Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2015, 14:14   #11
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.5 TDCi Wasze opinie

Coś tu się chyba pomieszało.

Zarówno na zachodzie jak i od niedawna u nas podczas każdego przeglądu spisuje się przebieg do centralnej bazy. Mając kilka odpowiednich danych przebieg na kolejnych przeglądach można sprawdzić. Problem pojawia się po przekroczeniu przez importowany samochód granicy. Ni stąd ni zowąd samochód traci na liczniku wpadając w tzw polską normę iso-import. Nagle na liczniku pojawia się coś w okolicach 160kkmów. Tym sposobem samochód w polskim cepiku podczas przeglądu zerowego otrzymuje czystą kartę.
Golenie licznika co roku to też żaden problem. Majątku to nie kosztuje i trwa zazwyczaj kilka minut. Zdecydowana większość importowanych, diesli szczególnie, ma znacznie wyższy przebieg niż wskazywałby na to licznik.

220kkmów jako powód do zmiany samochodu bo już za dużo i to szrot jest obarczony błędem myślenia.
Po pierwsze, to że w ogłoszeniach praktycznie nie ma samochodów z takim przebiegiem jest spowodowane tylko przez nas samych i marzeniami o 10 letnim dieslu z nalotem 180k. Przyglądając się ogłoszeniom to rocznik sprowadzanych nie ma znaczenia. Wszystko pomiędzy 5 a 12 lat ma taki sam przebieg.
Po drugie to proszenie się o wydatki bo kupno samochodu to wydatek a nie inwestycja. Żadna awaria w twoim nie będzie kosztowała więcej niż dołożenie do choćby 3 latka.
Dochodzi jeszcze trzeci problem. Wnioskując po Twoich pytaniach domyślam się, że biegłość motoryzacyjną masz na przeciętnie niskim poziomie. Ryzyko kupna miny albo kręconego jest w Twoim przypadku duże.
Po czwarte. 220kków to żaden przebieg. Może w Seicento. które nigdy z miasta nie wyjechało i najdłuższy dystans jaki zrobiło na raz to wyjazd do marketu pod miastem.

PS No chyba, że chcesz sobie wymienić! Ale wtedy nie szukałbym usprawiedliwienia w wysokim przebiegu, bo taki nie jest. Jest w dziale S-Max kolega, który sprzedał swojego S-Maxa z przebiegiem 650k. Miał go od nowości. Awarie? Turbo na gwaracji przy przebiegu 100kkm. Potem płukanie EGRa, tuleja wahacza tylnego prawego, jakieś łączniki. Koniec. Dwumasa, wtryski - wszystko fabryczne. Turbo można powiedzieć też bo po wymianie zrobiło 550k. Sprowadzane psują się znacznie szybciej. Zwykle w okolicach 300kkm.

__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 17-12-2015 o 14:18
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2015, 15:04   #12
breslauer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 45
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.5 TDCi Wasze opinie

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I co z tego, że jest?
Masz do tego dostęp?
Ludzie ciągają auta z zagranicy zbijają liczniki, Polacy to kupują i jeżdżą często nawet nie wiedząc.
Gdyby było jak piszesz to nie byłoby problemu cofania liczników.
A jest dokładnie odwrotnie. Jak kupujesz auto z salonu PL to zwykle bez problemów ustalisz przebieg.
A z zachodu... jak nie ma książki to możesz sobie powróżyć, albo liczyć na pomoc kolegów z forum, którzy mają swoje źródła.
Także nie ogarniam skąd Twoja teoria.
Moja teoria pochodzi z praktyki kraju, w ktorym mieszkam. Nie sprecyzowalem - nie mieszkam w PL i z innej perspektywy patrze. I tak: bicie licznikow w niektorych krajach EU to nieoplacalny interes, szczegolnie dla dilerow. Dostep do tych danych istnieje i taka historie, jak i historie przegladow mozna obejrzec przed kupnem auta.

Bump:
Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś tu się chyba pomieszało.
gdybym mial jasny umysl w sprawie auta, po co pytalbym kogokolwiek na forum?

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
220kkmów jako powód do zmiany samochodu bo już za dużo i to szrot jest obarczony błędem myślenia.
potencjalna awaryjnosc wzrasta wraz z przebiegiem - nie da sie tego negowac. Jestem czlowiekiem, ktory auto traktuje jak dlugopis - ma pisac/dzialac za kazdym razem kiedy mam cos napisac/pojechac. Chce uniknac sytuacji, kiedy dlugopis przestaje dzialas, poniewaz mam inne sprawy na glowie niz szukanie nowego dlugopisu, albo zalatwianie naprawy tegoz. Gdybym lubowal sie w pisaniu piorem wiecznym za kilka tysiecy - dla przyjemnosci na pewno traktowalbym auto inaczej niz instrumentalnie.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze, to że w ogłoszeniach praktycznie nie ma samochodów z takim przebiegiem jest spowodowane tylko przez nas samych i marzeniami o 10 letnim dieslu z nalotem 180k. Przyglądając się ogłoszeniom to rocznik sprowadzanych nie ma znaczenia. Wszystko pomiędzy 5 a 12 lat ma taki sam przebieg.
Przerazala mnie wizja braku diesli na sprzedaz z duzym przebiegiem - naprawde ciezko jest znalezc cokolwiek powyzej 200kkm na moim rynku. Tutaj bicie/golenie licznikow jest malo prawdopodobne.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po drugie to proszenie się o wydatki bo kupno samochodu to wydatek a nie inwestycja. Żadna awaria w twoim nie będzie kosztowała więcej niż dołożenie do choćby 3 latka.
Swieta racja. Ale jest taki moment kiedy naprawa zaczyna kosztowac wiecej niz wartosc auta.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dochodzi jeszcze trzeci problem. Wnioskując po Twoich pytaniach domyślam się, że biegłość motoryzacyjną masz na przeciętnie niskim poziomie. Ryzyko kupna miny albo kręconego jest w Twoim przypadku duże.
Jestem laikiem w dziedzinie, patrz na moje posty. Traktuje auto instrumentalnie, czy cos w tym zlego? Rownie dobrze w strefie ryzyka znajduje sie 90% kupujacych auta.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po czwarte. 220kków to żaden przebieg. Może w Seicento. które nigdy z miasta nie wyjechało i najdłuższy dystans jaki zrobiło na raz to wyjazd do marketu pod miastem.
Przyjmuje do wiadomosciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
breslauer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 18:55   #13
koksikk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.5 TDCi Wasze opinie

Właśnie kupiłem 95 konnego forda focus 1.5 przejechałem 600km może to nie wiele ale jeździłem innymi nowymi autami i focus naprawde nieźle wypada bardzo cichy ,wygodny,nawet te 95 koni daje radę a spalanie mieszane na tą chwilę pokazuje 5,5 .Dla mnie super auto
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 12:59   #14
breslauer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 45
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.5 TDCi Wasze opinie

juz po jazdach probnych 1.6TDCi i 1.5TDCI Econetic - mniejszy silnik ma wiecej mocy. Wybor byl prosty.
breslauer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.