dobre ponad 150 metrów to zajechanie innemu drogi to Ci gratuluje tak to jedynie opisane jest w Twoich przepisach ruchu drogowego.

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze jedno: kierowcy za kierownica nie sa od tego aby wymierzac sprawiedliwosc na drogach. Tylko ktos z kompleksem "malego" blokuje lewy pas i szybszych kierowcow jadac z max dozwolona predkoscia.
Ja po dokonanym manewrze wyprzedzania wracam zawsze na prawy jest mały wyjątek jeśli na prawym pasie w odległości ok 200m od wyprzedzanego pojazdu znajduje się kolejny pojazd i jedzie on również wolniej ode mnie, a z tyłu za sobą nie mam innego pojazdu jadę dalej lewym po wyprzedzeniu danego pojazdu wracam na prawy. By nie wachlować pasami ruchu.

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W szczegolnosci nigdy nie wiesz z jakiego powodu ktos jedzie szybciej.
To nie ma znaczenia gdyż przepisy ruchu na to nie zezwalają. A koleś nie jechał pojazdem uprzywilejowanym na sygnałach tylko marną Renówką. Koniec w temacie!

dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 22:26   #12
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał dobo_28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko marną Renówką
w Twoim opisie widzę "YARIS" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 22:28   #13
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał dobo_28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepisy mowia ze swymi manewrami nie mozesz zmuszac pozostalych kierowcow do zmiany predkosci lub kierunku. Nigdzie nie ma zapisu ze dot to tylko aut poruszajacych sie z dozwolona predkoscia.
A dokładnie on na mnie chciał wymusić tymi światłami. Bym zmienił pas ruchu i jeszcze hamował.

Jechałem S-MAXem
YARIS to żonki lub na dojazdy do sklepu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 22:29   #14
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Jak powiedzialem: nie ty jestes od decydowania i oceniania czy ktos ma prawo jechac szybciej czy nie. Ani nie ty jestes od karania takich osob. A juz na pewno nie masz prawa spowodowac zagrozenia zajezdzaniem szybszemu drogi.

Cytat:
Jeśli dobre ponad 150 metrów to zajechanie innemu drogi to Ci gratuluje tak to jedynie opisane jest w Twoich przepisach ruchu drogowego.
Widzisz, problem w tym ze nie rozumiesz intuicyjnie podstawowych rzeczy wplywajacych na bezpieczenstwo. A jesli nie masz tego "we krwi" to musisz sie trzymac przepisow. Tyle ze nigdzie w kodeksie drogowym nie ma podanej odleglosci od kiedy jest juz wymuszenie a kiedy nie ma. Obojetne czy to 50m czy 150m. Jesli wyjechales przed kogos zmuszajac go do hamowania - jest to wymuszenie.
czasami jest to niebezpieczne. innym razem to tylko chamstwo na drodze.

Cytat:
A dokładnie on na mnie chciał wymusić tymi światłami. Bym zmienił pas ruchu i jeszcze hamował.
Chyba nie rozumiesz pojecia "wymuszenie". On jedyne uprzedzal cie, ze mu zajezdzasz droge. Moze swiecil za duzo ale mial prawo sie wkurzac jesli mu faktycznie zajechales (nie wiadomo jak ostro musial hamowac bo nie ma nagrania, a moze mial inne powody). Ale swieceniem zagrozenia nie spowodowal. ty natomiast swym zachowaniem - tak.

A jesli to do ciebie nie dociera to sobie sprobuj odpowiedziec na pytanie kto by byl odpowiedzialny za wypadek w przypadku kolizji spowodowanej twym zajechaniem.

BTW to ze on tez cie wyhamowal tylko znaczy ze jestescie siebie warci. ty przeciez go celowo wyhamowales chwile wczesniej. Wiec nie uzywaje tego jako argumentu.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 22:44   #15
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Moment wyhamowywania kolesia rozpocząłem jak z niecały metr minąłem wyprzedzany pojazd (prawie byliśmy zrównani wtedy przyhamowałem i nie było to hamowanie, że w sekundę ze 100km/h zwolniłem do 70km/h tylko spokojniejsze).
Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kto by byl odpowiedzialny za wypadek w przypadku kolizji spowodowanej twym zajechaniem.
Ten, który nie zachował bezpiecznej odległości. Przykleja się do zderzaka poprzedzającego go pojazdu oraz wali w tył pojazdu!!!
Wyhamowałem bo mnie zirytował namolnie mrugając długimi światłami to nie było jedno mrugnięcie czy pięć.
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 22:49   #16
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

nie wiem czy masz swiadomosc jak sie pograzasz.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 22:52   #17
gorilla
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2015
Model: mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Re: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wiesz ja tego nie napisalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
1. nie przeczytales co napisal kolega.
2. bardzo czesto spotyka się królów lewego (sam o tym wspominasz) ktorzy potrafią prawie wjechac w D, migaja swiatlami z daleka a czym blizej tym intensywniej. moge to zrozumiec jesli lewym jedzie ślamazara i blokuje pas, ale jesli jedzie ktos kto wykonuje wyprzedzanie lub jest gęsty ruch to jest chamstwo i wymuszanie.
3. Przepraszam ktory przepis?

Art. 19.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany:

1. jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;
2.hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;
3.utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.
Art. 24.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;
kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

Nalezalo by jeszcze dodac art 20 o prędkosci i wspomnieć coś co wszyscy wysmiewaja i chyba nikt sie nie stosuje - predkość dopuszczalna obowiązuje takze wyprzedzajacego przy wyprzedzaniu!!! jesli ktoś jedzie szybciej niz pozwalaja przepisy i sytuacja na drodze, to nie jemu utrudniają ruch, tylko on utrudnia.
gorilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 22:55   #18
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie

Akurat na czasie:
moto.wp.pl/wid,18021338,martykul.html
;-)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 23:00   #19
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Jeśli według Twoich przepisów to mam to w nosie.
Ja jechałem z dozwoloną prędkością i wykonałem prawidłowy manewr wyprzedzania.
Jedynym zarzutem jaki można mi wysunąć to to, że zwolniłem do prędkości wyprzedzanego pojazdu i przeciągnąłem go 500m.
Koleś natomiast namolnie mrugał światłami co powoduje oślepianie kierowcy przez lusterka boczne. Dodatkowo jedzie z nadmierną prędkością.
Ale Twoje przepisy na to zezwalają kolesiowi!!!
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 23:02   #20
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie bylo tu slowa ze auto z tylu prawie wjechalo w D.
Natomiast migniecie z daleka to tylko informacja, bo ktos moze przeoczy lub po prostu nie patrzy w lusterka przed rozpoczeciem wyprzedzania. I IMO w tym nie ma nic zlego.

Oczywiscie nachalne miganie (nie wiemy jak to naprawde wygladalo ale zalozmy ze koles przesadzil) ma sie i tak nijak do:
- zajechania drogi (patrz paragraf Art24 ktory zacytowales)
- celowego wyhamowania/utrudniania jazdy (Art 19 par. 2)

Jakby dobo28 nie zrobil tego co zrobil, to by mozna bylo dyskutowac o tym jak ktos przesadzal swiecac dlugimi. Ale w obliczu popisow dobo28, miganie swiatlami to pomijalna rzecz.
A najbardziej niepokojace z tego jest to, ze miganie swiatlami wyprowadzilo dobo28 z rownowagi.

Cytat:
Napisał dobo_28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jechałem z dozwoloną prędkością i wykonałem prawidłowy manewr wyprzedzania.
Caly problem w tym ze twoj manewr nie byl prawidlowy. Bo zlamales przepisy, ktorych nawet nie musisz szukac daleko. Masz je zacytowane pare postow wyzej.

Cytat:
Koleś natomiast namolnie mrugał światłami co powoduje oślepianie kierowcy przez lusterka boczne
Jak wspomnialem wyzej: porownaj szkodliwosc migania swiatlami (z tym oslepianiem to przesadzasz ale niech ci bedzie) z niebezpiecznie wykonanym manewrem wyprzedzania.

Przypominam tez ze nie istnieje przepis ani zezwolenie na wymuszenie pierwszenstwa nad szybciej poruszajacym sie pojazdem, tylko dlatego ze ten lamie limit predkosci. Nie wiem gdzie Cie tego uczyli.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.